Kosta 13-jak na to?

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod Jarda Marek » 23 zář 2010, 20:00

Už jsem to sem psal nech je v klidu jsou ulitý :( poslechni kluky a zalévej podle jejich rad a uvidíš že pojedou :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod Jarek Servus » 24 zář 2010, 07:48

Jestli jsi při přesazování nechal na kořenech tolik původního substrátu, jak to vypadá na fotkách, tak jsou určitě ulitý. Bylo třeba ho odstranit při přesazování celý, vyčest ho z kořenů. Teď s tím ale nic nedělej, počkej, až se stromy vzpamatují a dostanou do kondice.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod KOSTA13 » 24 zář 2010, 14:10

Kořeny sem pořádně proplachnul od hlíny nic tam z ní nesbylo ale vypadá to tak a na tom kmen je akorát černý od hlíny a vypadá to tak ale opravdu sem se vynasnažil a žádná hlína tam není. Pak jsem dřívkem začtoural terramol všude mezi kořeny aby tam nebyli vzdochove kapsy a nic a takhle to dopadlo :( :( :(
KOSTA13
 
Příspěvky: 80
Registrován: 28 srp 2010, 21:07

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod Milan Vohnout » 24 zář 2010, 17:29

Podle mě je to reakce na přelití, proto opatrně s vodou, Fíkusy moc nemusí. Ještě, když je akadama nebo tento substrát na povrchu suchý nezalévej, ale odlož to na další den. Dole pod kořínky, je ještě vlhko. To se ale týká, když je chladno nebo už v tohle období. Protože, příliš zaliješ a na večer nebo i přes noc je poměrně chladno a kord, když se větrá a Fíkus je od něho kousek.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod KOSTA13 » 03 říj 2010, 13:37

Tak nakonec je jilm v pohodě a už normalně obraží atd ale už je po fikusu je s nim konec :cry: :cry: :cry:
KOSTA13
 
Příspěvky: 80
Registrován: 28 srp 2010, 21:07

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod Milan Vohnout » 03 říj 2010, 16:44

Tak to mi je teda líto. :cry: Právě proto všude říkám, i tady, že Jilm Čínský než Fíkus je lepší pro pěstování jako pokojová bonsaj. Podle mě snese více přehmatů než Fíkus. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod stanik » 05 říj 2010, 23:31

mno to nevím,všichni tady píšete,že jilm je pro začátečníka nejlepší,ale nějak se mi to nezdá.pořídil jsem si jilm jako několikátou bonsai,ale měl jsem s ní největší problémy.ted už jsem přišel (snad teda) jak na něho a je to v pohodě.dal mi zabrat synek :( asi jsem levota :oops:
Uživatelský avatar
stanik
 
Příspěvky: 15
Registrován: 02 říj 2010, 14:36
Bydliště: opava

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod Jarda Marek » 06 říj 2010, 05:38

Staniku to není o tom že jsi levota ale o tom že tu rostlinu musíš trochu poznat, což se Ti asi povedlo :clap:
A Milan s ním má dobré zkušenosti, jen si myslím že tady měl použít proč je nejlepší a pokud vím jednalo se o zálivku.
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod Milan Vohnout » 06 říj 2010, 17:50

Jardo, ty jsi to napsal zas za mě, proto se omlouvám, že jsem nenapsal přesněji, ale není to jen i o zálivce. Až nastane dlouhá zima a budu mít více času, tak napíšu nový mini seriálek o pokojovkách, jak a co pro začínající bonsajisty, už jsem něco sesmolil ale je to teprve v heslech. Proto prosím, vydržte několik měsíců, než to bude, děkuji za pochopení. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod stanik » 06 říj 2010, 18:50

ok už se těším :jedna:
Uživatelský avatar
stanik
 
Příspěvky: 15
Registrován: 02 říj 2010, 14:36
Bydliště: opava

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků