Vzdušné hřížení

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Václav Holakovský » 19 úno 2010, 17:37

já bych se hřížením nezdržoval, zakrátil rostlinu v požadované výšce a věnoval se zapěstování kosterních větví a dále pracoval s rostlinou. Pro rozmnožení bych volil postup , semenáček jabloně a odebrat si roub a naroubovat požadovaný druh.
Václav Holakovský
 
Příspěvky: 325
Registrován: 20 úno 2009, 22:44
Bydliště: Obříství

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod bonsai4 » 19 úno 2010, 21:08

.....Ivet...len sa pokojne do toho pusti :) nevidím v tom problém.....nad miestom vzduš.zakoreňovania bude dostatočné množstvo zelenej hmoty na tvorbu nových korienkov (ak ho necháš voľne rásť)....koreňe by tiež mali byť tiež OK.....zelená hmota pod miestom vzduš.zakoreňovania zabezpečí výživu starých koreňov......záleží skôr aký postup a material použiješ... ;)
....ak by si chcela rozmnožiť odrodu jabloňky iným spôsobom :D tak by som ti odporučil očkovať (použiť očko) :naughty: ako vrúblovať(použiť vrúbel)....po vrúblovaní je miesto vrublovania dlho viditelné :D
držím palce...nech sa ti to podarí :D
Uživatelský avatar
bonsai4
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06 úno 2009, 17:22
Bydliště: Detva

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Jan Kalivoda » 22 úno 2010, 05:27

Ocko je videt vzdy, pokud se pouzije pri roubovani spravna podnoz a technika roubovani neni to skoro videt. A po case pri presazovani stejne je potreba vytvorit novou korenovou soustavu v miste roubovani ockovani nebo tesne nad (pri spatne srustnosti se tvori boule nebo uzel). Pokud mas cas a muzes jit i do vzdusneho hrizeni, napr. staci jenom dratem, neni to problem koreni dobre. At se dilo podari.
Zdravi Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Martin Iša » 01 dub 2010, 20:39

Jedna věc mi pořád vrtá hlavou už delší dobu. :think: Pořád jsem se nějak styděl zeptat, ale jsem greenhorn, tak je to v pohodě. ;) Když se hříží, přeruší se přeci veškeré vodivé "cesty", které by vyživovali horní část. :think: Tak jak je možné, že to funguje?Že by živiny použily substrát pro hřížení jako most? :roll: Prosím, mohl by mě to někdo vysvětlit? :oops:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Pepa Stromolezec » 01 dub 2010, 21:45

I ve dřevě jsou cestičky. Kambiem nahoru,dřevem dolu (zjednodušeně)
Radši víckrát méně,než jednou moc.....
Uživatelský avatar
Pepa Stromolezec
 
Příspěvky: 200
Registrován: 21 lis 2009, 17:07

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod bonsai4 » 02 dub 2010, 10:40

.....ja si myslím že opačne ;)
Uživatelský avatar
bonsai4
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06 úno 2009, 17:22
Bydliště: Detva

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Pavel Š. » 02 dub 2010, 10:46

Martin Iša píše:Jedna věc mi pořád vrtá hlavou už delší dobu. :think: Pořád jsem se nějak styděl zeptat, ale jsem greenhorn, tak je to v pohodě. ;) ...

Martine použiju tvá slova, protože i já se chci na něco zeptat. Proč někdo při hřížení používá k "zaškrcení" drát? Záměrně to zaškrcení dávám do uvozovek, protože si myslím, že k žádnému zaškrcení nedojde. Kolik mm se může ten drát zaříznout jeden, max. dva. A podle mě ta vrchní vrstvička obnaženého dřeva stejně zaschne, čili je nefunkční, takže pak tam ten drát nemá žádný význam. A asimiláty jsou stejně vedeny téměř celým průřezem dřeva a to že omezím jen malinkatou vrstvičku na povrchu je úplně k ničemu. Možná se pletu, každopádně to nedělám a už jsem úspěšně pár kousků odhřížil. :think:
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 02 dub 2010, 11:06

Pavle to je přece jasný.Třeba aby ti rostoucí kalus nepřeklenul úsek odnaženého dřeva.Promiň ale to že se ti podařilo něco odhřížit bez drátu.Přece ještě neznamená že tomu rozumíš.Každý rostliný druh má svá specifika.Někde si vystačíš bez zaškrcení a jinde už budeš druhej. :(
Ukaž fotky úspěchu?
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Pavel Š. » 02 dub 2010, 11:47

Proč hned tak tvrdě Honzo, jen jsem se ptal resp. přemýšlel nahlas, netvrdím, že tomu rozumím. :shock: Když ty tomu tak rozumíš, tak mi vysvětli čím drát zabrání tomu, aby ho kalus taky nezavalil? Mně připadá, že pokud něco funguje bez použití nějakého dalšího prostředku, není to důkaz o jeho zbytečnosti? Fotky "odhříženců" tu teď nemám, ostatně stejně by z nich nebylo poznat, že jsem nepoužil drát. A který rostlinný druh konkrétně bez drátu neodhřížím, nebo jak ty říkáš "budu druhej"?
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Vzdušné hřížení

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 02 dub 2010, 12:12

Nemyslím že jsem to napsal tvrdě.Ale když si přečtu tohle: takže pak tam ten drát nemá žádný význam. Tak mi to připadá jak vaření s člověkem který nahrazuje přísady tak dlouho až tam nakonec nedá nic. :lol: (jenom s tím rozdílem že o zmíněné osobě každý ví že vařit hold neumí protože pujčuje lyže)
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron