Záhon nebo kontejner?

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Záhon nebo kontejner?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 15 led 2011, 15:07

Myslím, že jsou slušně řečeno na prd. :mrgreen: Kořeny budou na světle, ukotvení stromu je ve hvězdách....... Hmota do roka a do dne zkřenčí a rozpadne se, nebo se rozdrobí. :think: :think:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Záhon nebo kontejner?

Příspěvekod Martin Vajs » 15 led 2011, 15:13

O.K. myslel jsem si to......díky za odpověď Láďo
Uživatelský avatar
Martin Vajs
 
Příspěvky: 487
Registrován: 30 říj 2010, 12:25
člen ČBA: ano

Re: Záhon nebo kontejner?

Příspěvekod Luděk Rohovský » 05 úno 2011, 12:44

Přemýšlel jsem nad možností zasadit pár asi tříletých Pinus mugo do takových těch košů na pěstování vodních rostlin. V těch koších by byl kvalitní propustný substrát a stromky i s těmi koši bych zasadil ještě do země. Říkal jsem si, že by kořeny mohly prorůstat těmi otvory a stromky tak sílit v podstatě jako ve volné zemi, ale tím, že by byly v tom koši, tak by se daly cca ob dva roky vyndat a přerůstající kořeny zredukovat.
Ale po přečtení většiny příspěvků si nejsem jistý, jestli by to vlastně k něčemu bylo. Co si o otm myslíte? Má to smysl nebo kráčím ve stopách Járy Cimmrmana jako mistr slepých uliček? :D
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Záhon nebo kontejner?

Příspěvekod maros » 05 úno 2011, 13:26

Tu je o tom par slov (po anglicky):
http://knowledgeofbonsai.org/pots-slabs-pottery/grow-boxes-and-training-pots/

Podobne boxy pouziva bonsaista Vance Wood. Pouzivaju sa nezakopane. http://www.artofbonsai.org/forum/viewtopic.php?t=240
Ak ich funcii dobre rozumiem sluzia na to aby korene rastli za vzduchom. Ak dorastu k sietke tak dalej nerastu lebo nemaju rady svetlo. Sluzi to na dopestovanych stromoch k budovaniu hudteho korenoveho balu pred sadenim do misky.

Nechat korene prerast kos na vodne rastliny sa mi zda byt dobry napad (ak chces aby strom priberal na objeme kmena a rýchlo rastol). Mam tak zasadenu visteriu. Kos je obsypany v zemi strkom aby som sa k nemu lahko mohol dostat. Mam to tak 2 roky. Visteriu nechavam zatial volne rast, bola to mlada sadenica zo zahradnictva ked som ju sadil. Teraz pokryva par m2 plota. Planujem kos niekdy v buducnosti obkopat a prerastene korene odstirhut. Je to pokus tak som sam zvedavy ako to bude fungovat.
Přílohy
vance_wood_mugo_planter.jpg
kos Vanca Wooda v praxi
vance_wood_mugo_planter.jpg (30.1 KiB) Zobrazeno 850 krát
IMG_1497.JPG
moja visteria na zahrade, kos nie je vidno je zasypany hlbsie
IMG_1497.JPG (78.05 KiB) Zobrazeno 851 krát
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 kvě 2009, 00:10

Předchozí

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků