Kosta 13-jak na to?

Rady a zkušenosti pro všechny

Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod KOSTA13 » 29 srp 2010, 12:29

Dobrý den, včera jsem si zakoupil Zelkovu a tak se chci zeptat není tento stromek venkouvní? Nebo navadí že bych ho měl celoročne v byte? A dále se chci zeptat chtel bych ho nějík natvarovat a sestříhat a dat mu nějakou fazonu tak jesteli by jse mi mohli poradit co a jak pač sem v tomhle ješte zelenáč a bojím se do toho stříhnout :D.Dále mam tento fikus mam ho už asi přes rok a chtel bych ho taky nejak natvarovat. Oněco sem se už snažil :D ale proste nevim si rady jak ho natvatovat :D :D :D . a jako poslední tu mam cerstvě nalezenyho smrčka a s tim taky nevim :D jestli ho nechat pro zatim tahle rust nebo taky neco s nim udelat zastříhnout nebo fakt nevim :| . Předem mockrát děkuji za rady a za všechno.
z1.jpg
pohledovka zelkovy
z2.jpg
zelkova ze zadu
f1.jpg
pohledovka fikus
f2.jpg
fikuz ze zadu
smrt.jpg
smrček
KOSTA13
 
Příspěvky: 80
Registrován: 28 srp 2010, 21:07

Re: tvarování zelkovy

Příspěvekod KOSTA13 » 29 srp 2010, 12:40

Moc se omlouvám že jsem to dal jsem ale jsem tu dnes poprvé a nevim jak se to jsem vladá takže se ješte jednou omlouvám. Ale byl bych moc rád za nejakou tu radu. Předem Děkuji
KOSTA13
 
Příspěvky: 80
Registrován: 28 srp 2010, 21:07

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Milan Vohnout » 29 srp 2010, 15:44

No, nic se nestalo, my ti hlavu neutrhneme, jinak tě vítáme na našem fóru. Není to Zelovka ale Jilm Čínský tak, že pokojovka jako Fíkus. Než bych něco tvaroval, nemluvě na to je i čas, bych hlavně rostlinky to Jilm a Fíkus přesadil a to co nejdříve, jsou v přepravním substrátu a pro naše podmínky v bytech nejsou dobré. Nejlépe do čisté akadamy, mě se u pokojovek nejvíce osvědčila, nebo aspoň zeminu pro pokojové rostliny s štěrkem o zrnitosti od 3mm do 5mm v poměru 2:1. Se Smrkem ti neporadím, dělám jen pokojovky, ale neboj, jiný rádi poradí. PS: když budeš chtít s něčím poradit, rád ti odpovím a nebudu určitě sám. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod Martin Iša » 29 srp 2010, 17:11

Vítej "Kostěj" :) ;) :jedna: Dal jsem ti to trochu vedle. ;) Příště až budeš chtít nový příspěvek, najdi si patřičné vlákno a vlevo nahoře je označeno -nové téma .Klikneš a můžeš psát. :jedna: Bylo by dobré si tu přečíst pár rad pro začátek, pravidla a pod.Ale pokud něčemu nebudeš rozumět, klidně se ptej.Od toho tu forum je. ;) A bylo by dobré si dát do podpisu(pod každým příspěvkem) alespoň své křestní jméno.Nemáme nic proti přezdívkám, je to každého věc, ale k vůli oslovení by to bylo dobré. :jedna: Nehledě na to, že je tu seznamka. ;) No a ke stromkům ti vše napsal Milan.Ten smrček zamýšlíš pěstovat v bytě? :shock: To nepůjde, je to přeci jenom venkovní stromek.Toto je spíše sazenice smrku.Pokud chceš aby ti sílil, je třeba ho dát do záhonu, nebo alespoň do většího kontejneru.Zároveň můžeš nadrátovat a rozpohybovat kmen.Ať se ti daří. :jedna:
Přílohy
smrt.jpg
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod KOSTA13 » 29 srp 2010, 17:47

Moc se omlouvam sem Jiří Kostečka ale nevim zase kam to mam napsat :D :D :D smrček už je na balkoně ve vetším květinači a na to drátkování se vrhnu co nejdříve. A mužu se ješte zeptat? Mužu ty stromky přesadit už ted co nejdříve nebo až na jaře?? A mam je dat do te čiste akadamy nebo ji mam zředit se zeminou? Nečerpají nějaké živiny ze zeminy nebo to nevadí?? A ten smrček mam dat taky do budoucna do te akadamy nebo zatim postačí normální zemina pro pokojové bonzaje? A tu akadamu mam radši použít jemnou,střední nebo hrubou? A děkuji za rady :jedna:
KOSTA13
 
Příspěvky: 80
Registrován: 28 srp 2010, 21:07

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod Milan Vohnout » 29 srp 2010, 18:15

Přesadit můžeš pokojovky kdykoliv já je přesazuji podle potřeby na jaře a to od března do konce května a pak zas od září až do října později radši ne. Přesazuji zatím jen do čisté akadamy, ředit ne s hlínou nebo nějakým substrátem pro pokojové rostliny. Jinak máš pravdu, akadama nemá žádné živiny a tak se potom hnojí, jako všechny substráty a to i pro pokojové rostliny. Nebo to udělej jako já, při přesazení dávám pevné hnojivo (osmocote) do akadamy a tím nemusím hnojit aspoň půl roku. Jinak přes léto dávám tekuté hnojivo, aby rostliny rostli jako z vody. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod KOSTA13 » 29 srp 2010, 19:09

A doporučil by jste mi ty akadamu jemnou,střední nebo hrubou a nebo je to uplně jedno? A při přesazování mam zbavyt kořeny od veškeré hlíny? Nebo stačí jen otřepat a nebo propláchnout?? Měl bych kořeny zkrátit?
Naposledy upravil KOSTA13 dne 29 srp 2010, 19:26, celkově upraveno 1
KOSTA13
 
Příspěvky: 80
Registrován: 28 srp 2010, 21:07

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod Jarda Marek » 29 srp 2010, 19:15

Ahoj vítám Tě též na fóru, tu akadamu 3-6mm kořeny propláchni a zbav se černých ty jsou hnilé :think:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod KOSTA13 » 29 srp 2010, 19:30

dále jsem našel osmocote a tam píšou že je to tak na 3-4 měsíce a pak sem našel osmocote EXACT a to má působnost 12-16 měsíců je to možné? Já abych se přiznal tak jsem z toho jelen :D :D :D pač na jedne strance je na 3 mecíce a na druhé na sezonu ale přitom je to to same ja nevim :oops:
KOSTA13
 
Příspěvky: 80
Registrován: 28 srp 2010, 21:07

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod Martin Iša » 29 srp 2010, 19:36

Není. :think: Už se to tu probíralo.Prodává se s různou dobou účinosti. ;) Doporučuji hodně to tu pročíst. :jedna: Hnojení, přesazování, zálivka......... ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků