Přesazování

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Přesazování

Příspěvekod Jarek Servus » 12 úno 2014, 00:18

My jsme, bohužel, ve střední Evropě a výkyvy počasí jsou prudší. V Po zkušenostech s loňskou zimou, kdy se u nás na Velikonoce dalo lyžovat na běžkách, nechávám stromy spát.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Přesazování

Příspěvekod tomikzlesa » 12 úno 2014, 09:33

na přesazování je tak měsíc a pul čas, pokud tě svrbí ruce tak tvaruj :-)
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Přesazování

Příspěvekod Vladimír Vinický » 13 úno 2014, 11:08

Každoročně, již dlouhá léta jsem začínal postupně přesazovat od poloviny března, jen loni se mi to nevyplatilo z důvodu nepříznivého počasí a asi pět stromečků, většinou buků po přesazení odešlo do zeleného nebe. Přesazovat tedy vždy podle místních podmínek a podle průběhu počasí - a to se dá těžko předpovědět. Přikláním se tedy k Tomíkovi a v našich podmínkách (u mě cca 500 m nad mořem) začít přesazovat plus minus kolem konce března.
..........................................................
"Pod vedením přírody nemůžeme chybit."
Uživatelský avatar
Vladimír Vinický
 
Příspěvky: 369
Registrován: 04 úno 2009, 12:09
Bydliště: Šumava
člen ČBA: ano

Re: Přesazování

Příspěvekod Laďas » 13 úno 2014, 17:56

Díky za reakce,nechám to na konec března.
Uživatelský avatar
Laďas
 
Příspěvky: 227
Registrován: 19 lis 2011, 18:09

Re: Přesazování

Příspěvekod kuncarladislav » 13 bře 2014, 23:22

A tak řeším dilema.Potřebuji přesazovat,ale některé stromy mají lístky(mochny),u některých to bude co nevidět.Jenže v noci u nás klesaj teploty lehce pod bod mrazu a tak mám strach,aby to stromek přežil.Takže otázka zní vadí čerstvě přesazeným stromům noční teploty lehce (-2) pod nulou?
Vím,že někteří z Vás již s přesazováním začli,ale každej bydlíme jinde.
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Přesazování

Příspěvekod tomikzlesa » 14 bře 2014, 08:44

nevadí, skoro každý rok co přesazuju v noci lehce mrzne, přesazené stromy bych dal do stínu
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Přesazování

Příspěvekod Vahada » 14 bře 2014, 11:43

Mochny se dají přesazovat někdy už od konce února. Z běžných stromků se přesazují jako první. Já už je mám přesazené skoro 14 dní. Koncem března na ně může být už pozdě a letos to platí dvojnásob. To je moje zkušenost....
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Přesazování

Příspěvekod Jarek Servus » 15 bře 2014, 17:22

Chtěl jsem dnes začít přesazovat, ale místo 15ti °C jako v pátek je slabých 5 °C, padá sníh a do toho konečně aspoň trochu prší a občas vykoukne sluníčko.
Už je tu apríl.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Přesazování

Příspěvekod Petr C » 05 led 2015, 02:47

Zdravím,
zajímalo by mě, jak řešíte přidrátování stromků v měkčích plastových miskách. Jistě nejsem jediný, kdo používá k předpěstovávání různé plastové lavory, žardýny, květináče apod. V keramické nebo v jakékoliv jiné misce s pevnými stěnami není problém stromek klasicky přes díry přidrátovat ke dnu. Ale běžné plastové misky zrovna dvakrát pevné nejsou, drát se může přes stěnu proříznout a nebo se dno misky prostě deformuje a stromek nedrží v žádané poloze.
Já to někdy řeším-neřeším přimícháním těžké kamenné drti do substrátu. Substrát je stále dost propustný, ale svou velkou váhou stromek drží. Tedy dokud mísu nevezmu do rukou, to už někdy hrozí poškození jemných kořínků (pokud stromek ještě dobře neprorostl substrátem). Samozřejmě, mísa je pak pěkně těžká. Není to zrovna ideální řešení. Uvažoval jsem o podložení dna nějakou deskou (třeba Cetris) a přes ni a přes plastové dno teprve přidrátovat stromek. Nevím ale, jestli se nezhorší odtok zálivkové vody. Máte někdo nějaké lepší řešení?
Petr C
Petr C
 
Příspěvky: 177
Registrován: 12 úno 2009, 12:33
Bydliště: blízko Brna

Re: Přesazování

Příspěvekod Martin Cigánik » 05 led 2015, 13:29

Jednoduchá odpověď? Nepoužívat měkké nádoby:-)
Taky samozřejmě sázím čerstvé věci do všeho, co mi přijde pod ruku a taky to řeším. Otázka je, co používáš za substrát. Já používám osvědčenou směs terramolu, ekogritu a zeolitu a i když je nádoba z plastu, tak ve chvíli, kdy dostatečně napěchuješ nádobu substrátem a utáhneš, je po problému. Ale já když zasadím, tak strom stojí a už se s ním nehýbe. Nepřenáším, nezvedám.
M
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

PředchozíDalší

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron