nejkrásnější bonsai evropy

Vzpomínky, fota atd.

nejkrásnější bonsai evropy

Příspěvekod ondřej » 05 čer 2009, 23:56

http://www.blesk.cz/clanek/pro-zeny-byd ... vropy.html

co si o tom myslíte? Není to špatný stromek, ale mě jako nejhezčí bonsai evropy rozhodně nepřipadá... :think:
ondřej
 
Příspěvky: 14
Registrován: 13 dub 2009, 22:20

Re: nejkrásnější bonsai evropy

Příspěvekod Jarda Marek » 06 čer 2009, 06:26

Je to skvost až ji uvidíš na vlastní oči ( v Jihlavě je vystavená ) myslím, že změníš názor, ovšem každému se líbí něco jiného. :think:
Máš jí tu i s cenou.
Přílohy
jihl 074.jpg
jihl 074.jpg (89.77 KiB) Zobrazeno 1040 krát
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: nejkrásnější bonsai evropy

Příspěvekod Milan Vohnout » 06 čer 2009, 08:27

Že jeto pro mě, nádherná bonsaj. Podle mě, miska se samotnou rostlinou připadá vyrovnaná a příjemně se doplňují. Mrtvé dřevo se mi líbí ale ne zas moc, takže zase podle mě rozumný kompromis. Vyrovnané proporce s olistěným a sílou kmene. Jeto mochna křovitá, ta až bude kvést, bude to zase zajímavá bonsaj. Zkrátka pěkný shohin. Jasně každému se něco jiného líbí a tak to má být.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: nejkrásnější bonsai evropy

Příspěvekod Jiří Svačina » 06 čer 2009, 09:58

Blesk se s bláboly nezapře. Je to hezká rostlina . Zvítězila na jedné prestižní zahraniční výstavě - ve své kategorii. :clap:
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: nejkrásnější bonsai evropy

Příspěvekod ondřej » 06 čer 2009, 11:19

...Tak jestli je to shohin, tak to jo. Kmen s mrtvým dřevem je fakt krásný ale práce na koruně mi přišla tak tří letá (to jsem si myslel že je to velká bonsai) ale u shohinů nejde korunu nějak moc nozpatrovat nebo přesně vytvarovat.
Díky za vaše názory ale stejně mě tak neohromila, ale jak tady říkáte, každému se líbí něco jiného.
ondřej
 
Příspěvky: 14
Registrován: 13 dub 2009, 22:20

Re: nejkrásnější bonsai evropy

Příspěvekod Jarda Marek » 06 čer 2009, 18:09

Ondřeji jen tak pro zajímavost, když jsem mluvil se stvořitelem Standou Kalců, tak mi prozradil, že ji dělal 5 let tu korunku a 5 let ji nikdo neviděl, ani nejbližší kamarádi a měl sem možnost si ji prohlédnout od spodu, musím dodat že je tvarovaná perfektně.
Byl to od něj blesk s čistého nebe do výstavy v Lorce a smetl tím zbytek evropy.
Klobouk dolu před takovými pěstiteli, kteří dokáží reprezentovat naši zem tímto způsobem. :clap:
Ovšem jak jsem řekl už na začátku každému se líbí něco jiného a to je dobře, alespoň nebudeme mít stromky jako uniformy :jedna:
Tobě díky za názor a kritiku :clap:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: nejkrásnější bonsai evropy

Příspěvekod Luděk Rohovský » 06 čer 2009, 18:12

Souhlasím s Jardou. Právě jsem ji viděl naživo a je dokonalá.
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: nejkrásnější bonsai evropy

Příspěvekod ondřej » 06 čer 2009, 20:23

...já se snad na ni budu muset jet podívat nebo co :D . Každopádně na fotce nikdy stromek nevipadá tak jako ve skutečnosti. Ještě bych chtěl říct, že rozhodně nehodnotím stromek jako špatný, ani nijak nekritizuju jeho tvarování. A dostat takovou cenu, to bezpochyby svědčí o pěstitelově umu :jedna: ...jen jsem si pod titulkem nejkrásnější bonsai evropy představil něco jiného, a jsem rád že je tady tolik lidí kteří se snaží, abych pochopil krásu této bonsaje.
ondřej
 
Příspěvky: 14
Registrován: 13 dub 2009, 22:20


Zpět na Výstavy minulé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků