Přihnojování

Rady a zkušenosti pro všechny

Přihnojování

Příspěvekod vindra27 » 25 dub 2010, 20:08

Potřeboval bych poradit, kdy umístit ke stromkům granule hnojiva (řepkové). Konkrétně například u habrů a borovic. Taky by mě zajímalo, zda je normální, když tyhle granule při aplikaci na domácí fíkusy po pár dnech pokryje bílá plíseň. Díky
vindra27
 
Příspěvky: 40
Registrován: 07 srp 2009, 22:39

Re: Přihnojování

Příspěvekod Robert Černý » 25 dub 2010, 21:51

Myslím, že s granulema (bobkama) nemusíš mít velký obavy. Nedá se s nima přehnojit. Osobně je aplikuju právě teď, když se začíná vše zelenat a rašit. Dávám je ke stromům, který se probouzí a začínají růst a to listnáče i jehličňany. To že je pokryje plíseň je normální, akorát nevím jestli je to vhodná volba, protože předpokládám, že máš fíkus doma a ono to docela silně zapáchá......
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Přihnojování

Příspěvekod vindra27 » 23 kvě 2010, 19:02

Tak prosím zase o rady. Přihnojoval jsem venkovní stromky a všechny granule mi odnesli ptáci. Nemám košíky, tak jsem je připevnil křížem pomocí drátu a ptáci alespoň vyzobali na co dosáhli. :x Hádám, že tedy nezbývá jiná možnost, než košíčky. Taky mě překvapilo, že z několika granulí, které přece jen zůstali na svých místech, se během současného několikadenního dešťového období stala taková rozbředlá hmota plná červů. :? To mě vede k zamyšlení, jestli mají bonsaje stále zůstávat vystaveny dešti, nebo se mají různě podle počasí přenášet pod střechu. Díky za Vaše doporučení.
vindra27
 
Příspěvky: 40
Registrován: 07 srp 2009, 22:39

Re: Přihnojování

Příspěvekod Martin Iša » 23 kvě 2010, 19:58

S tím se asi musí počítat.Já třeba některé zatlačil ůplně do substrátu. :think:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Přihnojování

Příspěvekod Ladislav Kotál » 23 kvě 2010, 20:43

Ty červi a larvy jsou pochoutkou pro kosáky,jinak pokud je to možné zahrabuji a křížím drátem, nebo dávám do košíků, ale košíky stejně sbírám po zahradě. Varianta "B",udělej si z granulí výluh a tím zalévej.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano


Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků