Autorské bonsaje Petra Herynka

Vzpomínky, fota atd.

Autorské bonsaje Petra Herynka

Příspěvekod Václav Holakovský » 14 srp 2010, 14:51

1.9-12.9 2010 Botanická Zahrada Praha Troja (venkovní expozice areal JIH) denně od 9.00 do19.00h .Výstava bude doplněna prodejem po oba vikendy se budete moci setkat s autorem a podiskutivat s nim na bonsajové téma.
Václav Holakovský
 
Příspěvky: 325
Registrován: 20 úno 2009, 22:44
Bydliště: Obříství

Re: Autorské bonsaje Petra Herynka

Příspěvekod vopat » 03 zář 2010, 22:15

Ahoj greenhorni,
tak jsem dnes zavítal služebně do Prahy - tedy ani ne tak služebně, jako že jsem se chtěl podívat na výstavu pana Herynka v botanické. Pro ty, kteří se chtějí přijít podívat dopřesním, že je výstavka v japonské zahradě, areál jih. Takže je lepší parkovat dole u Vltavy a ne na horním parkovišti, jinak nachodíte pár kiláků.
Moje postřehy - jedná se o výstavu autorských bonsají, převážně pokojových a asi z 50% sukulentů. Přiznám, že mě nakonec ani nemrzelo, že jsem nechal doma foťák. V prodejní části pár menších misek a malé výpěstky (oplégry) a pár dovezených stromků ála baumax. Mistr byl na výstavě přítomný, ale do hovoru mu moc nebylo. V podstatě jsem tam byl sám. Pro zájemce o návštěvu musím za sebe říct, že to za samostatnou cestu do Prahy nestojí. Pokud se to spojí s návštěvou botanické a místní japonské zahrady, tak asi ano. Rád bych napsal něco lepšího, ale nějak to ze mě neleze. Za to se budu více těšit na Strahov za týden. To ostatně ještě výstava v botanické bude, tak se to dá spojit.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Autorské bonsaje Petra Herynka

Příspěvekod Martin Iša » 04 zář 2010, 19:43

A hele, jeden skoro ztracený Greenhornstudent. ;) Už jsem si tuhle říkal, kam jsi zmizel.Doufám, že máš úspěšně dostudováno. :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Autorské bonsaje Petra Herynka

Příspěvekod vopat » 04 zář 2010, 21:13

Jo, jo, skoro ztracený, ale doštudovaný :jedna:
Času je sice více, ale zase přišly takové věci jako veliká voda a zase veliká voda a tedˇmi zase pro změnu řádí na zahradě divočáci. Mají jediné štěstí, že je nezajímají police se stromky. To bych se snad i naučil střílet. Ale jinak docela pohroma - trávník fuč, jablka fuč, kompost přeházený 3x týdně :x . Má to jediné plus - žerou slimáky :) . Dnes jsem trávil celé odpoledne opravou plotu, ale příští sobota bude lepší - už se těším :jedna: .
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Autorské bonsaje Petra Herynka

Příspěvekod Martin Iša » 04 zář 2010, 21:28

To si neumíš poradit?Udělej si místo v mrazáku a......Takové kančí na smetaně. :) ;) (pak to hodím do dokecníku)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Autorské bonsaje Petra Herynka

Příspěvekod vopat » 04 zář 2010, 21:51

Když ona to bude asi pěkně stará sv..ě, tlustá, vošklivá a navíc naštvaná, protože má mladý :P .
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Autorské bonsaje Petra Herynka

Příspěvekod Lojza Sedlák » 04 zář 2010, 22:22

Vláďo,
zajdi do místního kadeřnictví nebo holičství seber jim denní tržbu ustřižených vlasů,sežen dámské punčochy silonky,do každé dej trochu těch vlasů a potom je rozvěs po plotě tak 60cm vysoko a 3 m od sebe.Mělo by to na ně zabrat.Popřípadě ještě různě po zaharadě zatluč nějaké kolíky a na ně také zavěs ty punčochy.já to celkem úspěšně používám již několik roků proti divočákům v bramborách a zajícům v krmné mrkvi a gigant kedlubnách.Vlasy totiž mají výrazný lidský pach a to je odpuzuje.Ale hlavně jim to smrdí docela dlouho a nevadí ani pokud zmoknou.Snad ti to také pomůže.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Autorské bonsaje Petra Herynka

Příspěvekod Jan Adámek » 07 zář 2010, 13:26

Co se týče výstavy, souhlas s Vopatem. Ta botanická začíná být docela pěkná a o víkendu tam budou nějaká místní vinobraní. Misky tam jsou z dílny K&K malé až střední. Neodolal jsem :oops: . Zatím v nich snad budu pěstovat brusinky.
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01


Zpět na Výstavy minulé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků