Hnojení

Rady a zkušenosti pro všechny

Re: Hnojení

Příspěvekod Martin Cigánik » 26 zář 2014, 11:28

S tou vodou z akvária myslím tady úplně úspěch nebude. Pokud tedy nevlastní někdo akvárium o 1000 litrech:-) Jedno zalití mé sbírky je cca 80-100 litrů vody:-) ale dotaz bude asi směřován na pěstitele pokojovek:-)
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Hnojení

Příspěvekod Milan Pecháček » 17 úno 2015, 10:42

Chci se pro změnu nyní optat, kdy je ideální začít hnojit??
Milan Pecháček
 
Příspěvky: 85
Registrován: 27 kvě 2014, 18:26
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Hnojení

Příspěvekod Milena » 17 úno 2015, 12:04

K dotazu Michala:
Můj muž choval léta akvarijní rybky ve velkém, celá místnost plná x-set litrových akvárií. Odkaloval často, tak jsem měla zásobu a používala tuto vodu na zalévání bonsají - tedy přihnojování. Stačilo mi to na celou sezónu, ničím jiným jsem těch několik let nehnojila. Po ukončení chovu jsem tedy musela sáhnout po kupovaných hnojivech a střídám je.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Hnojení

Příspěvekod Luděk Rohovský » 02 bře 2016, 12:14

Zdravím, kde sháníte Osmocote?
V OBI ani Hornabachu to nemají, ani na netu se mi nedaří.
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Hnojení

Příspěvekod Jan Kalivoda » 02 bře 2016, 19:18

pro Luďka: Kolik ho chceš osmokote, a jaký druh a množství, pojedu během týdna do skladu tak ti zjistím letošní ceny. Pokud máš napiš na mail.

pro akvaristy: Vodou z akvárka bez problému jako dopňkové hnojení, neznáš složení, ph se u akvaristy dá zjistit a dá se stím zalít vše, dobře s tím rostou i anturia , orchydeje, jilmy serisy atd.. zalíval jsem s touto vodou jedenkrát za týden při čištění akvárek měl jsem ve skleníku cca2-3000litrů tak bylo čím.

pro Milana :? : A k otázce kdy ZAČÍT, tak tomu dost dobře nerozumím? Snad podle druhu atd... zda jsou listnáče nebo jehličnany, mladý materiál nebo materiál připravený k prezentaci. Ale abych někoho neuzazil, o tom taky bylo hodně napsáno.
Zdraví Jan K.
Naposledy upravil Jan Kalivoda dne 02 bře 2016, 19:58, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Hnojení

Příspěvekod radek prchal » 02 bře 2016, 19:57

Luďku, vyzkoušej http://www.bonsaje.eu na Rostislavově náměstí v Brně. Ale dle ceny a množství bych to zkusil u pana Kalivody.
radek prchal
 
Příspěvky: 36
Registrován: 27 pro 2014, 08:25
Bydliště: Komořany u Vyškova

Re: Hnojení

Příspěvekod Jan Adámek » 13 kvě 2016, 10:09

Mám otázku: Má smysl hnojit stromky na list (lépe na jehlici borovou)? A je možné tímto způsobem a částečným postřikem ovlivňovat rozložení růstových zón na stromku? Třeba, že bych přednostně ostřikoval hnojivem spodní větve, abych podpořil jejich růst?
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: Hnojení

Příspěvekod Milena » 13 kvě 2016, 11:09

Zajímavá otázka, to jsem zvědavá, zda má někdo s takovým postupem zkušenosti. To by byla velká pomoc, lepší, kdyby se obrost podpořil hnojiven než někam roubovat chybějící větve..
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Hnojení

Příspěvekod Jirka Bělunek » 05 kvě 2018, 20:49

Pěkný podvečer všem. Nedocetl jsem se zde, zda-li někdo používá výluh z kopřiv. Všeobecně se o jíše z kopřiv píše všude pochvalně. Já osobně zalévám zeleninu dosti pravidelně zředěným roztokem, ale bonsaje jen občas. Jak jste na tom ostatní?
Všechen ten spěch a kvaltování pro hovado dobrý jest
Jirka Bělunek
 
Příspěvky: 83
Registrován: 29 pro 2010, 17:01
Bydliště: Ostrava

Předchozí

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron