Prosím o radu k této rostlince

Když nevíme, tak se ptáme...

Re: Prosím o radu k této rostlince

Příspěvekod Compel Lubomír » 28 pro 2009, 22:52

Milane, sorry já se tak rozohnil kvůli tomu vedlejšímu fóru, že jsem na tebe zabudnul i když máš nejvíc reakcí k tomuto vláknu. Tak ještě jednou sorry čal Luboš
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Prosím o radu k této rostlince

Příspěvekod Milan Vohnout » 29 pro 2009, 10:50

Nic se nestalo Luboši, k té akadamě, někomu z nějakého důvodu je proti srsti jako zemina pro rostliny, ale mě velice vyhovuje a jsem s ní dost spokojený. Jestli se ucpávají odtokové otvory, je i to možné, když bude dost stará u rostliny. Jenže, mě to nehrozí, já rostliny pravidelně, každým druhým rokem přesazuji, někdy ojediněle až třetím rokem. Podle mě, tak dlouho mít zeminu je velká chyba, do staré zeminy se ukládají postupně soli ze zálivek tak i od hnojiv a rostlině to neprospívá, má zkušenost.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Prosím o radu k této rostlince

Příspěvekod Lukáš J. » 29 pro 2009, 20:28

To jsem chtěl slyšet! Takové to konečné rozseknutí - mého dilema. :P Samozřejmě, že přesazování bych si pohlídal a jestli to vydrží dva roky, je to nádhera a s hnojenim samozřejmě taky počítám (nésu hňup) a už jsem vybaven i na období vegetace kristalonem. :P A chápu dobře, že při přesazování do čisté akadamy není zapotřebí drenáž na dně misky? Žádný štěrk?

Dnes jsem zjistil, že z Libčan rozesílaj objednávky až po novym roce tak se ještě možná zítra juknu cestou do OBI, nebo Baumaxu jestli tam tu akadamu nemají. Věřím, že i mají, ale horší to bude s těma miskama. Ty fakt nikde nejsou. :( Ale ještě orientačně: Jakou velkou na tu mojí bonsai? Teď má misku cca 12x6x3. Moc se mi líbí ty točené, ale k tomu zase nejsou podmisky :-/

http://www.e-bonsai.cz/obchod/misky-a-p ... stranka-2/

No a četl jsem to o té akadamě na foru bonsai-dnes...
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: Prosím o radu k této rostlince

Příspěvekod Ladislav Kotál » 29 pro 2009, 20:50

Podmisku vyřeš platovým tácem a dej do něj štěrk.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Prosím o radu k této rostlince

Příspěvekod Milan Vohnout » 29 pro 2009, 20:50

Záleží na misce, jak je hluboká, drenáž používám u misek, které jsou hluboké nad 9cm. Klidně ji můžeš přesadit do původní misky a pak ke konci léta znovu do nové, která ti bude vyhovovat a použiješ i tu původní zeminu. Ještě jen pro klid, miska o trochu větší nebo stejná velikost.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Prosím o radu k této rostlince

Příspěvekod Milan Vohnout » 29 pro 2009, 20:58

Jo, a kdybys náhodou objednal z Libčan tu akadamu tak tam i prodávají misky a posílají.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Prosím o radu k této rostlince

Příspěvekod Lukáš J. » 29 pro 2009, 21:17

S tím štěrkem to má něco do sebe! :jedna: Díky. Jen si budu muset dvojnásob hlídat kočičáka, jinak budu mít ten štěrk všude, jen ne v misce :mrgreen:

A ano, asi určitě budu objednávat misku z Libčan. Já už si totiž připadal jak debil, když jsem prolez každou květinku v okrese a ptal se na misky a všude na mě nevěřícně koukali, co že to zase přišlo za magora shánět takové věci :lol:
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Předchozí

Zpět na Co je to za rostlinu?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron