Akadama

Rady a zkušenosti pro všechny

Akadama

Příspěvekod Franta.K » 09 kvě 2010, 20:06

Zdravíčko všem. Úvodem bych vás chtěl všechny pochválit. Jako začátečník jsem na vašem webu našel spoustu užitečných informací. Byl jsem obdařen jilmem čínským.
Na základě vašich rad jsem se ho rozhodl přesadit do akadamy. Zajímalo by mně jestli můžu tuto zeminu nakoupit kdekoliv a nebo jestli se kvalita různých výrobků a prodejců výrazně liší. Taky by mně zajímalo jestli se velikost zrnitosti řídí nějakými pravidly nebo jde jen o kosmetickou záležitost. Díky
Franta.K
 
Příspěvky: 2
Registrován: 09 kvě 2010, 19:07
Bydliště: Ostrava

Re: Akadama

Příspěvekod Jarda Marek » 09 kvě 2010, 20:35

Vítám Tě na fóru Franto a k té akadamě nejlepší je frakce 3-8, vzít ji přez síta a máš tři frakce, tu nejhrubší dej na dno misky pro lepší drenáž, nani lehce kopeček té jemnější frakce, kterou dáš pod stromek, stromek po zasazení obsypeš stejnou frakcí a tapravíš hůlkou mezi kořeny (je dobré i jemné poklepání gumovou paličkou na misku "opatrně") a tu nejjemnější dáš navrch jako ozdobnou (kosmetická záležitost jak píšeš) ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Akadama

Příspěvekod Franta.K » 09 kvě 2010, 21:03

Uf, to je rychlost. Dík za rady. Snad se ze mně stane zasloužilý bonsaista
Franta.K
 
Příspěvky: 2
Registrován: 09 kvě 2010, 19:07
Bydliště: Ostrava

Re: Akadama

Příspěvekod Jarda Marek » 09 kvě 2010, 21:05

Franta.K píše:Uf, to je rychlost. Dík za rady. Snad se ze mně stane zasloužilý bonsaista


:jedna: :jedna: :jedna:

Franto přesunu Ti téma do Co? jak? kdy? proč?
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Akadama

Příspěvekod Lukáš J. » 12 kvě 2010, 11:06

Ahoj. Je na obrázcích akadama střední? Kupoval jsem z jednoho eshopu, ale připadá mě to hrozně velká frakce. Mělo by to být 3-8mm a oproti akadamě jiné s kterou mám zkušenosti s frakcí 3-6mm je ta současná nesrovnatelně větší. Chtěl jsem si momentálně přesadit serisu z obrázku, ale nevím zda je to vhodné. Co myslíte? :( Misku má 20x12x6cm a výška bonsaje je cca 30cm bez misky. Děkuji

Obrázek Obrázek Obrázek
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: Akadama

Příspěvekod Ladislav Kotál » 12 kvě 2010, 11:18

Ta tvoje akadama podle mých zkušeností vydrží max. 1 rok, pak se slije do bláta. Kupuji tuhle a jsem spokojen, vydrží dva-tři roky plně sypká. Používám ji na venkovní i pokojové kytky.
Přílohy
0.jpg
0.jpg (102.4 KiB) Zobrazeno 3008 krát
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Akadama

Příspěvekod Lukáš J. » 12 kvě 2010, 12:19

Ajaj. No to mám radost. :-/ Tak tuhle vyplácám na mý pokusy s ficusy a objednám si tu jak ukazuješ. Jen odkud ji koupit. Vím, že jsi kdysi psal, že ji na eshopech mají předraženou a že ji kupuješ od p. Nováka, ale nic jiného než ji koupit dráž mi nezbude. Koukám, že na bonsai.cz ji mají a předpokládám, že je to ta střední frakce? Díky
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: Akadama

Příspěvekod Horník » 01 srp 2011, 20:26

Ahoj nemáte někdo zkušenosti s tímhle balením akadamy
Přílohy
fotka2[1].jpg
fotka2[1].jpg (62.41 KiB) Zobrazeno 2403 krát
Horník
 
Příspěvky: 37
Registrován: 03 črc 2011, 12:30
Bydliště: Brníčko u Uničova

Re: Akadama

Příspěvekod Jarda Marek » 02 srp 2011, 19:54

S tímhle balením ne, ale v klidu ji prosej na tři frakce a sázej, uvidíš jak dlouho vydrží jednu zimu dvě zimy, podle toho poznáš jakou máš kvalitu ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Akadama

Příspěvekod Roman Hlavinka » 02 srp 2011, 22:13

přesně jak píše Láďa.Rači se drž rad a kvality.Já před loni koupil něco podobnýho vrámci šetření,10ti kg balení a do roka z ní byla kašovitá hmota.Zbytek asi 5kg sem smíchal do směsi pro řízkovance.Chybama se člověk učí.
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne


Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron