drátování a přesazení provedené najednou

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: drátování a přesazení provedené najednou

Příspěvekod Dalibor » 14 úno 2011, 20:32

Děkuji za další odpověď, když o tom přemýšlím tak mi to příde asi jako nejlepší řešení :jedna:. To co napsal pan Němec je asi nejmeší možný časový prostor (tedy zima) mezi těmito dvěma aktivitami (drátování a přesazování). Dělal jsem asi tu chybu, že na podzim sem nic už nedělal :blednu: :think:, a tak jsem zbytečně pozadu, když to píšu tak si připadám hrozně nedočkavý (taky že sem) :lol: , ale naštěstí tak nejednám se stromy. :)
Dalibor
 
Příspěvky: 37
Registrován: 13 úno 2011, 19:22

Re: drátování a přesazení provedené najednou

Příspěvekod Michal Němec » 14 úno 2011, 21:58

Dalibore, nemusíš mi vykat ani všem zde :naughty: :) všichni si tu tykáme. Jinak nevím jestli můj styl je ten nejsprávnější, ale připadá mi logický. Na podzim po opadu listů pěkně vynikne struktura větví a člověk lépe rozpozná které je třeba vytvarovat. Navíc navinutí drátu na podzim znamená to že na větvi zůstane o několik měsíců déle a tudíž je větší naděje že větev po oddrátování zůstane v poloze jaké jsme chtěli, ale není to pravidlem. Jinak ať se daří. :)
Michal Němec
 
Příspěvky: 60
Registrován: 11 led 2011, 22:31

Re: drátování a přesazení provedené najednou

Příspěvekod Dalibor » 14 úno 2011, 22:38

Nejde, než souhlasit Michale :) . Cením si tvých příspěvků a ať se taky daří :jedna: .
Dalibor
 
Příspěvky: 37
Registrován: 13 úno 2011, 19:22

Re: drátování a přesazení provedené najednou

Příspěvekod Míra Z » 15 úno 2011, 01:52

Míra Z píše:Pokud se nepletu,tak můžu přesadit a seřezat klidně na špalek a nemělo by to vadit.
Tím myslím listnáče..

Jinak jsem na podzim taky drátoval a z jara to budu přesazovat.
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: drátování a přesazení provedené najednou

Příspěvekod Robert Černý » 15 úno 2011, 10:36

Myslím, že tady v tomto vlákně má pravdu tak trochu každý. Protože každý pěstitel má jiný zkušenosti a zvyky, kažký strom má i jiný nároky na tvarování a pěstování. Zde si musíme najít asi tu svou cestu, na kterou se dostaneme zkoušením a poznatkama ostatních.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: drátování a přesazení provedené najednou

Příspěvekod vláďadošek » 15 úno 2011, 14:36

Před lety jsem se taky snažil všechno uspěchat a o nějaké stromy jsem přišel,doporučuji vždy jen jeden radikálnější zásah.Jinak drátování podzim a přesazování jaro mi taky vyhovuje.
vláďadošek
 
Příspěvky: 247
Registrován: 03 úno 2009, 19:02

Re: drátování a přesazení provedené najednou

Příspěvekod Dalibor » 15 úno 2011, 22:48

Ještě bych se chtěl zeptat, jestli když nadrátujete srom v zimě (únor), tak na jaře ho můžete přesadit? V nějakém příspěvku jsem to tak viděl, tak jsem zase trochu nejistej :oops: . Moc děkuji za odpovědi :| .
Dalibor
 
Příspěvky: 37
Registrován: 13 úno 2011, 19:22

Re: drátování a přesazení provedené najednou

Příspěvekod Míra Z » 16 úno 2011, 02:18

Dalibore,osobně když vím že musím stromek přesadit,tak ho bud nadrátuju třeba na konci léta nebo na podzim a nebo nedrátuju.
Jinak zas záleží na více faktorech.Když v únoru prořežu,nadrátuju borovici a v dubnu jí přesadím s větší redukcí kořenů,tak si už rovnou připravím i buřty na táborák.
Když v únoru zlehka postahuju pár větviček u habru a na jaře ho jen přesadím do kvalitnějšího substrátu bez větší redukce kořenů,tak to bude ok.
Určitě záleží i na vitalitě stromku.
Jak píše Vláďa,dělat jen jeden radikálnější zásah.Tady platí že ten kdo pospíchá bývá poslední!
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: drátování a přesazení provedené najednou

Příspěvekod Dalibor » 16 úno 2011, 10:21

Děkuju moc Míro :) , čekal jsem přesně tuhle odpověď a už v tom mam pro dnešek jasno :D .
Dalibor
 
Příspěvky: 37
Registrován: 13 úno 2011, 19:22

Předchozí

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron