Hádej kdo jsem ジ

Když nevíme, tak se ptáme...

Hádej kdo jsem ジ

Příspěvekod Honza B. » 26 srp 2010, 21:06

Zdravim všechny bonsaisty,
prvně bych chtěl poděkovat za aktivaci účtu :) . Získal jsem tuhle bonsai , ale chybí jí štítek s názvem. Podle par fotek tady na foru bych rekl ze je to Sageretie ale nejsem si moc jisty tolik se v tom neorientuji. Fotky nejsou nic moc, ale lepsi to nebude, bohuzel tenhle starickej fotak nema ani makro rezim.
Ještě bych chtěl poprosit o pár rad jak teď postupovat když to mám před sebou. Jsem úplný začátečník, dočetl jsem se že bych měl bonsai co nejdřív přesadit po přenesení domu. To že by to měla být Akadama jsem si ale přečetl pozdě a mam teď doma "Zeminu pro bonsaie" je to hodně špatné ? :think: Taky se mi zdá že má pár suchých větvých, na fotkách to neni moc vidět, teda spíš bych řekl že převážnou vetsinu, ale mozna tak mají vypadat že,že?? :mrgreen: :mrgreen: :D ale lístky má zelený a pár jich vypadá že nedavno narostli tak to nebude snad tak zlé :roll: zkusim o víkendu udělat lepší foto.
Honza B.
 
Příspěvky: 8
Registrován: 26 srp 2010, 20:09
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Hádej kdo jsem ジ

Příspěvekod Jurino » 26 srp 2010, 21:26

Ahoj, podľa mňa je to Sagerecia. S tým substrátom to nie je až také zlé. Pridaj do neho jemnejší štrk 3-4 mm v pomere asi 1:1 a je to OK a daj ho aj na dno misky ako drenáž.(Som akvarista takže som ho doma mal, ale zoženieš kdekoľvek). Ja som tiež na začiatku nemal akadamu a vyriešil som to takto. Ide o to aby mohli korene dýchať a netopili sa vo vode čo sa v týchto kupovaných substrátoch dá ľahko spraviť. Očisti korene od starého substrátu, ak sú nejaké nahnité a poškodené odstráň a zasaď do nového. Dobre umy misku aby na nej nezostala soľ z hnojiva (býva aj na kmieniku tesne pri povrchu starého substrátu). Nezabudni dobre upevniť drôtom ( nie medeným) k miske. Polej výdatne aby voda pretiekla až do vtedy kým nepotečie čistá, nechaj odkvapkať a máš hotovo. Nestrihaj konáre, jedine suché, inak by si stromčeku ublížil. Pozri aj návod na presádzanie a niečo o Sagerecii. Istotne Ti ešte poradia ostatní, ktorí tu prispievajú a venujú sa dlhšie ako ja. Nech sa darí. :)
Juraj
Jurino
 
Příspěvky: 112
Registrován: 02 čer 2010, 16:13
Bydliště: SK, Veľké Rovné

Re: Hádej kdo jsem ジ

Příspěvekod Honza B. » 26 srp 2010, 21:49

Děkuji za rady. Hlavně za tu s kotvením protože ja už tu mam připravený měděný drát :oops: :lol: Teď už to tu čtu že by měl být hliníkový tak snad ještě zítra seženu :think:. A k tomu štěrku, mam nasypat na dno misky menší vrstvu, tu zasypat vrstvou substratu, na to bonsai a zasypat? Nebo ho promichat se sterkem a cele to zasypat ?
Honza B.
 
Příspěvky: 8
Registrován: 26 srp 2010, 20:09
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Hádej kdo jsem ジ

Příspěvekod Jurino » 26 srp 2010, 23:41

Áno na dno sieťku na odtok, štrk, mix substrát, bonsaj, ukotviť dosypať mix substrátom. Jemne ho zhutni(povtláčaj medzi korene paličkou) aby si ich nepoškodil. Potom polej ako som písal. Ďalej udržuj substrát jemne vlhký, nie mokrý-premočený. Bonsaj daj na svetlé miesto bez priameho slnka, kým nezačne tvoriť lístky. Môže jemne zhodiť olistenie! Nemalo by to vadiť, mne po 3 týždňoch začala znova rašiť. Potom môžeš začať hnojiť a dať na okenný parapet, najlepšie asi na východ. Ak na juh tak cez obed prietieňovať aby nespálilo slnko listy. Sageretia ich má jemné. Môžeš použiť aj odparovaciu podložku s keramzitom, zeolitom ..., aby si zvýšil vlhkosť.
Pozri aj toto, Milan je ozaj super na izbové: viewtopic.php?f=101&t=306&sid=74862049b6716fda44a0d74f370671cc#p4065
Juraj
Jurino
 
Příspěvky: 112
Registrován: 02 čer 2010, 16:13
Bydliště: SK, Veľké Rovné

Re: Hádej kdo jsem ジ

Příspěvekod Peter Petrik » 27 srp 2010, 09:04

ahoj je to sageretia. ale hlavne ju cim skor presad do akadamy. drzim palce :clap:
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Hádej kdo jsem ジ

Příspěvekod Honza B. » 27 srp 2010, 12:21

Do akadamy bych rád, ale nevim kde ji v Ústí na rychlo sehnat :( zkoušel jsem dvě zahradní centra a nic nemaj :/ Pokud je tu nějaký ústečák nebo někdo kdo ví kde ji koupit v Ústí nad Labem tak bych byl vděčný za každu radu ;) Jinak štěrk už jsem si sehnal, nasbíral jsem ho na silnici ze zimního posypu :D snad to nějak nebude vadit :think: :think:
Honza B.
 
Příspěvky: 8
Registrován: 26 srp 2010, 20:09
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Hádej kdo jsem ジ

Příspěvekod Jurino » 27 srp 2010, 12:31

Pozor, z cesty nie :naughty: . Mohol byť mixovaný so soľou, sú na ňom zbytky výfukových splodín a možno aj olej. Radšej pozri niekde v stavebninách a popros ich o trochu. Štrk frakcie 4 mm budú mať asi všade. Prepláchni ju, aby si dostal von prach a je to OK.
Juraj
Jurino
 
Příspěvky: 112
Registrován: 02 čer 2010, 16:13
Bydliště: SK, Veľké Rovné

Re: Hádej kdo jsem ジ

Příspěvekod Jarda Marek » 27 srp 2010, 14:42

Nejdříve Tě vítám na fóru, a akadamu bys mohl sehnat v nějakém supermarketu baumax či obi a nebo přijeď v sobou odpoledne ke mě a já Ti jí na tu jednu kytku nechám, když tak mi písni na email :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Hádej kdo jsem ジ

Příspěvekod Honza B. » 27 srp 2010, 18:14

Nééé to jsi neměl psát :/ Teď budu smutnej protoze uz na vikend mam plány a docela rád bych se přijel podívat na bonsaie zkušenýho pěstitele ;) a možná se i přiučil něco novýho. Každopádně zkusim ten Baumax az se budu v nedeli vracet.
Ještě k té akadamě, jakou by měla mít zrnitost, myslím že jsem to tu někde četl, ale už to nemůžu najít. 4-6mm ?
Honza B.
 
Příspěvky: 8
Registrován: 26 srp 2010, 20:09
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Hádej kdo jsem ジ

Příspěvekod Ladislav Kotál » 27 srp 2010, 18:20

jo,jo 4-6 mm :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Co je to za rostlinu?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron