Copak je to za stromek?

Když nevíme, tak se ptáme...

Copak je to za stromek?

Příspěvekod jerrry » 11 lis 2009, 22:32

Ahoj, díky za tohle fórum, začínám s bonsaiema a jsem rád, že něco takového existuje. Ale teď k mému problému, mám doma 3 Ficus Retusa, kterým se daří už asi rok a půl velmi dobře, a pak jednu další rostlinku, jejíž fotky přikládám, protože nevím o jaký druh jde. Mám ji od loňských Vánoc, přes léto jsem ji parkrát stříhal, protože listy rostly neustále. Teď od září jsem na ni už nesáhnul a jen ji zalíval tak jako vždycky. Jenže v posledních 14 dnech ji začaly osychat listy a já nevím, proč se tak děje. Zálevám ji tak jednou za 3 dny a občas také rosím. Jenže protože neznám její název, nemůžu si na internetu vyhledat jak se o ni správně starat a rád bych ji zachránil než opadá a odejde úplně.

IMG_3715.JPG


IMG_3717.JPG
Uživatelský avatar
jerrry
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 lis 2009, 22:20

Re: Copak je to za stromek?

Příspěvekod Milan Vohnout » 11 lis 2009, 22:51

Ahoj Jerrry, nejdříve tě vítám na našem fóru, jeto pokojový (Stále zelený ptačí zob) lat. Ligustrum. Jeto prakticky nezmar tak ji nejdříve přesaď, je v hrozným substrátu, jinak se může stát, že oni můžeš i přijít. Postačí substrát pro pokojové rostliny, má ráda více vody, světlo polostín.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Copak je to za stromek?

Příspěvekod jerrry » 11 lis 2009, 22:55

díky moc za rady. Substrát ji koupím a přesadím. Takže raději zalívat každý den aby byla pořád trochu vlhká?
Uživatelský avatar
jerrry
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 lis 2009, 22:20

Re: Copak je to za stromek?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 11 lis 2009, 22:57

Taky tě vítám, zálivka záleží na prostředí, kde bude umístěn.Chce to vyzkoušet. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Copak je to za stromek?

Příspěvekod Milan Vohnout » 11 lis 2009, 22:59

Vlhká ano ale ne přemočená proto je lepší ji zalít nechat vysychat a pak zase zalít, samozřejmě vše záleží na spoustě okolností, jako je teplota okolí, vlhkost vzduchu a tak podobně.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Copak je to za stromek?

Příspěvekod Milan Vohnout » 11 lis 2009, 23:02

Jo a je dobré u této rostlinky, přidat i trochu písku do substrátu, v poměru 1:3 tj. písek (štěrk) : substrát.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Copak je to za stromek?

Příspěvekod Jarda Marek » 12 lis 2009, 06:22

Taky Tě tu vítám, přesaď ji jak radí kluci a než ji vrátíž zpátky do té misky, tak tu misku pořádně vydrhni je zasolená a to se té rostlince taky nebude líbit. Držím s ní palce :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Copak je to za stromek?

Příspěvekod Milena » 12 lis 2009, 15:23

Ahoj Jerrry (více er už tam nešlo? :lol: . ALe o to nejde. K tomu drhnutí misky dám radu z mé zkušenosti: namoč tu misku do vody s hodně octem, nebo jen do octa, třeba na celý den. Pak ty nánosy jdou lehounce setřít. Můj ptačí zob vždy po přenesení do místnosti po letnění opadal. Teď znovu raší, s tím určitě problém není. Ale ten tvůj by potřeboval zastřihnout. Možná bych tedy odstranila všechny listy, aby narostly stejné velikosti, ne takový miš-maš a některé vypdají pokrouceně. Jen nevím, jestli hned po přesazení nebo počkat 2-3 měsíce. Tak ti přeju, aby ti stromeček přežil.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Autorské bonsaje Petra Herynka

Příspěvekod Milena » 16 srp 2010, 16:29

Václave, píšu trochu "mimo mísu", ale zrovna jsme se o víkendu dohadovali o jedné rostlině. Už jsem o tom problému někde psala, ale protože je v tom nepřímo zamontovaný Ing. Herynek, obracím se na tebe jako na zprostředkovale, který může diskutovat za mne.
Kdysi jsem na pražské výstavě, kde byl vedoucí osobností Ing. Herynek, koupila Zelkovu. Od ní se mi povedlo zakořenit několik řízků, matečná rostlinka mi vloni odešla. A hádáme se stále o to, zda mám Zelkovu nebo Ulmus parvifolia. Vím, že ty Zelkovy nabraly na podzim nádhernou karmínovou barvu, zatímco jilmy se barví do žluta. Tak nemohu pochopit, proč mi mnozí majitelé jilmu čínského tvrdí, že mám totéž. Existují jiné rozlišovací znaky? A to je to, co se chci dovědět od odborníků, jako je Ing. Herynek. Moje rostliny - Zelkovy- zůstávaly celá léta venku i v těch -20 st., nevím, jestli by to jilm čínský přežil, když se doporučuje jako pokojovka.
Václavovi děkuju. A prosím administrátora, aby to za pár dnů vymazal, ale až to Vašek přečte. Díky.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Autorské bonsaje Petra Herynka

Příspěvekod Milena » 16 srp 2010, 17:05

Nebojte, neodpovídám sama sobě :lol: ´, jen v některém vláknu se ozval Honza Kalivoda, a to mi připomnělo, když slyšel naši divokou diskusi, že s ledovým klidem prohlásil "moje zelkovy jsou na podzim žluté". Tož sakra, kdo co vlastně máme?? :blednu:
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Co je to za rostlinu?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků