Ulmus parviflora ? ? ?

Když nevíme, tak se ptáme...

Ulmus parviflora ? ? ?

Příspěvekod atomikcz » 10 bře 2011, 16:13

Ahoj
Nejdřív vám chci poděkovat. Na tomto fóru jsem dostal spoustu informací. které jsem před tím jen těžko hledal.
Dostal jsem krásnou bonsai mám za to že je to Ulmus parviflora, ale nejsem si stoprocentně jistý a chci se raději zeptat, abych se o mí mohl dobře starat.Je to ona?
A za druhé mám problém s listy uschnou a opadají.Předtím jsem jí měl na okně kousek od radiátoru.
Teď jsem ji přestěhoval na jiné místo v pokoji kde tolik nesvítí slunce, ale světlo tu je.Myslíte že je to tím?
Myslel jsem totiž že je to Habr a proto jsem ho přendal do stínu, někde jsem se dočetl, že je to pro něj lepší.
Díky za radu Michal
Přílohy
DSCF1223.JPG
DSCF1225.JPG
DSCF1227.JPG
DSCF1228.JPG
DSCF1229.JPG
Uživatelský avatar
atomikcz
 
Příspěvky: 4
Registrován: 10 bře 2011, 09:05

Re: Ulmus parviflora ? ? ?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 10 bře 2011, 16:24

Vítám tě na fóru Michale, jeden jediný problém je substrát .Přemisťování mu nepomůže, chce to přesadit, jak již zde bylo několikrát řečeno :jedna: :jedna: :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Ulmus parviflora ? ? ?

Příspěvekod lacike » 10 bře 2011, 16:37

Suche listky mas urcite z tepla radiatora. Mne stacilo prisvecovanie teplejsou ziarovkou a ulmus zhodil vsetky listky. Pekne ma vystrasil, potvora akasi.
Zdroj tepla (vysusania) som odstranil a vydatne rosil 2x za den, do tyzdna som mal mnozstvo novych pucikov a do mesiaca bol nanovo zalisteny.
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: Ulmus parviflora ? ? ?

Příspěvekod Martin Iša » 10 bře 2011, 19:12

Ono u těchto dovozů, je největší problém substrát, jak už psal Láďa , a styl tvarování!Páč je to komerce, tak to vypadá tak jak to vypadá.Kosterní větve stejně silné po celé délce a skloněny jak u jehličnanu.A při tom u listnáčů by měla větev směrovat nejdříve vzhůru, a pak až dolů. ;) Ale to neznamená, že se s tím nedá něco dělat.Základ tu je, a obrost se dá dopěstovat poměrně za krátkou dobu.O tom by mohl vyprávět Milan V., páč už dokázal že to jde. :jedna: Tak, neztrácet nadšení, a šup do toho. :jedna: Ale v první řadě přesadit, to je jasný.
Přílohy
ulmus.JPG
ulmus 2.JPG
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Ulmus parviflora ? ? ?

Příspěvekod Martin Iša » 10 bře 2011, 19:14

Zapoměl jsem přivítat nového grenhorna, tak tak činím.Ať se ti tu líbí, a najdeš tu vše potřebné. :jedna: A nestyď se ptát, od toho tu jsme ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Ulmus parviflora ? ? ?

Příspěvekod Luděk Urbanič » 11 bře 2011, 09:16

Jenom upřesním - ne parviflora (drobnokvětý),ale parvifolia (drobnolistý). Řekl bych, že U. parviflora neexistuje - nedokážu si moc představit ještě drobnější už tak malé květy - jeden ze znaků jilmovitých všeobecně.

Já tedy tuto rostlinu pěstuji venku na zahradě a i když se tyto prodávají jako pokojové - myslím, že je to tak trochu podfuk na zákazníky.
Jistě někdo namítne, že jsou minimálně dvě variety (neplést s kultivarem) U. parvifolia. Zjednodušeně severní a jižní- z teplejších oblastí.
Tou teplejší oblastí se ale rozumí spíše subtropické pásmo nikoliv tropy a proto by se tento jilm měl taky tak pěstovat - stejně jako jiné druhy pocházející ze subtropů - v létě nejlépe venku a v zimě na co nejchladnějším a nejsvětlejším (pokud zůstanou listy) místě. Rozhodně ne nad radiátorem.
No a nakonec ti taky nikdo nezaručí z které oblasti právě tvoje rostlina pochází.

Na závěr jetě slovníček - zdroj:http://cs.wikipedia.org/wiki/Varieta_(biologie)
varieta je odrůda, ale toto označení se používá jen u planých rostlin
kultivar je totéž, ale uměle vytvořené člověkem - kultivarů bývá mnohonásobně více než variet
Všechno co děláš stromům, děláš sobě.
Luděk Urbanič
 
Příspěvky: 213
Registrován: 02 led 2011, 19:13

Re: Ulmus parviflora ? ? ?

Příspěvekod lacike » 11 bře 2011, 10:09

Mozno by sa k tomu substratu mohol vyjadrit atomikcz. Podla mna ten stromcek uz bol presadeny. Na original nadobu je prilis velka a navyse je plastova, to co sa da bezne kupit..
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: Ulmus parviflora ? ? ?

Příspěvekod atomikcz » 11 bře 2011, 11:15

Ahoj děkuji všem za rady.
Kdyz jsem stromek koupil byl v rakovém malém kvetinaci a v hrozném stavu. Myslím že byl z Baumaxu, byl to darek, myšlení jen tak na okrasu. hned jsem ho přesadil, trochu jsem prostříhal kořeny a pouzil jsem zeminu co jsem koupil přes internetový obchod.(zamina na Bonsai)
Do zastřihávání vetvý jsem se zatím nepouštel, protože jsem nevěděl jak.
Michal
Uživatelský avatar
atomikcz
 
Příspěvky: 4
Registrován: 10 bře 2011, 09:05

Re: Ulmus parviflora ? ? ?

Příspěvekod atomikcz » 11 bře 2011, 11:18

Martin Iša píše:Ono u těchto dovozů, je největší problém substrát, jak už psal Láďa , a styl tvarování!Páč je to komerce, tak to vypadá tak jak to vypadá.Kosterní větve stejně silné po celé délce a skloněny jak u jehličnanu.A při tom u listnáčů by měla větev směrovat nejdříve vzhůru, a pak až dolů. ;) Ale to neznamená, že se s tím nedá něco dělat.Základ tu je, a obrost se dá dopěstovat poměrně za krátkou dobu.O tom by mohl vyprávět Milan V., páč už dokázal že to jde. :jedna: Tak, neztrácet nadšení, a šup do toho. :jedna: Ale v první řadě přesadit, to je jasný.

Ahoj jak jsi naznačil na obrazku ty červené čáry to znamené zastřihnutí vetve?
Díky za rady
Uživatelský avatar
atomikcz
 
Příspěvky: 4
Registrován: 10 bře 2011, 09:05

Re: Ulmus parviflora ? ? ?

Příspěvekod Martin Iša » 11 bře 2011, 17:34

V první řadě se tě zeptám, kdy je to přesazeno?Přečti si tu něco o substrátech, páč to, do čeho jsi to dal, nejni moc vhodné, je to třeba vylehčit.Štěrk, akadama, .......A k tomu střihu, nejdříve musí rostlina prosperovat, pak se může tvarovat, střihat.... ;) Držím palce, ono to půjde :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Co je to za rostlinu?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron