Kosta 13-jak na to?

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 21 zář 2010, 21:44

V klidu, tenhle stav ještě nevypadá tak zle, jedná se jenom o reakci stromu na přesazení a snad i lehké přelití, což není způsobeno samotným terramolem (viděl jsem reakci u řady podobných rostlin ať už byly nasazeny v akadamě, převážně štěrkovitém substrátu nebo převážně organickém substrátu). Já v terramolu pokojovky nemám, protože pokojovky nepěstuju, Martin v něm ale úspěšně pěstuje pokojovky už od jara.
Teď opravdu hlavně omez zálivku - zalívej až povrch úplně zesvětlá, když si nebudeš jistý, tak opatrně hrábni prstem trochu hloub nebo ověř vlhkost substrátu např. pomocí špejle - dopřej stromu dostatek světla a hlavně ho "nepřepečuj" :) .
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod KOSTA13 » 21 zář 2010, 21:50

Oka moc díky stromky jsou na okně ale nevím proč se mi delají krystalky na tom terramolu? Nemuže to být od multicote že se rospustí a usadí se do terramolu?
KOSTA13
 
Příspěvky: 80
Registrován: 28 srp 2010, 21:07

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod Lojza Sedlák » 21 zář 2010, 22:25

Ty krystalky-to může klidně být i sůl různých látek obsažená v dešťové vodě a jiné nečistoty.Dnešní dešťovka není zdaleka tak čistá jak by si člověk myslel.Nevím co na to ostatní zkušenější,já jsem ale četl,že dešťovou vodu je dobré prvně převařit a potom teprve použít na zálévání pokojových květin.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod KOSTA13 » 22 zář 2010, 18:43

Moc se mi to nezdá dnes mam už uplně nějáký zrnka terramolu uplně bílé osipané těmi krystalky. Přemyšlím nemužou byt stromky na tom tak špatně kvuli hnojivu?? Že to milticote že se vsaklo do terramolu a že nemají živiny?? Nechtěli by poknojit krystalonem strart??? A fíkus vypadá den ode dne huře:-( hnědnou mu listy usichaj a opadavaj :( :( :(
KOSTA13
 
Příspěvky: 80
Registrován: 28 srp 2010, 21:07

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 22 zář 2010, 19:07

Kosťo, už asi vím, co myslíš - podobné krystalky (houba, pro strom neškodná) jsem měl na povrchu terramolu (a ekogritu a zeolitu) u stromů, které byly hodně přemokřené a ve stínu, když jsem je dal na slunko, tak v podstatě hned na další den nebylo po krystalcích ani vidu. To znamená nechat substrát vysušit a nepřelívat. Občas se u takovýchto stromů objevuje i taková bílá "plíseň" (pokojovkáři dosvědčí?), jak už jsem taky někde viděl.
Hnědnoucí listy na fikusu ostříhej a počkej na nové. Však oni ti tady fíkusáři určitě ještě poradí ;) .
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod vopat » 22 zář 2010, 22:00

Pokud už jsi použil jiné hnojivo, tak je jiným nehnoj, protože jejich stav jenom zhoršíš. Postupuj, jak píše Lukáš. Hlavně nepřelévat. To žloutnutí a opadávání u Jilmu je v této roční době docela normální jev, který je u tebe ještě podpořený přesazením. Některé Jilmy ze severní Číny opadávají téměř úplně a potom normálně znovu obrazí. Jilm je za normálních okolností opadavý strom. Stálezelený je jen z jižních částí Číny a Asie všeobecně a u nás je stálezelený, protože ho máme v teple jako pokojovku. Držím palec.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod Milan Vohnout » 23 zář 2010, 17:04

Ano, mohu potvrdit v téhle odpovědi Vláďu, že Jilm Čínský v tomto ročním období začínají shazovat listy a na jaře se objeví nové listy. Některé více nebo až klidně všechny to jsou ze severu Číny a pro změnu z jihu zas nechávají většinu listů, ale přesto nějaké množství listů shodí.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod KOSTA13 » 23 zář 2010, 17:11

Dnes už vypadá terramol že je vyschlí ale asi ne všechen tak jemne zaleju bud zítra nebo až v sobotu. Jílm už vypadá že se nejak vzchopuje a už je celkem dobrý a drží lístky ale fikus je na tom pořad bledě:-( listy nehnědnou od špičky ale od štopky takže nevim vipadá to s nim dost blede :( :( :(
KOSTA13
 
Příspěvky: 80
Registrován: 28 srp 2010, 21:07

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod KOSTA13 » 23 zář 2010, 18:40

Jílm jen prořídnul ale vypadá v pořádku už i nově obráží a jsou tam videt nové pupeny .Ale starost mi dělá že to vipadá jak kdyby se dělala na terramolu plísen :( :( . Fíkus je na tom špatne všechny lístky opadali a sbyli tam jen tyhle. Opadané větvičky vypadají jak kdyby usichaly uplně se scvrkávaj a krabatí ale ty vetvičky s lístím vypadají dobře ale doufám že taky neopadjí :( :( :( nevím proč a od čeho to tak je :( :( :(
fíkus pohledovka.jpg
fíkus.jpg
fíkus zemina.jpg
jílm pohledovka.jpg
jílm.jpg
KOSTA13
 
Příspěvky: 80
Registrován: 28 srp 2010, 21:07

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod KOSTA13 » 23 zář 2010, 18:41

jílm zemina.jpg
KOSTA13
 
Příspěvky: 80
Registrován: 28 srp 2010, 21:07

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků