Rada nad zlato. Poznáte, co je to za rostlinu?

Když nevíme, tak se ptáme...

Rada nad zlato. Poznáte, co je to za rostlinu?

Příspěvekod Lochys » 26 led 2010, 21:29

Ahoj lidi. Jsem tu nový a potřeboval bych poradit. O vánocích jsem dostal bonsai od strejdy a už byly suché listy. Snažil jsem se toho hodně přečíst, měl jsem několik knížek, na internetu jsem pročítal, ale stejně si moc nevím rady, čím by to mohlo bejt, že mi asi uchychá bonsai. Listy jsou vyschlé, mladé výhonky jsou hnědé (takže asi taky suché) a větve jsou hrozně křehký, asi taky vyschlý. Prosím, pomozte mi. Nevím co je to za bonsai (myslím si, že je nějaký druh fíkusu, ale nejsem si jist) a jestli mi můžete napsat, jak se o něj starat a zachránit ho. Děkuju moc. :)
Přílohy
CIMG1247.JPG
CIMG12433.jpg
Lochys
 
Příspěvky: 4
Registrován: 26 led 2010, 10:56
Bydliště: Třtice, okres Rakovník

Re: Rada nad zlato. Poznáte, co je to za rostlinu?

Příspěvekod Jarda Marek » 26 led 2010, 22:08

Vítám Tě na fóru, myslím že to nejni fíkus ale jelikož pokojovky nedělám netroufám si tipnout. Bude to nejspíš substrátem a přelitím, kmínek je mokrý až hrůza a převozní substrát drží moc vody, chtělo by to zkontrolovat kořeny a opravdu propustný substrát. ;) Klucí pokojovkáři poradí neboj. Držím palec :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Rada nad zlato. Poznáte, co je to za rostlinu?

Příspěvekod Peter Petrik » 26 led 2010, 22:19

Vitam ta na fore. a co to tu mame....?? ja tu vidim nieco ako skoro alebo celkom ususenu sagereciu. no ak este zije tak ju cim skor presad do akadamy. ale viac ti o tom povie Milan. Drzim palce
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Rada nad zlato. Poznáte, co je to za rostlinu?

Příspěvekod Milan Vohnout » 26 led 2010, 22:43

Vítám tě na fóru, Peter to řekl, jeto sagerecie ale bohužel asi to nerozchodí, potřebuje dost vody, nemluvě je velice hrozném substrátu, ale zázraky se taky dějí. Přesaď ji co nejdříve, aspoň do substrátu pro pokojové rostliny s nějakým hrubším štěrkem o zrnitosti okolo 5mm v poměru 2:1, lepší by byla čistá akadama. Škoda je, že ses objevil dřív, když to nepřežije, doufám, že tě to neodradí od krásného koníčku. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Rada nad zlato. Poznáte, co je to za rostlinu?

Příspěvekod Jan Kalivoda » 27 led 2010, 02:10

No moc se to podle te fotky rostliny neda poznat, ale podle habitu si myslim, ze je to asi ptaci zob-ligustrum, zkus si precist clanek u pokojovych jilmu, da se to pouzit i u tohoto stromu, pokud je jeste trochu zeleny. Jeste na doplneni mam zkusenost v takovem to pripade je dobre ostrihat vsechny znicene listy, treba vsechny i za cenu, ze bude bez, pokud ma jeste trochu sil je do 14 dni zeleny, na presazeni pouzij cistou akdamu, nebo neco podobneho a po 7 dnech pouzij 0,5procentni zalivku hnojiva na podporu rustu, tzn. hnojivo s vetsim obsahem dusiku N., a uvidis, ale jsem presvedcen o jeho nespravnem osetrovani, coz treba neni tvoje chyba, ale jsou nejmene dva problemy: a) preliti, ale to ty listy zacnou cernat protoze jiz zacaly uhynivat koreny, b) kdyz prischne nebo neco podobneho coz je podle fota asi tvuj pripad a stihnes ho jeste vcas zalit tak se vzbudi. Potom ostrihat suche a do jera se starat dle prostredi v jakem je pestovan, ted porebuje vice tepla. Treba se pletu ale ty fotky nejsou dost presvedcive. Ted me jeste napadlo jestli nemohl namrznut-nastydnout. Zkus nasledne poreferovat jak to dopadlo.
Zdravi Jan k.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Rada nad zlato. Poznáte, co je to za rostlinu?

Příspěvekod Peter Petrik » 27 led 2010, 09:19

Pre Ján KALIVODA: Janko je to určite Sagerécia, na tom druhom obrázku na takom veľkom osvetlenom lístku je pekne vidieť po okraji také zúbky aké má Sagerécia. Ligustrum ich má hladké. Je to na 100% Sagerécia. Lochys držím ti palce.
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Rada nad zlato. Poznáte, co je to za rostlinu?

Příspěvekod Lochys » 27 led 2010, 10:01

Děkuju za rady, nečekal jsem tak rychlé odpovědi. :jedna: zkusím ji přesadit co nejrychleji, ale chtěl jsem se zeptat, kde můžu sehnat tu akadamu? Jestli v běžným květinářství nebo ve specializovaném obchodě? Pokud se mi tahle bonsai nepodaří zachránit, tak mě to určitě neodradí. Už dva roky čtu knížky o bonsaích, ale pořád jsem nevěděl, kterou si koupit. A navíc mám nedaleko v lese vyhlídnutý dva pěkný kousky, už je nějakou chvíli opečovávám :lol:
Lochys
 
Příspěvky: 4
Registrován: 26 led 2010, 10:56
Bydliště: Třtice, okres Rakovník

Re: Rada nad zlato. Poznáte, co je to za rostlinu?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 27 led 2010, 10:18

Vítám tě mezi námi, v okolí Rakovníka asi akadamu neseženeš :oops: Jako záchrana by zatím stačila zemina pro pokojové květiny (obyč. květinářství) a štěrk cca 3-5 mm,v poměru 1:1. Akadamu seženeš nejlíp na netu v on line obchodech.Ať se daří :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Rada nad zlato. Poznáte, co je to za rostlinu?

Příspěvekod Peter Petrik » 27 led 2010, 11:08

Lochys najlepšia stromček pre začiatočníkov je nejaký druh Ficusov napr. benjamina, retusa. akadamu zoženieš buď v špecializovaných predajniach alebo nejakých hypermarketoch ako je Hornbach, baumax. držím palce.
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Rada nad zlato. Poznáte, co je to za rostlinu?

Příspěvekod petradelt » 27 led 2010, 18:30

Lochys, já jako greenhorn a navíc jen pro venkovní stromečky Ti nebudu radit,
ale každopádně jsem rád za dalšího člena z nejbližšího okolí. Pavle to se nám to rozrůstá. :jedna:

zdraví Petr z New Bubu
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Co je to za rostlinu?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron