Prosím o radu

Když nevíme, tak se ptáme...

Prosím o radu

Příspěvekod Karel Javůrek » 17 led 2010, 18:44

Dobrý den, koupil jsem tuto bonsai v Obi těsně před vánocema. Koupil jsem jí jako Ficus Kimmen, ale nikde na netu, nebo v knížkách jsem ji nenašel, tak nevím
co jsem vlastně koupil.Jsem co se týká bonsají úplný laik, tak jsem vše o pěstování hledal na internetu. Od té doby co ji mám, mě připadá že schnou lístky,
tak mám strach aby neuschla úplně, tak prosím o radu co to vlastně mám a jak ideálně zalívat. Bonsai mám v obýváku asi 2m od okna při teplotě 20-23 stupňů.
Plus navíc prosím o radu s kořeny stromku, zda zalévat či ne.
Předem děkuju za radu.
Přílohy
fikus kimen 004.jpg
foto celeho stromku
fikus kimen 001.jpg
foto listu
Karel Javůrek
 
Příspěvky: 1
Registrován: 16 led 2010, 18:51

Re: Prosím o radu

Příspěvekod Ladislav Kotál » 17 led 2010, 18:59

Vítám tě Karle na fóru. Jedná se o pokojový buxus Harlandii. A opravdu se mu asi nedaří.Má jemné vlásečnicové kořínky a pokud jsi ho přesazoval,je třeba velmi pečlivě zapravit akadamu mezi kořínky jemně hůlkou, krouživým pohybem. Vypadá, že má nějakou divnou hlínu u kmene. Tu by chtělo asi odstranit proudem teplé vody a pak zapravit akadamu všude. Rovněž je nutné stromek zafixovat drátem, aby se v misce nehýbal. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Prosím o radu

Příspěvekod Jarda Marek » 17 led 2010, 19:58

Taky Tě Karle vítám na fóru, je to opravdu buxus a udělej přesně to jak radí Láďa, usaď ho níž do misky až propereš kořeny (ta voda musí být vlahá) a ty jemné kořínky ať jsou v akadamě taky. Tady je odkaz na Láďův snad tam něco najdeš. Ať se mu daří :jedna:
viewtopic.php?f=37&t=13
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Prosím o radu

Příspěvekod Petr C » 17 led 2010, 22:48

Mně osobně teda pokojovky vůbec nejdou, ale taky jsem před časem tomuhle buxusu neodolal. Dostal jsem ho zanedlouho přesně do tohohle stavu a byl konec. Už to nerozdýchal.
Přeji ti úspěch, ale podle mých nevalných zkušeností je už na záchranu pozdě.
Petr C
 
Příspěvky: 177
Registrován: 12 úno 2009, 12:33
Bydliště: blízko Brna

Re: Prosím o radu

Příspěvekod Milan Vohnout » 18 led 2010, 18:48

Nevím ještě moc o pěstování Buxusů teprve od loňského léta, takže první zima, řekl bych, že substrát nic moc a k tomu jen posypaný akadamu to není vůbec rozumné. Já bych ho hned přesadil do čisté akadamy a hlavně co nejblíže k oknu nejlépe na okenní parapet a teplota je velká, ale zdravá rostlina to zvládne, víc bohužel neporadím. :oops:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Prosím o radu

Příspěvekod Petr Syrový » 19 led 2010, 11:26

Já bych řešil první tu kořenovou soustavu!Dáš to k oknu na světlo nad topení a bude ti dál usychat!hlavně pořádně zasadit když to zy lopaty v centrech neuměj a nenechat ty kořeny ted ze začátku inportu nastydnout a nebo umočit!Jinak poslední co přijelo tak bylo v červnu tak přemejšlím jaktože to vydrželo takhle dlouho do přenesení do bytu! :shock:
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100


Zpět na Co je to za rostlinu?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron