Zalévání přes den

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Zalévání přes den

Příspěvekod Danego78 » 11 kvě 2012, 14:31

Tak si tady pročítám,jak kdo zalévá a vychází mi z toho,že kdykoliv přes den,pokud se mi zdá substrát suchej.Jediny čím si nejsem úplně jist,je jak zalévat korunu :think: jestli,je to jiný u jehličnatejch a listnatejch,nebo je to jedno a při každý zálivce je osvěžit??
Hellebrand Daniel
mcbeywaley@seznam.cz
mob: 608 780 303
Uživatelský avatar
Danego78
 
Příspěvky: 193
Registrován: 25 lis 2009, 20:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zalévání přes den

Příspěvekod Martin Drábek » 11 kvě 2012, 20:06

Není třeba to takhle řešit. Pokud používáte propustné substráty, tak prostě vemte hadici a fest to vše zalijte / prolijte. Pokud prší, tak mám spíše radost, že nemusím zalívat, ještě to tak všechno schovávat ;) .
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Zalévání přes den

Příspěvekod tomikzlesa » 11 kvě 2012, 21:04

jednoduchá rada, zalejvej presne kdy to strom potrebuje :) i v nejvetsich hicech mi to vyjde ze zaleju kdyz prijedu z prace, 16:00, a druhy den zase a takhle do zblbnutí :lol: a jak píše Martin, v propustnym substrátu strom prostě ulejt nejde
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Zalévání přes den

Příspěvekod 001čolek » 03 čer 2012, 17:16

Ahoj všem.
Tohle vlákno jsem četl se zájmem už několikrát ...mám pár dotazů. Vodu uschovávám na zahradě v plastových soudkách (točím ze studny) plus to,co naprší.Momentálně mi voda v těch ,co jsou bílé pěkně zezelenala řasou. Není vysoký obsah řasy pro stromky nějak nebezpečný?? Další dotaz k těm tekutým hnojivům ... všiml jsem si,že spousta greenů používá Kristalon Start (konec konců mi ho doporučil i Lád'a K. st ). Když tedy zaleju tímto hnojivem a poté,např. druhý den hodně prší to znamená,že už nemám pohnojeno vůbec? Ještě mě také napadá,že vlastně to samé platí pro vydatnou letní zálivku ?? No,mám z toho zase hlavu jako štoudev :think: :lol: .
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Zalévání přes den

Příspěvekod Robert Černý » 03 čer 2012, 17:45

Ohledně "zelené" vody ti neporadím, s tím zkušenosti nemám. S tím hnojivem v zálivce zase záleží za jak dlouho po zalití - hnojení prší. Když je to např. až po 12 hodinách tak to neřeším, protože si myslím, že za takovou dobu si stromy kořenama něco cucly. Co se týče zalévání nedělal bych z toho zas takovou vědu. Hlavní je nenechat substrát příliš dlouho suchý, v opačném případě je na místě propustný substrát, kdy přebytečná voda vždy odteče.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Zalévání přes den

Příspěvekod Martin Iša » 03 čer 2012, 19:15

Rostlina si vezme potřebné,ostatní odejde propustným substrátem :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Zalévání přes den

Příspěvekod 001čolek » 03 čer 2012, 21:50

Tak zatím díky,pánové ;) . Ještě si počkám,jestli mě někdo nebude varovat před případným nebezpečím z přemnožené řasy v zálivce. Já se zatím utěšuju tím,že je to "jakoby" přírodní hnojivo :lol: :lol: :think:
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Zalévání přes den

Příspěvekod Compel Lubomír » 04 čer 2012, 01:42

Asi bych s tej řasy strach neměl. Vytvořila se ve vodě a na substrátu zaschne a zajde. Nevěřím, že ji budeš stíhat vlhčit.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Zalévání přes den

Příspěvekod 001čolek » 04 čer 2012, 08:15

RE : Luboš : asi moc plaším ...já jen že mi nikdy voda v sudech nezezelenala tolik,jako pár posledních dní. A to ji pravidelně odčerpávám a dopln'uju jak na záhony,tak ke stromkům ...možná i víc (díky jarnímu kopání) ,protože toho mám i mnohem víc k zalévání ...plus nová,ne zrovna malá skalka.
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Zalévání přes den

Příspěvekod Vahada » 04 čer 2012, 09:51

Občas se mi řasa v sudech také objeví a nikdy jsem s ní žádné problémy při zalévání neměl. Nevím co by udělala nějak extrémně přemnožená, ale nemyslím, že že by to příliš mohlo škodit, možná jen esteticky.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků