Co to vlastně pěstuju?

Když nevíme, tak se ptáme...

Co to vlastně pěstuju?

Příspěvekod Jiří Rusinský » 16 kvě 2011, 19:18

Zdravím, koupil jsem si v zahradnictví za pár korun takového pokroucence, padl mi do oka na první pohled. To že z toho bonsaj asi nikdy nebude mi je jasný, ale líbí se mi to.. otázka zní co jsem to vlastně pořídil a jak se o to nejlíp starat?? Vkládám fotky celé rostliny (ruka jako poměr velikosti), detail borky a detail listů.
Předem všem díky za odpovědi.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Když vím tak poradím, když nevím tak se zeptám (ještě dlouho bude platit spíš to druhé, začínám ;-) )
Jiří Rusinský
 
Příspěvky: 24
Registrován: 23 bře 2011, 23:08
Bydliště: Kousek od Hodonína

Re: Co to vlastně pěstuju?

Příspěvekod Pavel Šimsa » 17 kvě 2011, 13:26

Že by dřevitá pivoňka?
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Co to vlastně pěstuju?

Příspěvekod Lojza Sedlák » 17 kvě 2011, 13:55

Nejspíš se pletu,ale mě to připadá na Campsis - trubač (křivouš).Mám ho doma.jako bonsaj asi nic moc,pokud je vůbec vhodný.
Přílohy
campsis_radicans.jpg
campsis_radicans.jpg (156.17 KiB) Zobrazeno 2371 krát
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Co to vlastně pěstuju?

Příspěvekod Jiří Rusinský » 17 kvě 2011, 14:04

Lojza Sedlák píše:Nejspíš se pletu,ale mě to připadá na Campsis - trubač (křivouš).Mám ho doma.jako bonsaj asi nic moc,pokud je vůbec vhodný.



Lojzo díky, to je přesně ono :clap: :jedna: v tom zahradnictví jsem se na to ptal, ale pak mi to uplně vyšumělo z hlavy, potřeboval jsem to jen připomenout.
To že to na bonsaj asi neni nejvhodnější mi je celkem jasný, ale libil se mi tvar a spousta mrtvého dřeva se zelenou korunkou nahoře, a k tomu byl za 40kč :-)

Jak se o něj staráš? Na slunce nebo polostín, hodně vody nebo spíš míň, jak často hnojit?
Když vím tak poradím, když nevím tak se zeptám (ještě dlouho bude platit spíš to druhé, začínám ;-) )
Jiří Rusinský
 
Příspěvky: 24
Registrován: 23 bře 2011, 23:08
Bydliště: Kousek od Hodonína

Re: Co to vlastně pěstuju?

Příspěvekod Lojza Sedlák » 17 kvě 2011, 15:37

Jirko - to jsem rád,že jsem také něco poznal!Mám dva asi 10 leté keře.Jeden je celý den na plném slunci a hádá se před domem o místo s kadibudkou na plynovou přípojku.A na druhý svítí pouze dopoledne a potom je zastíněn pergolou porostlou psím vínem.Starám se o ně dost mizerně,hnojím je asi tak dvakrát týdně roztokem krystalonu a trochu zalévám.pokud je sucho tak každý den,když ale nezapomenu.Letos nedostaly ještě ani kapku.Ten na plném slunci má více květů,dříve rozkvétá,ale květy dřív opadají.ten zastíněný je tak o 14 dnů opožděný,má méně květů,ale květy vydrží déle.(celkově má horší podmínky,špatná možnost zalévání)Toho mrtvého dřeva mají po zimě až moc.Vždy to je až tak 1 čtvrtina loňského obrostu i staršího dřeva.Myslím,že by snesly více vody a také kvalitnější hnojivo nebo alespoň více.Tak jsem ti moc neporadil :clap: Snad se ale najde lepší pěstil jako já a poradí co přesně potřebují. :jedna:
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Co to vlastně pěstuju?

Příspěvekod Pavel K. » 17 kvě 2011, 16:19

Ahoj Lojzo (ak mozem takto familiarne), pises ze rastlinky hnojis 2x tyzdenne krystalonom a ze by si ich potreboval hnojit este viac, alebo niecim kvalitnejsim. Nepomylil si sa s tou frekvenciou hnojenia, miesas to podla navodu, alebo hnojis minimalnymi davkami hnojiva? Inak osobne si myslim, ze kristalon je kvalitne a osvedcene hnojivo (len treba pouzivat ten spravny druh).
Pavel Kalivoda
Pavel K.
 
Příspěvky: 56
Registrován: 29 čer 2010, 17:07
Bydliště: Peruc

Re: Co to vlastně pěstuju?

Příspěvekod Lojza Sedlák » 17 kvě 2011, 20:41

Ahoj Pavle určitě ano.Krystalon je i podle mě nejlepší tekuté hnojivo.Jenže já to hnojení u těch trubačů docela flákám a hnojím asi málo.navíc nevím jaký krystalon mám.Dostal jsem ho od kamaráda je to asi plod a květ.Také ten poměr dávám spíš od oka a to na 5l vody vrchovatou odměrku krystalonu.Tento poměr mě poradil jeden úspěšný zahradník a manželčiny muškáty,durmany(andělské trumpety),ostatní okrasné kvetoucí květiny tímto hnojím každý den.U stromků " mých bonsají" se ale bojím.V loňském roce jsem ještě přidával granulované slepičince a to všemu.Dal jsem je ale jen dvakrát za rok.Co se týká hnojení jsem tak trochu lempl,který si moc nepamatuje co a jak je potřeba.Tak takto se mnou je. :naughty:
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Co to vlastně pěstuju?

Příspěvekod Pavel K. » 18 kvě 2011, 08:18

Podla mna hnojis az moc, ale ked to tie durmany/muskaty znesu a mas to odskusane tak nic proti. U stromkov by som uz mal trocha strach pri tak castom polievani (a hlavne davkovani) by si ich v podstate mnozstvom hnojiva nutil k rastu co nieje uplne prirodzene. Najlepsie riesenie je citat pozorne navody a dodrziavat davkovanie a frekvenciu polievania (popripade hnojit pri kazdej zalievke, ale s minimom hnojiva). Ja som tento rok zacal pouzivat granulovany konsky hnoj a musim povedat, ze sa to stromcekom vcelku paci ;-) Okrem toho ich obcas nahnojim Wuxalom a tekutym hnojivom s vhodnym pomerom NPK podla rocneho obdobia.
Pavel Kalivoda
Pavel K.
 
Příspěvky: 56
Registrován: 29 čer 2010, 17:07
Bydliště: Peruc

Re: Co to vlastně pěstuju?

Příspěvekod Lojza Sedlák » 18 kvě 2011, 15:20

Ty různé kytky takto hnojíme již pátý rok a jak se zdá tak jim to vyhovuje.musím ale podotknout,že té vody s hnojivem k nim nedávám nijak moc,protože zalévám podle potřeby i ráno a to pouze čistou vodou.Ten koňský granulovaný hnůj jsem také dával,ale Jirka Svačina mě poradil,že ten slepičí je vhodnější.tak jsem přešel na něj.Mimo krystalonu se snažím dodržovat dávkování určené výrobcem.Jinak jsem blbej v tom,že mě nějak nejde do hlavy jaký prvek v kterém období je potřeba přidat.Proto používám spíš jen univerzální hnojiva a tak asi něco předávkovávám a něčeho je zase málo.Prozatím bych asi i stromky mohl trochu přehnat s hnojením,protože většina jsou špalky a nítěnky které spíš budou potřebovat pořádně krmit.Jinak díky za rady,kterých pro mě není nikdy dost a asi ani nebude.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Co to vlastně pěstuju?

Příspěvekod Pavel K. » 18 kvě 2011, 15:50

S NPK to nieje az take zlozite. Ked sa pozries napriklad na jednotlive druhy kristalonu (start, plod a kvet, podzim) tak je to vcelku zrejme. Na jar viac dusiku na podporu rastu, v odbobi kvetu zas fosfor a pred zimou draslik na vyzretie pletiva. Zatial sa maj, ja idem pekne pokracovat v praci... niekto si povie, ze sediet cely den pred pocitacom nieje ziadna praca, ale opak je pravdou.
Pavel Kalivoda
Pavel K.
 
Příspěvky: 56
Registrován: 29 čer 2010, 17:07
Bydliště: Peruc


Zpět na Co je to za rostlinu?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron