MIN HSUAN LO - Bonsai Journey - nabídka nové knihy!

knihy, časopisy, starší čísla časopisu ČBA

MIN HSUAN LO - Bonsai Journey - nabídka nové knihy!

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 25 led 2011, 20:49

Před pár měsíci jsem měl tu čest se v Mexiku setkat s taiwanským bonsajovým mistrem Min Hsuanem Lo, který s sebou přivezl svou čerstvě vydanou knihu, která mapuje jeho bonsajovou kariéru v letech 1960 - 2010 - když vezmeme v potaz, že Min Hsuan zrovna v Mexiku slavil 53. narozeniny, tak jej bonsaje opravdu provázejí prakticky už od narození :) . Knihu jsem měl v rukou, strávil jsem nad ní hodně času a z Mexika jsem si ji neodvezl jen proto, že se po všech 15 dovezených výtiscích jen zaprášilo...

Bonsai Journey - obálka.jpg


Kniha má 224 stran, na kterých je zmapováno velké množství příběhů jednotlivých stromů, jak těch již známých např. z osobního blogu Min Hsuana Lo http://min-hsuan-lo.ofbonsai.org/, tak mnoha a mnoha dalších. Kniha je sice v čínštině, obrázků je ale tolik a tak přehledných, že slov často ani netřeba.
Pikud se ptáte, co může kniha taiwanského bonsajisty nabídnout středoevropskému pěstiteli bonsají - jednak detailní náhled na tzv. "Lo styl", práci s větvením u listnatých stromů, jednak práci na mrtvém dřevě u listnáčů a jalovců, u jalovců a borovic taky náhled na jejich komplexní vývoj a tvarování. No a pro všechny pěstitele indoor bonsají hluboká sonda do práce jednoho z největších bonsajových mistrů co se fikusů a dalších tropických druhů týče :)
Jelikož jsem byl s mistrem v poslední době v kontaktu, nabídl mi, zdali bychom mu nepomohli s distribucí jeho knihy v ČR.
Kniha zatím není v oficiálním prodeji, podle předběžných zpráv se má koncová cena pro asijský trh pohybovat kolem 75 USD. My vám ji můžeme nabídnout za cenu 80 USD (1400 - 1520 kč dle pohybu dolaru, aktuálně cca 1420 kč) + poštovné 80 kč, případně jiný způsob dodání dle domluvy.
Knihu nabízíme tímto způsobem, jelikož se jedná o časově omezenou nabídku a dodané množství bude záviset z velké části na množství objednávek - NA PŘÍPADNÉ OBJEDNÁVKY MÁTE PŘESNĚ 14 DNŮ, UZÁVĚRKA JE TEDY 8.2. Pište, prosím, zde nebo na mail bonsairoznov@seznam.cz .
Já už se na svůj výtisk tak nebo tak velmi těším a věřím, že se touto cestou bude moci z této výborné knihy potěšit a poučit i někdo z dalších bonsajistů ;) .

Další "recenze" knihy na fóru IBC - http://ibonsaiclub.forumotion.com/t4999 ... ibc-member
a tady http://bonsaing.blogspot.com/2011/01/bo ... o-min.html .
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Zpět na Literatura

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron