Vzdušné hřížení

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Pavel Š. » 02 dub 2010, 13:53

Ladislav Kotál píše:Pavle, bylo mi vysvětleno, že laicky řečeno-taky to tak ber, se vodivé dráhy přeruší, živiny narazí na drát a pokoušejí se najít cestu ven-tvorba kořínků, kalusu...Osobně si myslím, že ten drát až tak potřebný není, ale na druhé straně....proč by se to tak dělalo, kdyby to nemělo smysl. Snad se ozvou zahradníci a rozsvítí nám :idea:

Ano to zní logicky, ale pokud máš "obobrováno", tak ty živiny nenarazí na drát, ale na to zůžené místo a je to. Pak je tam ten drát PODLE MĚ na nic. To je moje úvaha, neříkám, že správná.
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Jarek Servus » 02 dub 2010, 14:00

Já vím, ale nějak už to skončete, nebo se hádejte přes soukromé maily. Taky jsem zkusil 2 metody u hlohu, buku a fikusu a ani jednou jsem neuspěl. Pokud má někdo dobré zkušenosti, ať je sem dá, mikomu tím nic nevnucuje, ostatní to můžou zkusit nebo ne, je to na nich.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Pavel Š. » 02 dub 2010, 14:21

Tak hloh je sviňa, ten se mi taky nezdařil. :( Buk i fikus ano. Samozřejmě bez drátu. :D Jeden z hřížených fikusů už jsem tu dával: viewtopic.php?f=18&t=359&p=6772&hilit=malolist%C3%BD+fikus&sid=7dc34598e65ec0230e4a1c6c2f9b0e7f#p6772
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 02 dub 2010, 14:52

Pavle, hloh je dobrej, ale jeden rok udělá kalus, ten se musí narušit, a druhý rok jsou tam kořeny.Okolo hodně rašeliníku s akadamou a je hotovo. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Pavel Š. » 02 dub 2010, 14:57

Je pravda, že jsem ten hloh po prvním roce, ve fázi kalusu bez kořínků, vzdal. Ale třeba u hrušky jsem aplikoval ten tvůj postup tři roky po sobě a taky nic. Jaký ty s ní máš zkušenosti?
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne


Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Jarek Servus » 02 dub 2010, 16:08

Ladislav Kotál píše:Pavle, hloh je dobrej, ale jeden rok udělá kalus, ten se musí narušit, a druhý rok jsou tam kořeny.Okolo hodně rašeliníku s akadamou a je hotovo. :jedna:

To jsem právě zkusil. 1. rok vyhodil pár kořínků a kalus, odstranil jsem kalus a drát a znovu zasadil. Hloh ztratil se mnou trpělivost a odešel.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 02 dub 2010, 17:49

Pavle, hrušku jsem ještě nezkoušel, neboť i když bych ji chtěl, nemůžu ji mít, protože v mém okolí je spousta juniperusů a rez hrušňová jim dává pěkně počadit každý rok. Takže hrušku nebrat, nebo se odstěhovat. :mrgreen:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod mirec » 02 dub 2010, 19:56

:) ja by som toho roku v maji tj dalši mesiac po tomto takže asi kveten :) chcel skusiť vzdušne potapanie u duba takže dufam že to vyde a nwm skusili by ste na mojom mieste? tu kde byvam tak maju mji rodičia za mestom pozemok je to velky arela ale ludia tu maju zahradky a moji rodičia tu maju kupenu jednu zahradku a su tu stromy broskyna hruška čerešna skusili by ste to na nich?
mirec
 
Příspěvky: 346
Registrován: 01 bře 2010, 16:50

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Martin Iša » 16 dub 2010, 16:37

Tak jsem dnes místo oběda hřížil prvně přímo na stromě. :roll: Opět slivoň. :P Tak uvidíme, co to udělá. ;) Postup je zřejmý z fotek.Vyříznutí proužku borky, zahloubit, zaškrtit drátem(hliníkovým), poklepat drát, zaprášit stimulátorem.Použil jsem plastový květník, který jsem střihem upravil, a na dno jsem ještě dal upravenou síťku.Trochu jsem zaexperimentoval ze substrátem. ;) Akadama, Mici, štěrk, drobet rašeliny. :roll: Podle mne by to mělo fungovat.Akorát uvažuji to ještě zeshora přikrýt "igulitem" :) Do toho místa pere slunce celý den. :think:
Přílohy
Hř.1.JPG
Hř2.JPG
Hř3.JPG
Hř4.JPG
Hř5.JPG
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků