Rada nad zlato. Poznáte, co je to za rostlinu?

Když nevíme, tak se ptáme...

Re: Rada nad zlato. Poznáte, co je to za rostlinu?

Příspěvekod Lochys » 28 led 2010, 15:10

zdravím greenhornáci. :D dneska jsem tu moji sageréciu přesadil do hlíny na bonsaie (a dal jsem ji do větší misky). Je v ní všechno, co by měla mít. Jen ještě prosím o radu, jestli mám ostříhat všechny listy a modlit se, aby vyrostly jiný. Kamarádi, kteří taky pěstujou bonsaie mi poradily, abych to udělal. Jenže já furt váhám, tak prosím o radu. :) Díky moc. Lochys :D PS: posílám fotky už přesazené sagerécie.
Přílohy
CIMG1268.JPG
CIMG1268.JPG (111.24 KiB) Zobrazeno 1555 krát
CIMG1270.JPG
CIMG1270.JPG (99.67 KiB) Zobrazeno 1548 krát
CIMG1271.JPG
Lochys
 
Příspěvky: 4
Registrován: 26 led 2010, 10:56
Bydliště: Třtice, okres Rakovník

Re: Rada nad zlato. Poznáte, co je to za rostlinu?

Příspěvekod Martin Iša » 28 led 2010, 16:35

Jak jsem četl "hlína" málem jsem se osypal. :roll: Vypadá to, že tam nějaký štěrk je, tak snad je ho tam dostatek.V první řadě bych nehtem zkusil odškrábnout kousek kůry, jestli je pod ní zeleno!Pokud ne, je to mrtvé.Jak vypadaly kořeny když jsi to přesazoval?Já bych ostříhal vše , mimo zvadlých.Pozor!Nezaměnit zvadlé a uschlé. :naughty: A jelikož se zmenší výparnost, měla by tomu odpovídat i zálivka.Snad to rozchodí, budem ti držet palce. :jedna: Apropo, nechceš si dát do podpisu jméno?Láme se mě jazyk. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Rada nad zlato. Poznáte, co je to za rostlinu?

Příspěvekod Lochys » 29 led 2010, 08:53

kořeny vypadaly dobře. Nebyly černé a ani suché. Byl jeden silnější, tak 5 mm (možná víc) a spousta malých. Doufám, že ji zachráním. A za tu hlínu se omlouvám. :D Příště budu používat slovo substrát :D
Lochys
 
Příspěvky: 4
Registrován: 26 led 2010, 10:56
Bydliště: Třtice, okres Rakovník

Re: Rada nad zlato. Poznáte, co je to za rostlinu?

Příspěvekod Milena » 29 led 2010, 16:17

Lochys, nic si z toho nedělej. Jak jsem domlouvala se staroušky zahrádkáři vstup naší bonsai buňky do jejich organizace, tak jsem mezi řečí taky použila slovo "hlína". Dědoušek se málem vyvrátil a poučil mne: "Přítelkyně, my, zahrádkáři, používáme ZEMINA". A mně sklapla čelist, vůbec mě nenapadlo, na čem jim tolik záleží. A pak jsem jim to nechtěně vrátila při dalším jednání. Ptal se mě dědoušek, jestli vím, jak se oslovují. A já vybafla to, jak dědouškům zahrádkářům říkáme mezi námi děvčaty: KRTCI. Ten dědouch ztichnul, otevřel, zavřel pusu, vyskočil a hnal se za druhým dědouchem a hned mu to žaloval. Až pak mě opravil, že přeci PŘÍTELI- PŘÍTELKYNĚ. Tož jsem pro ně přítelkyně Milena, protože se oslovují jen křestním jménem.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Rada nad zlato. Poznáte, co je to za rostlinu?

Příspěvekod Jarda Marek » 29 led 2010, 16:22

No Milenko obávám se, že v tom nejní ani ten substrát, ale spíš představa, že je ten stromek opět v něcěm hutném jako jíl proto to asi Matrin napsal :think: nebo né ??? ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Rada nad zlato. Poznáte, co je to za rostlinu?

Příspěvekod Milena » 29 led 2010, 16:38

Jardo, pochopila jsem to stejně, jako ty, že nešlo o pojmenování, ale spíše vzhled, či strukturu. Ale na druhou stranu to zas Lochys vzal z pohledu odborného názvosloví, proto se omlouval. Chci říct, že ať hlína, zemina či substrát - všichni tomu rozumíme, ne? :)
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Rada nad zlato. Poznáte, co je to za rostlinu?

Příspěvekod Martin Iša » 29 led 2010, 18:21

Jasně, byla to jen moje hrůzná představa , když jsem si v duchu představil tu hlínu-jíl.Hlavně že si rozumíme, o nic nejde. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Rada nad zlato. Poznáte, co je to za rostlinu?

Příspěvekod Petr Havlín » 29 led 2010, 19:56

Ahoj všichni. Názvosloví by se mnělo dodržovat. Hlínu používají cihláři a keramici. Zemina nebo substrát je pro zahradníky.
Taky můžu vyletět z kůže když někdo pěstuje pejsky nebo kočičky.Fauna se chová. Ahoj a nezlobte se. :lol:
Uživatelský avatar
Petr Havlín
 
Příspěvky: 355
Registrován: 15 črc 2009, 14:36
Bydliště: Louny

Předchozí

Zpět na Co je to za rostlinu?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron