Výstava v Prostějově

Vzpomínky, fota atd.

Výstava v Prostějově

Příspěvekod Jarek Servus » 30 srp 2011, 16:15

Dovoluji si pozvat na výstavu. Termín, bohužel, koliduje s národní výstavou. Akci organizuje a faráře přesvědčila Milena.
Přílohy
Prostějov 2011-g.JPG
Prostějov 2011-g.JPG (74.86 KiB) Zobrazeno 2519 krát
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Výstava v Prostějově

Příspěvekod Jarek Servus » 21 zář 2011, 11:22

Sw zpožděním, za které se omlouvám posílám pár fotek z výstavy. Stávkoval mi foťák, Roman nebyl k mání, tak jsem vzal fotky od ostatních. Ve farské zahradě za kostelem jsme vystavovali poprvé. Milena postupně po několika měsících zlomila faráře, který nám povolil výstavu uspořádat. Nakonec měl i propagaci farnosti, protože návštěvníci došli podívat se i do kaple, kam se běžně nedostanou. Počasí se vydařilo, přestože v pátek a sobotü se ještě honily mraky, návštěvníci byli spokojeni, jedna babička náspochválila, jak jsme hezky SPRAVILI KAPLI!! V neděli byla tradičně volná dílna. Pokud se teď domluvíme na příští rok na jejím pořádání, měli bychom ji vzít jako prestižní a zapracovat na provedení sehnat více stolů a pozvat hosty.
Přílohy
01.JPG
01.JPG (93.87 KiB) Zobrazeno 2322 krát
02.jpg
02.jpg (81.94 KiB) Zobrazeno 2322 krát
03.JPG
03.JPG (95.23 KiB) Zobrazeno 2321 krát
05.JPG
05.JPG (83.49 KiB) Zobrazeno 2325 krát
06.jpg
06.jpg (116.96 KiB) Zobrazeno 2321 krát
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Výstava v Prostějově

Příspěvekod Jarek Servus » 21 zář 2011, 11:28

Ještě pár fotek, Milená sedí u vchodu. Cypříšek na poslední fotce je čerstvě nadrátovaný, majitelka si bude muset jemné drátování a úpravy provest sama. Vystavovalo nás 10, stromů se sešlo 50.
Přílohy
07.jpg
07.jpg (104.81 KiB) Zobrazeno 2311 krát
08.jpg
08.jpg (131.21 KiB) Zobrazeno 2318 krát
09.jpg
09.jpg (116.25 KiB) Zobrazeno 2312 krát
10.jpg
10.jpg (104.3 KiB) Zobrazeno 2315 krát
11.JPG
11.JPG (92.53 KiB) Zobrazeno 2315 krát
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Výstava v Prostějově

Příspěvekod Jarda Marek » 21 zář 2011, 19:43

Nádherné prostředí, hezké počasí asi dobrá akce, jen budu opět za rejpala opět ty kytky jsou moc blízko u sebe :-(
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Výstava v Prostějově

Příspěvekod Martin Kolacia » 21 zář 2011, 19:55

pěkné místo ... .... stoly jsou ale moc jednolité a pak to vypadá to fádně ...chtělo by to něčím rozčlenit , oživit
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Výstava v Prostějově

Příspěvekod Roman Hlavinka » 21 zář 2011, 20:24

na této akci sem sice nebyl,protože sem ještě seděl v letadle z Tunisu,ale musím kolegy pochválit.Jak psal Jarda,pokud to vyjde a domluva s farností proběhne dobře,mohlo by se tohle místo stát naší vlajkovou lodí.Mě osobně se prostory hodně líbí a je zde hodně místa na realizaci nápadů a doplňků k výstavě samotné.Jarda taky psal,že pro příště je nutností více stolů,to znamená více místa pro stromečky.Šak MY to vychytáme. :jedna:
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Výstava v Prostějově

Příspěvekod pájaombre » 22 zář 2011, 06:39

Další pěkná akcička, :clap: prostředí :jedna: z jistých důvodů sem dal přednost Merklínu(naprostá spokojenost),ale na další vaši akci už se moc těším.Celému vašemu bonsai spolku :clap: :clap: :clap: čauky pája z jihu....
Taky se těším na toho Tunisana :lol:
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Výstava v Prostějově

Příspěvekod Jarek Servus » 22 zář 2011, 09:45

Máte opravdu pravdu s připomínkami, je to moc jednolité, chtělo by to oživit a rozčlenit, slibuji, že přes zimu na tom zapracujeme, aby byly výstavy do budoucna lepší. Musíme sehnat stojany, více doplňků ....
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Výstava v Prostějově

Příspěvekod Jarda Marek » 22 zář 2011, 19:26

Jarku je Vás dost dejte jednu sobotu udělejte kozy ze střešních latí kterých se na haldách válí spousta sežeňte pár desek a máte stolů haba kuk :-)))
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Výstava v Prostějově

Příspěvekod Jarek Servus » 23 zář 2011, 14:46

Jardo, stoly máme, je spíš u nás problém s dopravou . Nikdo nemá vozík volný (tolik nás zase není, polovina aktivních členů jsou ženy) domluvíme se na příští rok na nějaké drožce. Taky mám v plánu přes zimu nadělat stojany pro solitéry, pokud bys měl nějaký nákres, rád ho použiju, ať nevymýšlím něco objeveného. Roman se chystá, že nadělá zástěny, doplníme nějaké bambusové tyčky a další aranžerské potřeby. Ještě připojuji článek, který jako poděkování napsala Milena pro místní farnost.

Cesta k naplnění myšlenky

Počátkem roku jsme se my, pěstitelé bonsají, opět rozhodovali, kde všude zvládneme naše "miláčky" vystavit. Nejen se pochlubit naší tvorbou, ale představit je lidem, kteří o bonsajích, natož o nás - pěstitelech na Prostějovsku - ani nemají potuchu. Tradičně vystavujeme asi 7 let na zámku v Konici, několik let v lázních Slatinice, také na nádvoří zámku v Brodku u Prostějova. Všechno jsou to nádherné prostory, které zdůrazňují živé stromy na výstavních lavicích. Jen v Prostějově jsme nenašli za celá desetiletí vhodný prostor. Kdysi v muzeu, ale to je už pro nás malé. Vloni na zahradě u chovatelů drobného zvířectva - naprosto nevhodné. Při volné diskuzi naše členka - začínající pěstitelka - MUDr. Skotáková špitla: "A co tak v rajské zahradě?" Nastalé ticho by záviděla kdekterá učitelka ZŠ. Dívali jsme se po sobě, o čem to mluví, a nikdo nechtěl přiznat, že ten pojem zná z jiných souvislostí.
Nechala jsem si to osvětlit a teprve pak jsem si uvědomila, že za tržištěm směrem ke kostelu stojí opravdu jakási zeď... A za ní prý je ta rajská zahrada. Zkusím popátrat, jak a s kým se domluvit na faře. Nejsem Prostějovačka, nejsem katolička, tak opravdu nesnadný úkol. Pomohla mi tentokrát manželka jednoho pěstitele, která zná jednu aktivní paní z farnosti, a ta mi nakonec dala kontakt na Otce Dana. Ten mne ochotně přijal, i když na chvíli zřejmě zrozpačitěl, jaký jsem "Neználek" historie kostela. Přesto jsem dostala neurčitý příslib, že o možnosti využít rajskou zahradu v době hodů na výstavu bonsají bude rozhodovat farní rada. Čekala jsem tedy nějakolik týdnů, nebylo kam spěchat, do září času dost. Pak jsem si dovolila Otci Danovi poslat SMS s dotazem a došla krátká, jasná odpověď: "Výstavu u nás můžete mít". A teď teprve začaly přípravy. Při dalším osobním jednání s Otcem Danem někdy koncem srpna jsme byli požádání k velké opatrnosti a hlídání pohybu případných nezvaných hostů, kteří by zneužili volný vstup do zahrady k nekalým účelům. Také my jsme měli zájem o bezproblémový průběh, posílili jsme tedy služby a opravdu hlídali, jako ostříži. Ani ne naše exponáty, ale dveře do kostela a v neděli do kaple. Výstava měla nebývalý úspěch. Proto vlastně píšu. Abych touto formou poděkovala za nás, nadšené pěstitele bonsají, za umožnění vystavovat v tak krásném prostředí naše malá "umělecká díla". Otec Dan nám přál, abychom se tam cítili opravdu jako v rajské zahradě, přestože tam neroste ta jabloň. My, ženy-pěstitelky jsme opravdu cítily klid a mír v duši a byly jsme silně povzneseny nad hluk z nedalekých hodových atrakcí. To krásné, teplé počasí jen pohodu všech zdůraznilo. Doufám, že jsme maličko přispěli k jakési osvětě, že návštěvníci hodů viděli otevřená vrata a ze zvědavosti prošli jak do zahrady, tak mnozí navštívili i kostel či kapli, že se tam na chvíli uvolnili a někteří i zamysleli... A také doufám, že Otec Dan nám bude nakloněn i v časech budoucích a budeme moci užít pohostinnosti tohoto krásného místa. Také musíme poděkovat vašim farníkům, kteří nám pomohli v přípravách radou i skutkem, zvláště Aničce a Kamilovi.
A na závěr cituji 2 zápisy z naší kroniky:"Vážení pořadatelé, moc děkujeme za krásnou a dobře připravenou výstavu. Také díky farnosti Povýšení sv. Kříže a Otci Danu Žůrkovi, že výstavu umožnili." Podpisy špatně čitelné, snad Bartošovi? Prostějov, Vyroubalovi Ponikev + Vícov?? "Dobrý den, moc se mi líbí nově spravená kaple."
Bývalá rodačka Lenka Zemanová (Vaculíková).
S neskonalou vděčností
Milena Růžičková
za Bonsai klub Haná při ČZS Prostějov
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne


Zpět na Výstavy minulé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron