Výstava na zámku v Libochovicích

Vzpomínky, fota atd.

Výstava na zámku v Libochovicích

Příspěvekod Honzagreen » 10 črc 2010, 21:34

Tak jsem se konečně podíval na letní výstavu bonsaí v Libochovicích, která mě mimochodem ani tak nenadchla jako sledovat Laďu Kotála s Jardou Markem při tvarování borovice. :clap: :clap: Udělalo to na mě velký dojem a bylo to pro mě mnohem víc než přečíst tři knížky o tom jak se to dělá. Z prvu mě to velice nabudilo a mrzelo mě, že jsem nemohl zůstat déle, ale po návratu domů a pohledu na mé rádoby stromky v miskách a květináčích jsem měl chuť to všechno vyházet a začít znovu. Pak jsem si uvědomil, že to dělám hlavně pro sebe a když už to moje týrání skoro tři roky přežily, tak by jich přece jen byla škoda. Uvědomil jsem si, že bych se měl přece jen radit s lidmi, kteří se tomu věnuji déle než já, být víc trpělivý a věnovat tomuto nádhernému koníčku více času a také bych rád trávil nějaký čas na těchto stránkách :shock: :jedna: .
Zatím jsem došel k závěru, že všechno dělám špatně o čemž svědčí i několik uhynulých stromků :? (trochu mě uklidnilo, že si tím prošel každý - vyčetl jsem to v nějaké knížce). Zatím se stromkům v miskách věnuji asi třetí rok a se svými výsledky nejsem moc spokojený, ale to už jsem trochu odbočil.
Ještě jednou Vám pánové děkuji za výše uvedenou ukázku i to, že jsem díky Vám objevil tyto stránky. Hltám tady kde co a neustále se dovídám nové věci a sbírám rozumy :D . Zároveň však musím uznat, že cítím určitou úctu ke všem co se zde prezentují :o , protože si stále více z toho všeho co je zde psáno a nafoceno uvědomuji, že jsem opravdu na začátku cesty ke stromku v misce, který bude můj a budu jej moci nazvat bonsaí...
Uživatelský avatar
Honzagreen
 
Příspěvky: 134
Registrován: 10 črc 2010, 21:07
Bydliště: Uherský Ostroh

Re: Výstava na zámku v Libochovicích

Příspěvekod Ladislav Kotál » 10 črc 2010, 21:51

Honzo, děkuji za mě a Jardu za uznání a musím konstatovat, že jsi na dobré cestě v pěstování stromů. Já míval ty samé pocity, že všechno je špatně,vyházím to a začnu znovu. S odstupem času jsem došel k názoru, že je to ta dobrá cesta, pokračovat, nebát se a ono se ukáže :lol: :lol: Jen dál ! :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Výstava na zámku v Libochovicích

Příspěvekod Martin Iša » 10 črc 2010, 22:39

Přesně tak. :jedna: Je to asi danné, že tím začátkem si projde každý.Vítej, a nevzdávej to.Začátek máš už za sebou a teď už to bude doufám jen radost. :jedna: Ale v globále jsme na tom tady všici stejně.Všici jsme Greenhorni. :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Výstava na zámku v Libochovicích

Příspěvekod Honzagreen » 11 črc 2010, 13:34

Ještě bych se chtěl vrátit ke svému příspěvku o výstavě v Libochovicích, abych nebyl špatně pochopen, když jsem napsal, že :..."výstava mě ani tak nenadchla...". Tím jsem chtěl pouze zdůraznit, že praktická ukázka tvarování pro mě, jako pro začátečníka, byla víc důležitější.
Jinak na výstavě se samozřejmě bylo na co koulat, za což pořadatelům děkuji a těším se na další ročník. Už samotná myšlenka uspořádat ji na zámku je geniální. Ideální příležitost na rodinný výlet. Manželku s dětmi můžete poslat na prohlídku zámku a sami pak můžete nerušeně vstřebávat tu nádheru :D . Takže všem, kdo tam ještě nebyli vřele doporučuji!!!
Uživatelský avatar
Honzagreen
 
Příspěvky: 134
Registrován: 10 črc 2010, 21:07
Bydliště: Uherský Ostroh

Re: Výstava na zámku v Libochovicích

Příspěvekod tilinnka » 14 črc 2010, 00:01

Dobrý den Všem,
byla jsem také na výstavě v Libochovicích. Kouzlu bonsaí jsem propadla nedávno, ale tak silně, že jsem si na netu našla první výstavu a jela. :) Měla jsem v sobotu štěstí na dva z Vás, kteří mě ukázkou provedli tak, že jsem nevnímala okolí a snažila jsem se načerpat pohledem a i dotazy za krátký čas( pro mne),to co nevydají dvě knihy dohormady.
Pánové smekám byli jste naprosto úžasní. :jedna:
Nedalo mi to a v úterý jsem se do Libochovic rozjela znovu. Byla menší návštěvnost, ale zase jsem dostala jiné cenné rady a kontakty za které jsem moc ráda.
K získávání a tvarování stromků mě přivedl úžasný člověk a díky němu se tento pro mě koníček a zájem stal prvořadým. V lese jsem denně a snad již brzo pošlu také své první fotky, nezdary a prosby o rady, Vás kteří máte mnoholetité zkušenosti za které budu moc vděčná.
Martina
MarTina
Uživatelský avatar
tilinnka
 
Příspěvky: 116
Registrován: 12 črc 2010, 23:24
Bydliště: Litvínov,okr.Most

Re: Výstava na zámku v Libochovicích

Příspěvekod Jarda Marek » 14 črc 2010, 05:24

Vítám Tě u nás na fóru a ptej se co se do nás vejde. Tyto setkání ať na výstavách, srazech, workshopech, pozvání a já nevím co ještě jsou nejcennější na informace. Někdy v polovině září bude takový sraz opět v Merklíně u Plzně a už teť Tě zvu. :jedna: Budu rád když Ti tento koníček vydrží a věř, že to co dáš rostlině ty ti ona vrátí dvojnásob :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Výstava na zámku v Libochovicích

Příspěvekod Ladislav Kotál » 14 črc 2010, 07:44

Tili, taky tě vítám u nás na fóru, a k tomu Merklínu : seznámíš se se spoustou lidí, za západu Čech ( a nejen), kteří mají doma plné zahrady stromů- bonsají, že už přes ně ani nevidí na chodníky, čtou naše fórum, ale pořád se stydí nám všem ty svoje stromy ukázat a jen tajně stojí v pozadí. :x :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Výstava na zámku v Libochovicích

Příspěvekod Petr Krásný » 14 črc 2010, 11:59

Tak nám výstava skončila a dala nám hodně zabrat. Ktolik diskutovaným a potřebným demonstracím či Workshopům je ještě nutno dodat, že i v ostatní sobotní, nedělní i sváteční dny pokračovalo tvarování za účasti členů BK a to včetně Václava Nováka, Karla Kalouše, Ládi Doška, Vladimíry Komůrkové a dalších a tvarovaly se i stromy 20 - 30 let staré.
Všem organizátorům (a hlavně stavitelům ) patří uznání a dík, za rok nashledanou.
Petr K
Petr Krásný
 
Příspěvky: 264
Registrován: 26 pro 2009, 15:08
člen ČBA: ano

Re: Výstava na zámku v Libochovicích

Příspěvekod tilinnka » 14 črc 2010, 22:40

Jarda Marek píše:Vítám Tě u nás na fóru a ptej se co se do nás vejde. Tyto setkání ať na výstavách, srazech, workshopech, pozvání a já nevím co ještě jsou nejcennější na informace. Někdy v polovině září bude takový sraz opět v Merklíně u Plzně a už teť Tě zvu. :jedna: Budu rád když Ti tento koníček vydrží a věř, že to co dáš rostlině ty ti ona vrátí dvojnásob :jedna:


Díky za povzbuzení.Nepatřím zrovna k lidem co sedí v koutě a čekají,až najdou Tě :P Pokud si vzpomeneš na ženu krev a mlíko v první řadě,tak to je ta ženská co se zbláznila do jamadori a neustále měla plno otázek. :P
Naposledy upravil tilinnka dne 16 črc 2010, 06:45, celkově upraveno 2
MarTina
Uživatelský avatar
tilinnka
 
Příspěvky: 116
Registrován: 12 črc 2010, 23:24
Bydliště: Litvínov,okr.Most

Re: Výstava na zámku v Libochovicích

Příspěvekod tilinnka » 14 črc 2010, 22:44

Ladislav Kotál píše:Tili, taky tě vítám u nás na fóru, a k tomu Merklínu : seznámíš se se spoustou lidí, za západu Čech ( a nejen), kteří mají doma plné zahrady stromů- bonsají, že už přes ně ani nevidí na chodníky, čtou naše fórum, ale pořád se stydí nám všem ty svoje stromy ukázat a jen tajně stojí v pozadí. :x :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ládo,ikdybych měla stromky mé tahat na pěško-káře,tak je rozhodně dovezu. Ať nepřecením své síly, o víkendu budu hned chtít poradit s mou azalkou a habrem tady na foru. Musím nejdřív nafotit. ;)
M.
MarTina
Uživatelský avatar
tilinnka
 
Příspěvky: 116
Registrován: 12 črc 2010, 23:24
Bydliště: Litvínov,okr.Most

Další

Zpět na Výstavy minulé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků