Zbržděný buky

Rady a zkušenosti pro všechny

Zbržděný buky

Příspěvekod kuncarladislav » 06 kvě 2011, 19:33

Jen se zeptám.Ani jeden z mých buků nemá ještě ani lísteček a jen u jednoho se teprve nalejvaj pupeny.Jste na tom někdo stejně,nebo je problém jen u mě.V lese maj buky již lupeny a u mě stále nic.Jsem již dosti nervózní.
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Zbržděný buky

Příspěvekod Robert Černý » 06 kvě 2011, 19:49

Oni buky jsou ošidný. Já mám třeba dva buky z jedný lokality, kopaný cca 5m od sebe. Oba kopaný ve stejnou dobu, oba stejný nálet, oba ve stejným substrátu, oba stejně hnojený, stejně stříhaný a přesto se zelenají oba v rozdílnou dobu, nehledě pupenů atd.........
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Zbržděný buky

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 06 kvě 2011, 19:59

Třeba u nás je z půlky narašený jenom jeden buk, další se začínají buď otvírat, nebo teprve nalívat - díky tomuto klasicky u nás zpožděnému rašení buky přestály ty mrazíky z posledních dnů (nejspíš, klepu na dřevo), akorát ten jeden zpola narašený to trochu postihlo (a o něco víc to odnesly akáty, které by ale neměly mít problém s rychlou regenerací) :(. Vůbec, buky jsou prevíti, už je nějakou dobu nekopem, jenom zápasíme s tím, co na zahradě máme.
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Zbržděný buky

Příspěvekod Luděk Urbanič » 07 kvě 2011, 21:09

Mám deset červených buků z vlastního výsevu - bukvice z jednoho stromu, stromky stejně staré - a raší v rozmezí asi třech týdnů.
Nejlepší na tom ale je, že ten co vloni vyrašil jako poslední, tak letos byl první.
Všechno co děláš stromům, děláš sobě.
Luděk Urbanič
 
Příspěvky: 213
Registrován: 02 led 2011, 19:13


Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron