Nevi nekdo co je to ?

Když nevíme, tak se ptáme...

Re: Nevi nekdo co je to ?

Příspěvekod Lukáš J. » 08 lis 2010, 16:12

Ahoj. Nevíte o jakou cesmínu se jedná? Podle listů bych si snad tipl, že bude venkovní, ale nejsem si jistý. Na květináčí má napsáno "Ilex Hollywood" a zemí původu je Holandsko. Ovšem čert ví, jestli byla pěstována někde volně v přírodě, nebo ve skleníku. :roll: Ač jsem pokojovkář, na zahradě bych pro ní místo měl. :)

Příloha smazána Admin...
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: Nevi nekdo co je to ?

Příspěvekod Lukáš J. » 13 lis 2010, 02:12

No tak pánové... to mě nikdo neporadí jestli je to pokojovka nebo venkovní? :? Je ten "Hollywood" opravdu název druhu té cesmíny? Protože jsem našel sotva jeden odkaz. :roll:
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: Nevi nekdo co je to ?

Příspěvekod Martin Iša » 13 lis 2010, 09:46

Lukáši, jak vidíš, tak asi nikdo neví.Určitě by ti někdo odpověděl.Já to taky hledal na netu a nic. :think: Snad se ještě nějaký odborník ozve.
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Nevi nekdo co je to ?

Příspěvekod Milan Vohnout » 13 lis 2010, 11:31

Jestli je to ta co v Anglii nebo v USA používají na vánoce, je venkovní, podle listů by to mohla být ona. Bohužel víc neporadím. :oops:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Nevi nekdo co je to ?

Příspěvekod mirec » 13 lis 2010, 13:26

takyto krik rastie tu nedaleko odo mna pri jednej škole, vyzera listom tak isto a tie listy su dos tvrde-tuhe neviem ako opisať a rastie vonku už pekne dlho cez 5 rokov určite :) vedel som aj nazov ale uplne mi vypadol
mirec
 
Příspěvky: 346
Registrován: 01 bře 2010, 16:50

Re: Nevi nekdo co je to ?

Příspěvekod Pepča » 13 lis 2010, 22:05

Podle mne se jedná o cesmínu ostrolistou - ilex aquifolium. Je venkovní, ale potřebuje chránit před ostrým zimním sluncem a ledovým větrem.
Překlad slova Hollywood do češtiny znamená - cesmínový lesík.
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Nevi nekdo co je to ?

Příspěvekod Lukáš J. » 15 lis 2010, 23:59

Děkuji děkuji. :) Snad už si s ní nějak poradím. Už mě stačila pořádne bodnout až i trn mě zůstal v prstu. Potvora. :lol: Chránit před ostrým sluncem jak? Mám ještě někde schovanou takovou síťovinu s 50% propustností světla. Bylo by to vhodné?
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: Nevi nekdo co je to ?

Příspěvekod Dan -Brno » 16 lis 2010, 07:48

Zdravim! Nasel jsem zahradnika, ktery tento druh ilexu pestuje - Kwekerij Hoekert bv (www.hoekert.nl) a tu je od nej strucny popis: melo by jit o Ilex dimorphyfolia. Co se tyce pestovani ve skolce v kvetinaci, jsou rostliny venku od kvetna do rijna. Predpokladam, ze behem zimnich mesicu jsou rostliny ve foliovem krytu. Jinak potom pri pestovani ve volne pude ma snest teploty az do -10 stupnu, ale jak tu jiz bylo napsano, jde o holandsky produkt, a tak bych tento udaj o teplote bral s rezervou. I sam zahradnik doporucuje v nasich klimaticky podminkach pestovat spise v hrnku a chranit pred mrazy. Snad dobre otuzena rostlina na krytem miste by ale mohla preckat zimu i venku v zemi. Rostlina snasi slunce i vitr.
Toz takto aspon ve strucnosti k prednesenemu dotazu. Doufam, ze tyto informace nejak pomuzou ke zdarnemu pestovani.
Hezky den.
Dan -Brno
 
Příspěvky: 2
Registrován: 15 lis 2010, 14:12

Re: Nevi nekdo co je to ?

Příspěvekod Pepča » 16 lis 2010, 10:05

Jenom malá poznámka k latinskému názvu cesmíny, podle registru by měl být : Ilex dimorphophylla.
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Nevi nekdo co je to ?

Příspěvekod Martin Iša » 16 lis 2010, 21:28

Dane vítám tě na foru :jedna: , a doufám, že i když neděláš bonsaje, tak nám občas pomůžeš s určením nějakých těch rostlin. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Co je to za rostlinu?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků