Kosta 13-jak na to?

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod Martin Drábek » 07 říj 2010, 15:40

Kosta13 - jen pro zajímavost přikládám fotky ficusu retusa, který mám v terramolu (je tam přídavek rašeliny, čímž substrát drží ještě více vody, než samotný terramol). Jede bez problémů, netopí se. Dále také fotku substrátu, před a po zalití. Rozdíl je jasně viditelný. V terramolu mám i např. Portulacarii, což je sukulentní druh a netopí se, jede jak divá. Chce to jen získat cit k rostlině, jak píšou kluci, více ji poznat. Žádný učený z nebe nespadl, začínal jsem stejně jako ty (ještě pořád začínám). Při přesazení je mnoho důležitých faktorů, které ovlivňují následné přežití rostliny, snad tedy Milan napíše nějakého pomocníka pro začátečníky, to by bylo fajne... ať se ti daří ;) .
Přílohy
IMG_6108.JPG
IMG_6108.JPG (52.5 KiB) Zobrazeno 1176 krát
IMG_6111.JPG
IMG_6111.JPG (58.35 KiB) Zobrazeno 1175 krát
IMG_6112.JPG
IMG_6112.JPG (79.04 KiB) Zobrazeno 1175 krát
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod Jarek Servus » 08 říj 2010, 14:25

Martine, kolik rašeliny přidáváš. Nevíte někdo, kde by se dala sehnat popblíž nás baltská rašelina, tady mají samé agro, to je vřesovištní a za chvilku je z bláto.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod Martin Drábek » 08 říj 2010, 15:38

Jarku, těžko říct. Je to podle rostliny, velikosti misky, místa kde stojí, stylu a možnosti zálivky. Použil jsem řekněme max 10-15%, klasika. Člověk se musí s Terramolem naučit pracovat, tak jako s každým jiným substrátem. Jinak máš poblíž Honzu Kalivodu, ten má litevskou rašelinu co vím, brnkni mu.
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod KOSTA13 » 20 říj 2010, 19:29

Tak na konec mi jíl hustě obrazil a začíná zase houstnot,foto dodám. Ale teď jse chci zeptat na ,,Sagrécie čajovou" sice mi obráží ale strácí i dostatek lístků a nevim proč?? Jsou stale zeleny ale jen jako by seschnou a zelene upadnou. prořídla celá koruna a spíše obráží mimo korunu z kmene. Tak bych chtel poradit zda ji mam prostříhat a tím pádem prosvětlit korunu, nebo s tímto krokem počkat až na jaro?? A jestli by to prostříhání teď na zimu rostlině neublížilo? Děkuji za rady.
Přílohy
02.jpg
KOSTA13
 
Příspěvky: 80
Registrován: 28 srp 2010, 21:07

Re: Kosta 13-jak na to?

Příspěvekod Milan Vohnout » 21 říj 2010, 21:42

Možná ji moc zalíváš nebo ti trochu nastydla, v tomto ročním období se to stává, hlavně aby vytvářela nové listy a neshazovala zas až moc listů. Sagerécie to dělají, že rostou, kde to jde, nech jí být, ať roste a až vytvoří 6 listů tak zkrať na dva. Hluboký sestřih v tomto období radši nech na pozdní jaro.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Předchozí

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků