Určené do odpadu.

Když nevíme, tak se ptáme...

Určené do odpadu.

Příspěvekod Anaj » 06 kvě 2011, 20:34

Poznáte prosím někdo co to pěstuji.Dostala jsem ji polosuchou,vystříhala jsem suché větvičky a moc tam toho nezbylo. :think: Zalila jsem jí a čekám co tomu řekne.Na kořeny jsem nešahala jen jsem odebrala to co šlo samo a přidala trochu substrátu.Ani nevím jestli je to pokojovka.Přidám fotku .Díky
květen sukouši 008.jpg
květen sukouši 008.jpg (92.98 KiB) Zobrazeno 4293 krát
květen sukouši 007.jpg
Anaj
 
Příspěvky: 31
Registrován: 19 úno 2011, 13:24
Bydliště: u Mělníka

Re: Určené do odpadu.

Příspěvekod Hubeny Jan » 06 kvě 2011, 20:52

Zdravím
Vypadá to s největší pravděpodobností na jilm.
Hubeny Jan
 
Příspěvky: 30
Registrován: 01 čer 2010, 20:31
Bydliště: KOLESA,okr.Pardubice

Re: Určené do odpadu.

Příspěvekod Ladislav Kotál » 06 kvě 2011, 21:20

Ulmus parvifolia - :jedna: pokojový jilm :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Určené do odpadu.

Příspěvekod Anaj » 07 kvě 2011, 10:11

Děkuji ,prošla jsem forum ale nebyla jsem si jistá .Máte tu o nich dost rad i obrázků. :jedna: :clap: Snad vydrží než to dočtu celé. :D
Anaj
 
Příspěvky: 31
Registrován: 19 úno 2011, 13:24
Bydliště: u Mělníka

Re: Určené do odpadu.

Příspěvekod Luděk Urbanič » 07 kvě 2011, 21:36

Ladislav Kotál píše:Ulmus parvifolia - :jedna: pokojový jilm :jedna:


První - ano, nějaký kultivar U. parvifolia to asi bude.
druhá - nebyl bych si tím pokojovým tak jistý - podle těch trochu zubatějších a menších listů bych typoval na rostlinu, co se prodává jako Zelkova nire a každý U. parvifolia prodávaný jako Zelkova je venkovní - aspoň já je venku pěstuju.
Všechno co děláš stromům, děláš sobě.
Luděk Urbanič
 
Příspěvky: 213
Registrován: 02 led 2011, 19:13

Re: Určené do odpadu.

Příspěvekod Milan Vohnout » 09 kvě 2011, 17:22

Na 100% jeto Ulmus parvifolia a není to Zelkovka, a pokojový jilm to bude taky. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Určené do odpadu.

Příspěvekod Anaj » 09 kvě 2011, 21:23

Milan Vohnout píše:Na 100% jeto Ulmus parvifolia a není to Zelkovka, a pokojový jilm to bude taky. ;)


To jsem ráda že je to pokojový jilm .Zatím jsem ho umístila ve stíněným skleníku mezi sukouše,uvidím co udělá.Zatím neopadává a vypadá spokojeně.
Díky všem. :clap: :jedna:
Anaj
 
Příspěvky: 31
Registrován: 19 úno 2011, 13:24
Bydliště: u Mělníka

Re: Určené do odpadu.

Příspěvekod Luděk Urbanič » 13 kvě 2011, 19:40

Nepsal jsem, že je to Zelkova, ale že přesně stejné rostliny se prodávají pod označením Zelkova nire. Ale není nic jednoduššího než do vyhledávače do obrázků zadat heslo třeba Zelkova nire, nebo Ulmus parifolia a porovnávat a porovnávat :) .Jedna je třeba tady: http://s665.photobucket.com/albums/vv16 ... va%20nire/ a tady dokonce obojí: http://www.bonsaiclub.it/forum/bonsai/4 ... -Nire.html
A stejně mám stále své pochybnosti o " pokojovosti" U. parvifolia.Zatím jsem četl spíš jen o problémech s jejich domácím pěstováním. Ale na druhé straně nejsem zastáncem teorie, že "co jsem neviděl tak neexistuje" a rád se nechám přesvědčit obrázky parádně zapěstovaných rostlin v plné síle které tráví svůj život na parapetu v obýváku. Zatím ale mám za to, že jsou asi tak pokojové jako třeba oliva nebo granátové jablko či kamélie.
Všechno co děláš stromům, děláš sobě.
Luděk Urbanič
 
Příspěvky: 213
Registrován: 02 led 2011, 19:13

Re: Určené do odpadu.

Příspěvekod Milan Vohnout » 13 kvě 2011, 20:46

Luďku, nic není pokojové, to si jen lidi myslí i rostliny ze subtropů tak z tropů jsou přece venkovní ale jedno tady je a to, že tyto „pokojové rostliny“ potřebují nějakou ochranu přes zimu, jinak by zmrzli. To musím souhlasit, že se jim nikdy nebude dařit dobře jak v jejich domovině a přes zimu propadají, dá se to trochu napravit s letněním. Jo a ještě něco, takhle vypadá zelkova vlevo na fotografii a v právo jilm z Číny, jen dodám, jsou to moc blízký příbuzný. ;)
Přílohy
Zelkova-Ulmus parvifolia.jpg
Zelkova-Ulmus parvifolia.jpg (13.54 KiB) Zobrazeno 3922 krát
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Určené do odpadu.

Příspěvekod Anaj » 13 kvě 2011, 20:52

Děkuji za rady,nebudu pátrat teď na to nemám čas.Postavila jem ho mezi sukulenty ven pod stříšku a v zimě bude asi ve skleníku (+5°C) a uvidíme.Jinak neopadalo skoro nic drží se statečně. :D
Anaj
 
Příspěvky: 31
Registrován: 19 úno 2011, 13:24
Bydliště: u Mělníka

Další

Zpět na Co je to za rostlinu?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron