Darovana bonsaj

Když nevíme, tak se ptáme...

Darovana bonsaj

Příspěvekod aredhel » 01 čer 2010, 15:04

ahoj,

dostal jsem k narozeninam bonsaj, ale bohuzel nevim, o jaky druh se jedna. Zkousel jsem ji rozeznat podle fotek na netu, ale nevyznam se v tom a vsechno mi prijde uplne jine :)
Predem vsem dekuji za radu pri urceni, moc by mi to pomohlo abych vedel jak se mam o rostlinku postarat.
Přílohy
bonsai1.jpg
cely stromek
bonsai1.jpg (119.08 KiB) Zobrazeno 2285 krát
bonsai2.jpg
detail listu
bonsai2.jpg (88.17 KiB) Zobrazeno 2286 krát
bonsai3.jpg
kmen
bonsai3.jpg (83.66 KiB) Zobrazeno 2268 krát
bonsai4.jpg
bonsai4.jpg (93.04 KiB) Zobrazeno 2277 krát
aredhel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 01 čer 2010, 12:08

Re: Darovana bonsaj

Příspěvekod Jarda Marek » 01 čer 2010, 15:24

Vítám Tě na fóru a podle mě je to Carmona macrophylla a řekl bych že na pěstování pro začátek je to docela komplikovaná rostlina, ale on se Ti určitě ozve Milan a poradí :jedna:
Každopádně si myslím že má špatný substrát, i když je to z fotek špatně patrné :think:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Darovana bonsaj

Příspěvekod aredhel » 01 čer 2010, 16:59

Jarda Marek píše:Vítám Tě na fóru a podle mě je to Carmona macrophylla a řekl bych že na pěstování pro začátek je to docela komplikovaná rostlina, ale on se Ti určitě ozve Milan a poradí :jedna:
Každopádně si myslím že má špatný substrát, i když je to z fotek špatně patrné :think:


Dekuji. Privezl jsem ji teprve o vikendu a snazim se zjistit co a jak, nez ji presadim. Ale urcite to bude potreba.

Bylo mi receno, ze je to na peci nenarocna rostlina... tak snad se mi bude darit se o ni starat i kdyz jsem naprosty zacatecnik.
aredhel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 01 čer 2010, 12:08

Re: Darovana bonsaj

Příspěvekod Milan Vohnout » 01 čer 2010, 17:04

Vítám tě na našem fóru. Ano, jeto čaj fuki, dobrá pokojová bonsaj nebo rostlina. Sice není nějak náročná, když jí dáš vhodné podmínky a dobře se o ní postaráš, tj. dostatek světla a to celoročně- nejlépe dát ji na okenní parapet a když přesní projde sluníčko je to pro ni jen velké plus, zálivka – zalít vydatně a pak nechat vyschnout a pak opakovat. Určitě přesadit a to co nejdříve, já upřednostňuji akadamu, je pro pokojovky to nejlepší co znám. Akadama se může i smíchat s nějakou drtí, jako je antuka, akvaristický štěrk a tak dále, v poměru 1:1. To asi prozatím vše.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Darovana bonsaj

Příspěvekod aredhel » 01 čer 2010, 17:26

Milan Vohnout píše:Vítám tě na našem fóru. Ano, jeto čaj fuki, dobrá pokojová bonsaj nebo rostlina. Sice není nějak náročná, když jí dáš vhodné podmínky a dobře se o ní postaráš, tj. dostatek světla a to celoročně- nejlépe dát ji na okenní parapet a když přesní projde sluníčko je to pro ni jen velké plus, zálivka – zalít vydatně a pak nechat vyschnout a pak opakovat. Určitě přesadit a to co nejdříve, já upřednostňuji akadamu, je pro pokojovky to nejlepší co znám. Akadama se může i smíchat s nějakou drtí, jako je antuka, akvaristický štěrk a tak dále, v poměru 1:1. To asi prozatím vše.


Dekuji moc za rady. Hned jsem ji premistil a do konce tydne ji presadim :)
aredhel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 01 čer 2010, 12:08

Re: Darovana bonsaj

Příspěvekod aredhel » 29 čer 2010, 17:23

Tak bonsaj zatim vice nez tri tydny po presazeni zije a zda se, ze ji nic nechybi. Tak jeste jednou dekuji.
aredhel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 01 čer 2010, 12:08

Re: Darovana bonsaj

Příspěvekod Jarda Marek » 29 čer 2010, 20:05

aredhel píše:Tak bonsaj zatim vice nez tri tydny po presazeni zije a zda se, ze ji nic nechybi. Tak jeste jednou dekuji.

paráda :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Darovana bonsaj

Příspěvekod Milan Vohnout » 29 čer 2010, 20:34

Super, jen tak dál. :clap:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne


Zpět na Co je to za rostlinu?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron