vykopane od mamy zo zahradky

Když nevíme, tak se ptáme...

vykopane od mamy zo zahradky

Příspěvekod evel » 09 črc 2010, 09:48

Pekny den prajem, včera som si vykopala svoj prvy podklad na bonsai, predpokladám ze je to vtáči zob, môžte ma v tom utvrdiť? Ďakujem. ešte som to len presadila včera o polnoci :) dnes po práci sa idem pustiť do strihania juchuuu...
Ešte sa spytam - zatial som to dočasne zasadila do normalneho plastového kochlika, v postupe sú odfoteneé vrstvy, môžem to tak nechať týžden, kym sa dostanem do obchodu pre Akadamu a nizku misku?

Ďakujem za pomoc
Přílohy
postup.JPG
postup zasadenia
postup kvetinac.JPG
postup plnenia kvetinaca - co byt dal :) obvaz na dierky, mramorova drt namiesto keramzitu a raselinova zem spojena s niečim ako kora? ale taka mäkká...sľubujem ze len docasne riesenie!
Uživatelský avatar
evel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 08 črc 2010, 16:36

Re: vykopane od mamy zo zahradky

Příspěvekod Milan Vohnout » 09 črc 2010, 10:01

Ahoj Evo, nejdřív tě vítám na našem fóru a doufám, že se ti tu bude líbit. Nepěstuji sice venkovní rostliny, ale takhle pozdě se nekope, co vím tak na jaře nebo na podzim. Doufám, že neurazím, ale jsi pěkně zbrklá rostlina vykopaná se má nechat aspoň rok v klidu a ne ji hned tvarovat. Jestli chceš materiál na tvarování nebo stříhání jsou dobré zapěstované rostlinky ze zahradnictví a najdou se i někdy pěkné ze super marketů a jsou i cenově dostupné. Více ti odpoví, kluci, kteří pěstují venkovní bonsaje. Jo a vypadá to na venkovní buxus. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: vykopane od mamy zo zahradky

Příspěvekod evel » 09 črc 2010, 11:53

dakujem, viem ze som zbrkla, toto len tak skusam... chystam sa do zahradnictva pre normalny zasadený stromcek, aj veci si pokupit vsetky k tomu, len po velmi aktivnom citani a pozerani fotiek na tejto stranke som už nevydržala, a chcela som si nieco zasadit :) verim ze stromcek prezije všetky moje jemne zasahy... a dakujem za buxus :)
Uživatelský avatar
evel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 08 črc 2010, 16:36

Re: vykopane od mamy zo zahradky

Příspěvekod Ladislav Kotál » 09 črc 2010, 12:09

nechci být zlý, ale na 95 % věřím, že ti chcípnou.Určitě je nech zasazeny tak jak jsou a letos už nepřesazuj ! Dej to do polostínu a stříkej přes korunu, pak snad nějaká šance bude :think: . A taky tě vítám na fóru. :clap:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: vykopane od mamy zo zahradky

Příspěvekod Jarda Marek » 09 črc 2010, 14:03

Poslechni Láďu :jedna: buxusu držím palce :jedna: a kdyby Tě opustil, tak na tohoto koníčka nezanevři :naughty: , jo a taky Tě tu vítám.
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: vykopane od mamy zo zahradky

Příspěvekod evel » 09 črc 2010, 15:19

dakujem pekne za uvitanie, urcite nezanevriem, aj keby neprezil..ale verim :) budem to tu vsetko vela vela citat !
Uživatelský avatar
evel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 08 črc 2010, 16:36

Re: vykopane od mamy zo zahradky

Příspěvekod Jarda Marek » 09 črc 2010, 15:26

Vela vela čítaj aj sa veľa pítaj on vždy někdo odpoví :jedna: držím palce
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: vykopane od mamy zo zahradky

Příspěvekod Peter Petrik » 09 črc 2010, 15:47

vitam ta na fore evel. musim sa pridat k chalanom. najpravdepodobnejsie ti to stromcek neprezije :( ale ako vravi Jarda, nezanevri na bonsaje. je to velmi krasny konicek. a este tak ako vravi Láďa, ros cez korunu, daj do polotiena a modli sa aby prezil. drzim palce :jedna: ;)
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: vykopane od mamy zo zahradky

Příspěvekod evel » 09 črc 2010, 15:56

ros cez korunu - znamena rozprasovacom zhora cez korunu? a nepolievat vobec na hlinu, ani zospodu?
Uživatelský avatar
evel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 08 črc 2010, 16:36

Re: vykopane od mamy zo zahradky

Příspěvekod Peter Petrik » 09 črc 2010, 15:58

evel, rosenie nenahradza polievanie. len ho doplnuje. a ano ros rozprasovacom cez korunu. mozes aj z hora aj zo stran ako ti je lepsie. a polievaj ho primerane, neze ho prelejes.
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Další

Zpět na Co je to za rostlinu?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron