Vývoj shohinu

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Vývoj shohinu

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 11 črc 2011, 15:04

Taky je nutné brát v úvahu, že platí: to co nad zemí - to pod zemí, takže takový tahoun o průměru 2 cm má pod zemí ekvivalent v podobě stejně silného kořene


Věřím, že u buků (a taky třeba dubů) tohle může být velký problém, u borovic to ale není až tak žhavé, několik jsem jich letos přesazoval z volné do nádob, aniž bych musel odstraňovat nějaké odrostlejší kořeny. Navíc se dá tento způsob pěstování uplatnit i přímo v miskách (viz moje foto nahoře a i ve zmiňovaném časopise), tam už pak není problém vůbec.

ad. časopis - tenhle nešvár skenování papírových materiálu bez svolení autora, stejně jako např. přejímání a zveřejnování cizích fotek opět bez svolení autora nebo už když, tak aspoň s uvedením zdroje/adresy/autora, je, s prominutím a bez urážky, znehodnocení autorovy práce a člověk, který někdy někam napsal slušnější článek, nebo si dal záležet na vyfocení kvalitních fotografií moc dobře ví, že to není jenom tak :roll: ... Zmiňovaný slovenský časopis je i dle mého hodně kvalitním počinem a stojí za to si ho pořídit, když jsou všechny čísla bez problému dostupná a když tím navíc podpoříme dobrou bonsajovou věc (rozuměj: budoucí vydávání časopisu a tím pádem i další příliv kvalitních informací :) ).
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Vývoj shohinu

Příspěvekod Martin Drábek » 11 črc 2011, 16:08

Přesně tak, snažil jsem se jen naznačit, že není vhodné kopírovat a ještě k tomu si to tu veřejně mailovat :think:. Rád bych, aby časopis vycházel i v budoucnu a proto není od věci, ocenit práci lidí a za časopis zaplatit. Trošku mimo od tématu, ale nedá se svítit.
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Vývoj shohinu

Příspěvekod Dobruda » 11 črc 2011, 16:52

Však proto jsem scháněl veškeré informace i o možném pořízení starých čísel.....
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Jirka DOBRUSKÝ
dobrusky.jiri@seznam.cz
skype: dobruda1965
mobil: 606 70 60 65
Uživatelský avatar
Dobruda
 
Příspěvky: 368
Registrován: 19 úno 2011, 11:02
Bydliště: Praha 5 - Slivenec

Re: Vývoj shohinu

Příspěvekod Martin Drábek » 11 črc 2011, 18:31

Dobruda píše:Však proto jsem scháněl veškeré informace i o možném pořízení starých čísel.....

;) to se cení a určitě to pro tebe bude přínosem :!:
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Vývoj shohinu

Příspěvekod Kozel » 12 črc 2011, 09:59

Lukáš maš pravdu. Tak to berme ako malú reklamu veď keď človek uvidí že je tento časopis jak obsahovo tak kvalitatívne na veľmy dobrej úrovni tak si ho určite objedná alebo predplatí viz Dobruda .... :roll:
Kozel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 21 čer 2011, 10:57

Re: Vývoj shohinu

Příspěvekod Luděk Rohovský » 12 črc 2011, 13:14

Lukáši, jestli tě chápu dobře, tak vyštipuješ všechny pupeny na tom tahounu, kromě vrcholového. A kdyby se ty pupeny nevyštipovaly tak by se stalo co? Díky.
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Vývoj shohinu

Příspěvekod Jarda Marek » 12 črc 2011, 19:26

Začalo by Ti to větvit a ubírat sílu zespodu kde ji potřebuješ na zesílení...
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Vývoj shohinu

Příspěvekod Luděk Rohovský » 12 črc 2011, 21:05

Jardo díky, tak trochu jsem si to myslel, ale nebyl jsem si úplně jistý.
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Vývoj shohinu

Příspěvekod Mirek Halatin » 13 črc 2011, 01:59

Dovolím si Jardovi trošku oponovat, snad se nebude zlobit ;) . Vyštipují se ostatní kromě tahounu hlavně kvůli síle a schopnosti sílení kmene na jednom výhonu. Obrost dole se stejně musí hlídat a jakmile začne ztrácet vitalitu (to se stane i po určité době pěstování vyjednoceného výhonu) je třeba tahoun zredukovat, popř. založit nový :)
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Re: Vývoj shohinu

Příspěvekod Luděk Rohovský » 13 črc 2011, 08:00

Mirku, jetsli ti dobře rozumím, tak mám vyštipovat všechny pupeny na těch pár větvičkách, které nechám u paty stromku, čímž se přestanou větvit a růst a nechat tahoun na pokoji a až ten spodek začne "drobně odcházet" tak odstranit tahoun a vybrat jinou věteb, která převezme jeho funkci?
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků