Co to je?

Když nevíme, tak se ptáme...

Co to je?

Příspěvekod Carla » 29 pro 2009, 13:08

Dobrý den, dostala jsem bonsaj a nejsem si jistá, co by to mohlo být. Myslím si, že to je Ptačí zob, ale nejsem si jistá.
Díky
IMG_1295.JPG
IMG_1295.JPG (41.48 KiB) Zobrazeno 2204 krát
Carla
 
Příspěvky: 12
Registrován: 29 pro 2009, 12:57
Bydliště: Bruntál

Re: Co to je?

Příspěvekod Milan Vohnout » 29 pro 2009, 14:14

Nejdříve tě vítám na fóru, ano jedná se o stálezelený ptačí zob – lat. Ligustrum chinensis jeto pokojovka náročná na vodu, má jí moc ráda. Určitě ji přesaď, vyhneš se pozdějším problémům. A při přesazení rozumně zredukuj kořenový systém, velice rychle jí rostou kořeny.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Co to je?

Příspěvekod Carla » 31 pro 2009, 17:28

Měla bych ji občas hnojit i přes zimu nebo radši ne? Zdá se mi, že ji uschly asi tři větvičky, tak nevím, jestli je to třeba nedostatkem světla nebo má málo živin? :? :think:
Carla
 
Příspěvky: 12
Registrován: 29 pro 2009, 12:57
Bydliště: Bruntál

Re: Co to je?

Příspěvekod Roman Hlavinka » 31 pro 2009, 18:11

ahoj.Nejdříve Tě vítám na foru,další pěkná ženská mezi pěknejma chlapama :lol: :lol: :lol: Sem taky takovej benjamínek,ale můžu Ti jenom doporučit si přečíst vlákna o pokojových bonsaích.Je tam popsáno snad uplně všecko.Pročítat,pročítat a zase jenom pročítat.Kluci jsou moooc ochotní a rádi ve všem poradí. :clap: :clap: :clap:
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Co to je?

Příspěvekod Milan Vohnout » 31 pro 2009, 19:10

Víš, ona by chtěla především přesadit, ano stálezelený ptačí zob by se měl hnojit přes zimu, jiné pokojovky tak nemusíš. Maximálně jednou do měsíce ale zob po čtrnácti dnech. Jen musí mít tohle hnojivo málo síly, jinak ti porostou příliš velké listy a výhony se budou tvořit dlouhé.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Co to je?

Příspěvekod Carla » 01 led 2010, 13:42

To Roman Hlavinka: Děkuji za přivítání :-D, jdu číst

To Milan Vohnout: Dobře, dobře, přesadím ji, slibuji. Já myslela, že když jsi říkal přesadit, tak že to je myšleno až na jaře, ne hned :oops: . Jen do čeho? Stačila by akadama? (prodává se vůbec v normálním květinářství?). Nebo někde jsem četla - směs rašeliny, zeminy a písku? Mám ji koupit i novou misku?
Musím se přiznat, že o rostlinách jako takových toho moc nevím, tak se mi prosím nesměj, jestli je má otázka hloupá - podle čeho jsi poznal, že potřebuje přesadit?
Ještě k tomu hnojivu, doporučil by jsi mi prosím nějaké?
Carla
 
Příspěvky: 12
Registrován: 29 pro 2009, 12:57
Bydliště: Bruntál

Re: Co to je?

Příspěvekod Lukáš J. » 01 led 2010, 15:13

V normálním květinářství sehnat akadamu? Tak to bys musela mít sakramentskou kliku. Z 99,9% v květinkách vůbec neví co akadama je a snaží se mi vnucovat jiné výrobky monopolu agroCS. :) Jako začátečník v pěstování bonsaie jsem si prošel tímto sháněním akadamy, misek a podmisek, abych to nemusel objednávat přes internet, avšak bez úspěchu. Co se týče hnojiva tak mě byl doporučen kristalon (pro pokojovky... možná i pro okrasné dřeviny) a taktéž přesadit do čisté akadamy. Na to ostatní ti už jako noob neodpovím :D Bo jsem noob :mrgreen: Ale bude to mít nejspíš spojitost s kořenama a taky substrátem, který je na pytel... :) Tak pěstování zdar a ať nám nechcípnou :mrgreen:
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: Co to je?

Příspěvekod Milan Vohnout » 01 led 2010, 16:13

Proč by měla být hloupá otázka? :think: Každý, kdo začínal, měl podobné, i já. :lol: A kdo se neptá tak se přece nic nedozví. ;) Tak to vezmu popořadě. Pokojovky se dají přesazovat kdykoliv, samozřejmě, že nejlepší je období jara. Když se vyskytnou nějaké problémy je lépe ihned a na nic nečekat. Všechny rostliny, které se k nám dováží, se dávají do zeminy, která drží dlouho vodu, jeto z toho důvodu aby přežili náročnou přepravu. Proto se musejí co nejdříve přesadit, aby jejich půda byla vzdušná a rychle odváděla přebytečnou vodu. Když se nepřesadí, tak dřív či později nastanou nějaké problémy. Akadama je nejvhodnější zeminou, já na ni nedám dopustit, ale ta se dá sehnat v bonsai centrech nebo ojediněle kde se dají koupit bonsaje. Abys trochu pochopila, akadama je granulovaný jíl, který dobře nasákne do sebe vodu a pak ji postupně ze sebe uvolňuje. Když není akadama, tak se dá i použít substrát pro pokojové rostliny a ten se smíchá se štěrkem o hrubosti okolo 5mm v poměru 2 nebo 3dílů substrátu s 1dílkem štěrku. Miskou bych se zatím nezaobíral zatím, úplně postačí ta původní. Hnojiv je spousta tak napíšu, která teď používám. Já přes zimu už vůbec nehnojím své rostlinky. Ale kdo je používá, měli by mít co nejmíň N (dusík) ten rostlinu podporuje v růstu, P (fosfor) a K (draslík) zas nutí rostlinu, aby výhonky jim dozráli. A v tomto období mají být silný a tak by mělo být víc než je N. Naopak po celé období růstu tj. od jara přes léto do začátku podzimku, zas naopak, více N a P a K zas o něco míň. Pevná hnojiva, která používám je Osmocote nebo Floria – Multicote 6M, tito hnojiva i přimíchám automaticky při každém přesazení. Dalším dobrým pevným hnojivem je Silva Tabs obsahuje hodně stopových živin. Pak používám tekutá a to známý Kristalon nebo i jiný, který se právě namane. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Co to je?

Příspěvekod Jarda Marek » 01 led 2010, 18:27

Carlo vítám Tě na fóru,
pro Milana :clap:
jen dodám že pokud je substrát vzdušný jak píše Milan, tak při zalévání dochází také k okysličování kořenů a je jasné že přez propustný substrát se okysličují daleko víc než přez utemovaný.
Ať Ti rostou :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano


Zpět na Co je to za rostlinu?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron