Vzdušné hřížení

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Pavel Š. » 02 dub 2010, 12:28

Podivný srovnání :o (když pominu, že pár receptů jsem zkoušel a chutnaly dobře), ale budiž. Každopádně jsi ani na jednu otázku neodpověděl.
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Martin Iša » 02 dub 2010, 12:33

Musím souhlasit s Pavlem. :(
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Jirka Novák » 02 dub 2010, 12:49

A ty jsi se Honzo bonsajistou narodil nebo taky půjčuješ lyže? :D
Jirka Novák
 
Příspěvky: 275
Registrován: 23 úno 2009, 12:39

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 02 dub 2010, 12:53

Jestli chceš neůspěch tak to zkus po svém třeba s dubem.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 02 dub 2010, 13:29

To mě by zase zajímalo, jaký drát použít, když použít :blednu: Několikrát jsem použil měděný drát průměr 5 mm, kladívkem jsem ho naklepal do drážky, aby dobře seděl a kombinačkama utáhl "na krev", a hřížení proběhlo úspěšně, třeba u dubu.Na posledním workoshopu jsem se dozvěděl, že měď v žádném případě, jenom hliník. Pak jsem zkoušel vyštípat konkávkama jen kůru- takové polozáseky, podložil jsem to odchlípnutí kamínky- a taky se podařilo. Jarda má ten jalovec -odhřížený.Pavel Slovák někde na netu stromek ohlodal jako bobr :lol: a taky se podařilo. Tak teď mudrujte- já jsem z toho jelito možný :lol: :lol: .
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Pavel Š. » 02 dub 2010, 13:37

[ Jestli chceš neůspěch tak to zkus třeba s dubem.

Koukám, že máš dneska docela rejpavou náladu. Nevím, proč tě tak dráždí iniciála mého příjmení? Já se taky neposmívám tvému psanému projevu (dost možná si nějaký dys-), když každou vedlejší větu či vsuvku běžně oddělovanou čárkou, ty začínáš novou větou. :shock: :o Ale já, na rozdíl od tvého psaní, za své jméno nemůžu a co papám ti může být víš co?
Teď k věci. Dobrá, dobrali jsme se jednoho příkladu. Přiznávám, že dub jsem zatím nikdy nehřížil, tzn. nemůžu posoudit. Možná to kvůli tobě i udělám. Ale pořád si nevysvětlil, čím nebo jak drát účinkuje na kalus, že mu zabrání přerůst přes rýhu? :think:
P.S.: Koukám, že už jsi zprávu upravil a narážky smazal, ale v citaci jsou pořád vidět!
Naposledy upravil Pavel Š. dne 03 dub 2010, 11:12, celkově upraveno 1
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Jarek Servus » 02 dub 2010, 13:43

Pánové, pánové, hádáte se jak malí kluci nebo manželé před rozvodem. :shock: Teď už jen chybí, abyste vytahovali na světlo rodiče toho druhého. :mrgreen: Přitom by mělo jít o výměnu názorů nebo zkušeností a tohle je zcela kontraproduktivní tahanice
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 02 dub 2010, 13:46

Pavle, bylo mi vysvětleno, že laicky řečeno-taky to tak ber, se vodivé dráhy přeruší, živiny narazí na drát a pokoušejí se najít cestu ven-tvorba kořínků, kalusu...Osobně si myslím, že ten drát až tak potřebný není, ale na druhé straně....proč by se to tak dělalo, kdyby to nemělo smysl. Snad se ozvou zahradníci a rozsvítí nám :idea:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Pavel Š. » 02 dub 2010, 13:46

Ladislav Kotál píše:To mě by zase zajímalo, jaký drát použít, když použít :blednu: Několikrát jsem použil měděný drát průměr 5 mm, kladívkem jsem ho naklepal do drážky, aby dobře seděl a kombinačkama utáhl "na krev", a hřížení proběhlo úspěšně, třeba u dubu.Na posledním workoshopu jsem se dozvěděl, že měď v žádném případě, jenom hliník. Pak jsem zkoušel vyštípat konkávkama jen kůru- takové polozáseky, podložil jsem to odchlípnutí kamínky- a taky se podařilo. Jarda má ten jalovec -odhřížený.Pavel Slovák někde na netu stromek ohlodal jako bobr :lol: a taky se podařilo. Tak teď mudrujte- já jsem z toho jelito možný :lol: :lol: .

Právě, že já Láďo taky, proto jsem se ptal. :think:
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Pavel Š. » 02 dub 2010, 13:47

Jarek Servus píše:Pánové, pánové, hádáte se jak malí kluci nebo manželé před rozvodem. :shock: Teď už jen chybí, abyste vytahovali na světlo rodiče toho druhého. :mrgreen: Přitom by mělo jít o výměnu názorů nebo zkušeností a tohle je zcela kontraproduktivní tahanice

Já si nezačal. :D
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron