pokojovka?

Když nevíme, tak se ptáme...

Re: pokojovka?

Příspěvekod Martin Drábek » 11 kvě 2012, 23:08

Mirec, podle mých zkušeností je řízkování granátového jablíčka na delší dobu a tento rok už bude pravděpodobně pozdě. Osobně jsem řízkoval hned z jara, kdy bylo jablíčko ještě bez listů a poté to trvalo více měsíců. Možná ale někdo přihodí jinou zkušenost. Každopádně to není domácí dřevina a bude opravdu hodně náročné dosáhnout podobného výsledku jako na přiloženém obrázku.
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: pokojovka?

Příspěvekod lacike » 12 kvě 2012, 11:42

Granatove jablko nezavaluje a u nas veeelmi pomaly hrubne, to na obrazku nedosiahnes :(
Co sa tyka odrezkov, mne sa chytilo vsetko uplne v pohode po cca 2 mesiacoch v zeolite a raselinovom vlakne zaliate vodou. Aj so semiackami mam vysoku uspesnost ;)

Este co sa tyka presadzovania, ja som presadzoval na jesen z toho bordelu (presne take iste ako ty) do terramolu a vysledkom bolo to, ze o 2 tyzdne bolo hustejsie ako ked som ho kupil. Pred mesiacom uz kvitlo a teraz uz rastie na nom jedno male granatove jablcko, kedze je to Nana..
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: pokojovka?

Příspěvekod mirec » 12 kvě 2012, 15:19

fúú takže moje iluzie že čo može byť z tohoto granatoveho jablka klesli na nulu tak to nič no :) budem robiť s tym čo mam a dakujem za odpovede
mirec
 
Příspěvky: 346
Registrován: 01 bře 2010, 16:50

Re: pokojovka?

Příspěvekod Milena » 14 kvě 2012, 14:13

Ahoj Mirec, asi ti moje info nebude k ničemu, přesto píšu:
Granátové jablko se mi z řízků v domácím miniskleníku dařilo zakořenit dobře. Bohužel pak volně vysazené v květináčku těžko přečkalo mé nouzové zimoviště. Daleko větší úspěšnost mám se semenáčky. Z koupeného jablka jsem vyčistila semínka a až jsem si vzpomněla (v různou roční dobu), zasela jsem je do toho miniskleníčku. Řekla bych, že vyklíčila stoprocentně, rozdala jsem většinu malých semenáčků, mám jen pár sesazených v misce. Tloustou pěkně, přečkaly zimu v nevytápěném zádvěří, jen údajně semenáčky nekvetou. Nevím, zda vůbec nebo za dlouho. Jsou ale i tak dost dekorativní, takže je zatím vyhazovat nebudu. Semínek mám opět hrstku, až se mi uvolní místo, zaseju. Teď klíčí albizie jako divé.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Co je to za rostlinu?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků