Jilm Čínský- zimovat?

Když nevíme, tak se ptáme...

Jilm Čínský- zimovat?

Příspěvekod Martin Iša » 11 úno 2010, 17:10

Tak mě tak napadlo u toho Petry Jilmu, když jsem si přečetl Jardovo a Pavlovo reakce.Nejsem pokojovkář, Jilmy nepěstuji, ale zajímá mě to.Někde jsem už dříve četl, že ty Jilmy jsou opadavé, neopadavé.Že záleží odkud jsou dovezeny.Sever nebo jih Číny-Příklad.To by vysvětlovalo Pavlovo reakci Jilmu v zimě.A jak píše Jarda, kdyby se dal přes zimu do "klidu", určitě by se tak nevysiloval.Pletu se?Ví někdo něco víc?Vhodnější vlákno mě nenapadlo. :think:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Jilm Čínský- zimovat?

Příspěvekod petradelt » 11 úno 2010, 18:16

Při této příležitosti bych taky rád věděl co to mám za jilm já. :think: Prosím odborníky o určení.
Zimuji ho již několik let venku.
Díky
Petr z New Bubu
Přílohy
jilm.jpg
jilm.jpg (122.49 KiB) Zobrazeno 2575 krát
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Jilm Čínský- zimovat?

Příspěvekod Jarek Servus » 11 úno 2010, 18:31

Taky jsem zimoval jilm venku, třikrát vymrzly jemné větvičky, potom vždy obrazil. Po čtvrté už zmrzl. Venku na zahradě mám zelkovy, těm to vůbec nevadí. Píšu proto, že mi listy připomínají zelkovu, ale musel bych mít větší detail.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Jilm Čínský- zimovat?

Příspěvekod petradelt » 11 úno 2010, 18:39

Radši zelkova než mrtvola Jarku, vystrašil jsi mně.
Teď nevyfotím, nechám to na jaro. Budu toho potřebovat pojmenovat víc ale asi nejradši na živo.
Díky
Petr z New Bubu
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Jilm Čínský- zimovat?

Příspěvekod Martin Iša » 11 úno 2010, 19:46

Petře já tu psal o Čínském Jilmu.Ten tvůj to asi nebude.To jsi kopal? ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Jilm Čínský- zimovat?

Příspěvekod Jarda Marek » 11 úno 2010, 20:12

Martine předloni jsem sehnal nějakej Japonskej (foto a název dodám zítra) a zimuji ho ve studeným skleníku jako původní majitej a zatím jede, tak uvidíme ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Jilm Čínský- zimovat?

Příspěvekod Václav Holakovský » 11 úno 2010, 21:46

Už nekolik let pěstuji jilm činský ulmus parviflora yatsabuca, mám dva kusy rostou v pětilitrovém kontejneru bez jakékoliv ochrany zatím nebyl žádný problém. www.dreviny-okrasne.cz/listnace/jilm/ul ... -yatsabuca
Václav Holakovský
 
Příspěvky: 325
Registrován: 20 úno 2009, 22:44
Bydliště: Obříství

Re: Jilm Čínský- zimovat?

Příspěvekod Milan Vohnout » 11 úno 2010, 22:15

Martine, napíšu, co vím o Jilmu Čínském – Ulmus parvifolia, jeto moje jedna z prvních pokojovek a nikdy na ně nedám dopustit a doporučuji novátorům o pokojové bonsaje. Ano, jsou dva druhy jedny ze severu Asie, nejznámější jsou Jilm Čínský - Ulmus parvifolia ‚ Corticosa‘ nebo ‚Hokkaido‘, pro změnu ty z jihu Jilm Čínský – Ulmus parvifolia ‚Coreana‘ nebo ‚Lanceolata‘. Zas dalším kultivarem, který se pěstuje v Africe je Ulmus parvifolia ‚ Nasty Nine‘ který byl vysazen jako pouliční strom. Zkrátka jeto neuvěřitelný strom, který se prý velice lehce kříží a přizpůsobuje k svému okolí samozřejmě do určité míry. Ti ze severu zchodí listy a potřebují odpočinek jako naše stromy. Ale prý ti z jihu neshazují listy a rostou ale ono jeto trochu jinak. Uvedu mé zkušenosti s pokojovými Jilmy, pěstuji na parapetu, tak že mu dám tolik světla, kolik jen mohu dát a tam jsou celoročně. Přes zimu mi sami zredukují určité množství listů, které potřebují, když se dny prodlužují, tj. od února začínají rašit všude, kde to jen jde. Teplota se pohybuje okolo 18°C do 24°C. Další je pro změnu na druhém okně kde je o dost chladněji teplota 14°C do 20C° a má o něco míň listů a teď taky začal vyhazovat nové listy. Z vlastní zkušenosti vím, že snesou i nižší teploty od 0°C do nějakých 6°C a shodí klidně všechny listy, samozřejmě se musí přizpůsobit zálivka na minimum a pak až nastane jejich čas, oni postupně začnou rašit nové listy, tak se zálivka zvýší. To moje zkušenosti s pokojovým Jilmem. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Jilm Čínský- zimovat?

Příspěvekod Martin Iša » 11 úno 2010, 22:28

Václave díky, to jsem netušil, že je tolika druhů. :jedna: Milane skvělý, to jsem tak nějak chtěl vědět. :clap: :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Jilm Čínský- zimovat?

Příspěvekod petradelt » 12 úno 2010, 08:51

Můj stromek je koupený nedaleko P. Syrového v b. centru, už je to pár let, takže opravdu nevím co to je,
a je mi jasný že to z téhle fotky poznat nejde. Jen bych si chtěl v tom co mám doma udělat pořádek,
ale jak jsem psal, musím počkat na jaro, a nějaké odborníky.
Zdravim
Petr z New Bubu
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Co je to za rostlinu?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron