Juniperus communis-borka

Rady a zkušenosti pro všechny

Juniperus communis-borka

Příspěvekod Ivet » 11 říj 2010, 11:28

... mam jednu dilemu. A sice obecne vzato, pri cinskych borievkach sa borka ocistuje od odlupujucej sa hornej vstvy kory a nasledne sa osetruje olejom. Je zrejme, ze kmen takto osetreneho stromu pekne vyzera, zvyrazni sa farba kory, ktora je bordovo-cervena az hneda a posobi to elegantne a udrziavane. Ale robite to iste aj pri borievke obycajnej? Predsa len starsie jedince mozu mat miestami zaujimavu koru, co robi stromcek vzhladovo starsim a odstranenim takejto kory by strom o tento ukazovatel prisiel. Na druhej strane som videla na nete communisky napr. spod ruky Pavla Slovaka a ich kmene ocistil a osetril olejom ako aj pri borievke cinskej. Tak ako na to?
Přílohy
Borievka3-102010 (1).JPG
... stara borka borievky obycajnej
Borievka3-102010 (1).JPG (50.52 KiB) Zobrazeno 969 krát
Ivet
 
Příspěvky: 352
Registrován: 06 úno 2009, 21:35
Bydliště: SK, Banka, okr. Piešťany

Re: Juniperus communis-borka

Příspěvekod Jarek Servus » 11 říj 2010, 14:32

Podle mě je škoda se takovéhle borky zbavovat. I japonci to dělají prodle druhu stromu, posílám fotku J. rigida od S.Suzukiho. Naolejovaná kůra a vedle vysoce vybělené mrtvé dřevo mi připadá umělé.
Přílohy
35.JPG
35.JPG (97.85 KiB) Zobrazeno 922 krát
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Juniperus communis-borka

Příspěvekod Lada Fabián » 11 říj 2010, 22:49

Ivet,myslím že je o na vkusu každáho pěstitele.Každému se líbí něco jiného.Aspon tak mi to říkal jeden dlouholetý pěstitel,který byl na stáži v Japonsku.
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne


Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků