yamadori na podzim

Rady a zkušenosti pro všechny

yamadori na podzim

Příspěvekod martinmachalka » 24 čer 2010, 09:49

Chtěl bych se zeptat, zda někdo z Vás jezdí kopat borovice do hor na podzim a jaké s tím má zkušenosti a případně, jestli má nějaké vytipované lokality v česku, nebo dokonce jezdíte jako greenhorni a dělíte se o úlovky fifty fifty ;) :?:
Uživatelský avatar
martinmachalka
 
Příspěvky: 57
Registrován: 12 dub 2009, 12:00
Bydliště: zlín

Re: yamadori na podzim

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 24 čer 2010, 15:30

...aneb jsem v podstatě začínající hřibař, nevím, kde ty houby rostou, mohli byste mi vy, kdo po lesích chodíte už 20 let, prozradit svoje nejlepší místa? Stačí jenom říct, já už si tam zajedu, kdybyste mě ale vzali až na místo, tak já se s váma spravedlivě rozdělím půl na půl, možná i košík vám ponesu... ;)
Ee, takhle to nefunguje, nebo aspoň ne v takovém měřítku a takto na veřejnosti... Á propos, není právě to hledání stromků a lítání po přírodě taky jednou ze skvělých stránek bonsajistiky? Každý se musel ke svým místům propracovat a jenom tak někoho na ně nevezme.
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: yamadori na podzim

Příspěvekod Martin Iša » 24 čer 2010, 15:51

Souhlasím asi tak na 50%. :) Jsme tu, abychom si pomáhali ne?A právě začínajícím. ;) Samozřejmě není nad to hledat, lítat po přírodě.......to očekávání...adrenalin.. :jedna: A já klidně vezmu kohokoliv.I myslím ostatní nemají problém.Viz: Kladenská :jedna: Vše je pomíjivé na tomto světě.Vím Lukáši jak jsi to myslel, ale ty jseš už někde dál.Kdežto my jsme tu samej Greenhorn. 8-) Tak to vnímám já a toto též:Dej a bude ti dáno, přej a bude ti přáno. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: yamadori na podzim

Příspěvekod Martin Iša » 24 čer 2010, 15:59

No a Martinovi jsme neodpověděli s tím podzimem ani jeden. :? Tak já borovici na podzim nikdy nekopal, a v horách už vůbec ne.A ty jako elév, by jsi měl jít do hor na borovice až budeš mít nějaké zkušenosti. ;) Si tedy myslím. :think: Pěstuješ, máš už nějakou borovici?
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: yamadori na podzim

Příspěvekod martinmachalka » 24 čer 2010, 16:02

Nač ten sarkasmus? Není to podobný případ jako: přijeď na sraz, pomůžeme natvarovat? EE takhle to nechodí, nauč se tvarovat sám! Promiň jestli se tě to dotklo, nechtěl jsem od tebe zeměpisné šířky nejlepších míst na planetě. A fifty fifty ber prosím s nadhledem, já nevím zda chodíš po lesích sám a zametáš po sobě stopy, ale já beru bonsajistiku i trochu kolektivně a rozhodně neberu ostatní bonsajisty jako RIVALY, zvlášť začínající ;)
Uživatelský avatar
martinmachalka
 
Příspěvky: 57
Registrován: 12 dub 2009, 12:00
Bydliště: zlín

Re: yamadori na podzim

Příspěvekod martinmachalka » 24 čer 2010, 16:05

to Martin: nemám ještě žádnou, s tím kopáním na podzim jsem slyšel, že jehličnany mají nejvetší růst kořenů právě na podzim, proto se daji kopat :)
Uživatelský avatar
martinmachalka
 
Příspěvky: 57
Registrován: 12 dub 2009, 12:00
Bydliště: zlín

Re: yamadori na podzim

Příspěvekod Jarek Servus » 24 čer 2010, 17:17

Martinovi Machalkovi. Hledání a kopání jamadori je o něčem úplně jiném než tvarování. Je to dobrodružství podobné hledání zlata. Pro většinu z nás je lepší domluvit se na místě, zda brát, nebo nechat být; odhadnout potenciál jamadori a možnost úspěšného přenesení může být ošidné. Na druhé straně nejsem zrovna příznivcem takového hromadného výletu, připadne mi to trochu jako drancování. Martin Iša má taky pravdu, Lukáš je v bonsaistice někde jinde a dál a navíc je to prosfesionál. (To myslím jako vysoce kladné ocenění).
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: yamadori na podzim

Příspěvekod Jarda Marek » 24 čer 2010, 20:18

Martin se zeptal slušně, takže jednoduchá odpověď:
Chtěl bych se zeptat, zda někdo z Vás jezdí kopat borovice do hor na podzim (já ne)a jaké s tím má zkušenosti (žádné) a případně, jestli má nějaké vytipované lokality v česku (ano) , nebo dokonce jezdíte jako greenhorni a dělíte se o úlovky fifty fifty (někteří)

Myslím že Martinovi stačilo odpovědět takto (tučný text) a né něco rozvádět.
Děkuji
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: yamadori na podzim

Příspěvekod Robert Černý » 24 čer 2010, 20:32

Ono je to myslím ošidné z každého úhlu :think: Na borovice na podzim, na jaře?? Myslím, že je to otázka zkušeností s kopáním a pěstováním. Přiznám se, že jsem šťastnej, že mi z jarního kopu borovic přežila jedna. Já osobně borovice moc neumím. A o místech na yamadori? Na něco chodím sám a na druhou stranu mám doma poměrně slušný materiál, díky kamarádům, kteří mě vzali s sebou na svoje lokality...... Kdybych našel místo, kde budou pěkný tři stromy asi se nebudu namáhat to někomu sdělit, když jich tam bude třicet - padesát, rád někoho pozvu.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: yamadori na podzim

Příspěvekod martinmachalka » 24 čer 2010, 21:52

jsem rád za odezvy a ještě jednou bych chtěl podotknout, že jsem rozohodně nechtěl nikomu vykrádat jeho zlaté doly :naughty: spíš jsem chtěl podniknout dobrodružství s podobně založenými lidmi i třeba na nějake méně cenná místa, brát to jako výlet a o bonsajiích si pohovořit, případně si vykopnout nějaký stromek, stačící na nabrání zkušeností :geek: Osobně si myslím, že by to byl obrovský přínos pro nás začínající ;)
Uživatelský avatar
martinmachalka
 
Příspěvky: 57
Registrován: 12 dub 2009, 12:00
Bydliště: zlín

Další

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků