Hnojení

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Hnojení

Příspěvekod Robert Černý » 02 kvě 2012, 22:39

Roman Hlavinka píše:nevím jak Luba,ale Já kvetoucí začínám hnojit až po odkvětu.Do tý doby je nehnojím vůbec a mrkni na moje malusy nebo mahalebku.Myslím,že jí nic neuteklo :jedna:


jsem na tom stejně :jedna:
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Hnojení

Příspěvekod kuncarladislav » 06 kvě 2012, 21:02

No kluci jak jste kdo s hnojením letošních yamadori.Někdo píše nehnojit,třeba WP hnojit.Tak jak jste na tom vy.No podle mě by lehké přihnojení asi nic nezkazilo,protože pokud je strom v propustným substrátu(v mém případě antuka a ekogrit),tak jen z vody moc neporoste.Asi to zkusím,ale počkám ještě jaký budou názory.
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Hnojení

Příspěvekod Compel Lubomír » 06 kvě 2012, 21:28

Tak já letos yamadori lípy nahnojil. Kristalon na okrasné rostliny dle doporučení. Jedou všechny. Jsou opupený jak blázen. Substrát - antuka s přídavkem rašeliny od oka.
Břízu jsem nehnojil při sázení a jede taky. No a pak hruška taky nehnojená při sázení a zatím taky jede, sice asi nejpomaleji ze všech letošních yamadori. No a asi po 14 - 21 dnech nahnojeno vše. Dokonce mi jede i hloh kterej neměl kořeny aby to dal. Tak ten jede nejlíp :mrgreen:
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Hnojení

Příspěvekod Robert Černý » 06 kvě 2012, 21:52

Já yamadori hnojím tak na 40% od zapěstovaných stromů, ale musím mít jistotu, že jedou.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Hnojení

Příspěvekod Dobruda » 07 kvě 2012, 07:58

Já při přesazování i u yamadori přimíchávám hned na začátku Osmocote, po třech týdnech začnu přidávat Kristalon start o síle 50% a po dalším měsíci už 100%. Pak zároveň zahrábnu bobky.
Akadama + sanza 1:1.
Myslím že si kytky nestěžujou.
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Jirka DOBRUSKÝ
dobrusky.jiri@seznam.cz
skype: dobruda1965
mobil: 606 70 60 65
Uživatelský avatar
Dobruda
 
Příspěvky: 368
Registrován: 19 úno 2011, 11:02
Bydliště: Praha 5 - Slivenec

Re: Hnojení

Příspěvekod Compel Lubomír » 07 kvě 2012, 10:34

Robert Černý píše:Já yamadori hnojím tak na 40% od zapěstovaných stromů, ale musím mít jistotu, že jedou.

Bobo, jak to myslíš že musíš mít jistotu že jedou ( yamadori ). Jak poznáš při sázení yamadori, že jede?
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Hnojení

Příspěvekod Robert Černý » 07 kvě 2012, 22:59

Měl jsem na mysli, když se zazelená, potom začnu hnojit. Jinak Lubo, kdybych to bral důkladně, nemohl bych hnojit celou sezónu po vykopání, jelikož až následující jaro se na 100% ukáže jestli stom jede. Jde o mojí vlastní zkušenost, kdy se yamadori po vyzvednutí zazelenalo a mělo se čile k světu, ale uprostřed i koncem léta šlo do kytek. A první přezimování v nádobě taky ukáže. Samozřejmě, že se dá dál polemizovat: jaký substrát, jak velká nádoba, místo zimování atd.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Hnojení

Příspěvekod Compel Lubomír » 08 kvě 2012, 00:58

OK. Díky.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Hnojení

Příspěvekod Danego78 » 14 črc 2012, 08:33

Kluci mám ještě dvě otázky k hnojení.

1.momentálně používám kristalon start a na krabici píšou v jakym poměru se má namíchat s vodou.tam píšou tu jejich odměrku na 10l.Jenže já takovej obsah nemám,mám max 2,5l.Samozřejmně nejsem úplně blbej :naughty: :D ,takže se snažím dávat přiměřenou dávku.Co mě spíš zajímá,jestli by vadilo,kdybych udělal ten koncentrát silnější :?: )

2.mezi kristalony jsem objevil i na okrasné dřeviny,máte s ním někdo nějaké zkušenosti a jaký je v něm rozdíl např. o proti startu :?:
Hellebrand Daniel
mcbeywaley@seznam.cz
mob: 608 780 303
Uživatelský avatar
Danego78
 
Příspěvky: 193
Registrován: 25 lis 2009, 20:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Hnojení

Příspěvekod Compel Lubomír » 14 črc 2012, 23:13

Dane, tak já někdy udělám taky silnější hnojení. Dokonce jsem to chtěl poradit zahradkářce a ona mi na to odpověděla : jasně já to dělám taky. Nedělám to každejch 14 dní ale občas jo. Jedný lipce jsem dopřál asi celkem dost, dostala i bobky a listy jí narostly asi na trojnásobek. Nevadí, je v kminku asi 7cm a snížena na max. 35 cm. Dvě hlavní větve střiženy u kmenu. Ponechán pouze tahoun. Potřebuji tedy větve nové. Opupila nádherně, nepotřebné jsem už odstranil. Nové větvičky se již blíží síle 5mm. Já bych se tedy nebál. Ve správný čas použiju Kristalon podzim, když jsem jim letos tak dopřál, aby stačily výhony do zimy vyzrát. Stejně si myslím že když děláš hnojení do 2,5 litru, netrefíš správnou míru a dáš víc. No a kytky ti jedou, že.
Jo, a co se kristalonů týče tak start má N 19 a pro okrasky N 15. Tuším že je to tak. Nemám krabice k nahlédnutí. Na každým hnojivu by to mělo být uvedeno, tak jukni. Mám i kapalný hnojivo a tam je poměr NPK 7 4 7, tak že takovej čajíček. Toliko za mě.
A dělám to tak i u pokojovek, krom crassuly.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron