Nejlepší literatura

knihy, časopisy, starší čísla časopisu ČBA

Re: můj první buk

Příspěvekod Martin Iša » 30 črc 2010, 18:18

Ať si říká kdo chce co chce, ale podle mého osobního názoru je tato knížka pro začátečníky nejlepší základ.Sice tam jsou některé věci už překonané, ale ten úplný základ tam je. :jedna: Já bych jí klidně doporučil všem začátečníkům.A za "Babku". :jedna:
Přílohy
kniha.jpg
kniha.jpg (17.77 KiB) Zobrazeno 4693 krát
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: můj první buk

Příspěvekod Ladislav Kotál » 30 črc 2010, 19:23

Martine, je to první kniha, kterou jsem četl, máš pravdu, základy tam jsou, ale pak jsem se ztratil v termínech, apikální, dominantní, brachyblastr........to mě jen napadlo.
Až když mi to bylo vysvětleno jako tupci ,tohle je toto, tohle ono, šáhni si na to....... tak jsem to pochopil. Knih mám doma asi dvacet, jedna popírá druhou, ale pokud si sám nesáhneš, nezmuchláš,neustříhneš, tak víš prdlačku.Ovšem základy jak, kde, v čem, zpětné řezy, výchovné řezy v některých jsou, ale nemůže se věřit všemu co je napsáno. Hlavně je spousta knih od cizáků a jejich podmínky k pěstování se diametrálně liší. Tak mě zrovna napadá : na zimu necháme stromy na policích,nebo je dáme pod police......... To jsem zkusil jen jednou a bylo pěkné palivové dřevo na buřtíky. :lol: :lol: :lol:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: můj první buk

Příspěvekod Martin Iša » 30 črc 2010, 19:47

Jasný, bylo to tu řečeno už několikráte, že ošahat si to pěkně v kolektivu se ničemu nevyrovná. :jedna: Já spíše myslel, že tam jsou takové základy jako styly, názvosloví.....apod Ten úplný začátek.Samozřejmě, že co se týká třeba substrátů, nebo "zaštipování" je už dávno někde jinde.Ale v době kdy vyšla tato publikace poprvé, tak to bylo to nejlepší co tu na trhu bylo. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: můj první buk

Příspěvekod Ladislav Kotál » 30 črc 2010, 20:46

Marťas, souhlas :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: můj první buk

Příspěvekod tilinnka » 30 črc 2010, 21:29

6 knih přečteno,několik časopisů,ale to vše se nevyrovná již druhé návštěvě u Jardy ;)
Vidět na živo a cítit je to nej :)
MarTina
Uživatelský avatar
tilinnka
 
Příspěvky: 116
Registrován: 12 črc 2010, 23:24
Bydliště: Litvínov,okr.Most

Re: Nejlepší literatura

Příspěvekod Martin Drábek » 31 črc 2010, 09:34

Tilinnka: kterých 6 knih jsi přečetla (řečnická ;) )?? Dá se podle toho přečténého vzorku obecně soudit bonsajová literatura??

Já osobně miluju knihy i časopisy o bonsajích, taková další úchylka.. Nekupuji české knihy a to z toho důvodu, že nevím o žádné kvalitní z poslední doby.
Např. obě knihy od Roberta Stevena jsou super. Neříkají v čem pěstovat, kdy zastřihnout, čím hnojit atd..
Jdou jinou cestou, je to zamyšlení nad rovnováhou, pohybem stromu, zabývá se kontrastem prvků stromu, prostorem atd. opravdu to není k zahození, ba naopak..
Nebo časopisy jako Bonsai Focus, nebo i nový slovenský Bonsai živé umenie jsou super.

Praxe je praxe o tom žádná, člověk si to musí ošahat, ale potkáš 10 bonsajistů s 10 názory, tak jako rozličné názory v knihách, pletu se pánové?? Takže nakonec musíš jít vlastní cestou, použít vlastní rozum a od lidí či knih si vzít jen to dobré..
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Nejlepší literatura

Příspěvekod tilinnka » 31 črc 2010, 20:08

Každý si musí udělat svůj názor,pohled a to co chce.
Rozhodla jsem se pěstovat venkovní,ale třeba ted čtu knihu o pěstování v paneláku...jen pro mou představu co a jak.
Jinak mám půjčené starší ročníky Bonsai.Líbila se mi kniha : Rok s bonsají a nebo Pěstujeme bonsaje os Prescotta...atd atd
Další chci dle doporučení přečíst...jsem na začátku a knihy mi pomáhají se aspoň trošku vyznat a orientovat....a ted jen následuje učit se.učit se a zas učit se. ;)
MarTina
Uživatelský avatar
tilinnka
 
Příspěvky: 116
Registrován: 12 črc 2010, 23:24
Bydliště: Litvínov,okr.Most

Re: Nejlepší literatura

Příspěvekod Lada Fabián » 31 črc 2010, 21:00

Martine toho jsem si nevšiml,že v kolektivu někoho osaháváš! :lol:
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Nejlepší literatura

Příspěvekod Jarek Servus » 02 srp 2010, 00:30

Trpím podobnou mánií jako Martin, zajímá mě na knihách spíše filosofie stromů, proč a jak tvarovat, ne pěstování. Proto mám tak rád J.J.Naku, kterého jsem koupil před deseti lety a dodnes v něm hledám poučení.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Nejlepší literatura

Příspěvekod Ondra Šrámek » 04 srp 2010, 08:19

Souhlasím s většinou názorů, co jsem tu četl, mám jednu hlavní knížku, ze které jsem se dozvěděl, co to vůbec bonsaj je a pomohla mi do začátku(spíš asi motivačně).Jo a taky jsem se z ní naučil latinské názvy těch základních stromů,přece jen už je to nějaký pátek,co jsem neměl latinu :D Další fáze bylo přihlášení do fóra greenů(čtu každý den, píšu občas) a teď nedávno poslední fáze- návštěva u Sirotných.Chudák Lukáš-zahrnoval bych ho dotazama od rána do večera a stejně bych měl málo ;)
Co jsem se ale dozvěděl během jedné návštěvy, to v první řadě popřelo většinu postupů z knížky a proto říkám:nebojte se a oslovte - až budumít doma nějakou kvalitu(teprve se něco rýsuje),taky rád poradím a pomůžu začátečníkům.
světlu vstříc
Uživatelský avatar
Ondra Šrámek
 
Příspěvky: 86
Registrován: 25 bře 2010, 18:34
Bydliště: kousek od Vsetína

PředchozíDalší

Zpět na Literatura

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron