zimování jilmů

zimování jilmů

Příspěvekod kuncarladislav » 23 říj 2012, 21:23

Mám několik rostlinek čínského jilmu,které jsou od jara do podzimu venku.Zajímalo by mne zda je lepší zimovat v bezmrazé místnosti s teplotou do 5 stupňů,nebo je šoupnout na zimu domů a starat se o ně jako o klasické pokojovky.Podotýkám,že mateční rostlina byla import a tak asi zimovat klasicky venku by byla jejich smrt.
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: zimování jilmů

Příspěvekod Pavel Š. » 24 říj 2012, 09:35

Mrkni třeba na odpověď Luďka Urbaniče: viewtopic.php?f=45&t=1730&start=30
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: zimování jilmů

Příspěvekod Jarek Servus » 24 říj 2012, 19:30

Zimuju je v chladnější místnosti kolem 15 °C. Kdysi jsem to zkusil se dvěma venku, jednu zimu přežily, bylo u nás dost sněhu, jen vymrzly jemé větvičky, ale masivně obrazily i ze staršího dreva, druhou zimu s holomrazy už ne.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: zimování jilmů

Příspěvekod Luděk Urbanič » 25 říj 2012, 20:34

Pokud máš víc rostlin pak je rada jednoduchá.
Prostě vyber pokusného králíka a toho nechávej venku :) . A ty zbylé dej někam, kde nemrzne tolik jako venku - do sklepa, garáže, skleníku..... do obýváku bych je ale nedával - nebo zas druhého pokusného králíka.

K tomu vymrzání- při letošní únorové Sibři jsem menší rostlinky raději uklidil do šopy a v duchu se rozloučil s loňskými řízky, které byly na podzim přesazené do volné půdy a měly po úpravě kvůli nebari hodně málo kořínků. Přežilo ale úplně všechno.

Zato ale odešly poměrně staré stromy Taxodium , Liliovník , nějaké mochny a jeden čarověník borovice. Milimetrové nitky U.parvifolia s minimem kořenů přežily v pohodě ty mínus dvacítky.

Původ mých rostlin neznám - koupil jsem kdysi dávno jeden řízek v Libčanech.
Všechno co děláš stromům, děláš sobě.
Luděk Urbanič
 
Příspěvky: 213
Registrován: 02 led 2011, 19:13


Zpět na Ulmus (Jilm Čínský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron