strihanie

Re: strihanie

Příspěvekod stork » 01 lis 2009, 19:58

Zatím dobře prospívá, tak snad to zvládne.Příště budu po vašich radách chytřejší. :think:
stork
 
Příspěvky: 53
Registrován: 06 kvě 2009, 18:50

Re: strihanie

Příspěvekod Lukáš J. » 26 pro 2009, 15:47

Tak přihazuju detailní fotky té změti větviček a prosím o radu jak stříhat, případně nějaké rady co s ní z jara dál (drátkování apod.). Ikdyž mě dneska připadá, že už jaro začlo :D Slunko dneska fajří fest a teplo je taky. Už jsem jí taky nechal péct na parapetu :) Už začala trošičku obrážet novejma lístkama, tak vypadá, že se vzmátoří. Ještě plánuji teda podle vašich rad přesadit, ale stále čekám na matroš hmm... :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: strihanie

Příspěvekod Jarda Marek » 26 pro 2009, 21:32

Gunpe, nejdříve vystříhej větvičky které se kříží a které rostou směrem ke kmeni on se ti prosvětlí a uvidíš jak dál ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: strihanie

Příspěvekod Lukáš J. » 28 pro 2009, 17:16

Tak jsem s tím zkusil něco udělat a pravda, prosvitla :) Ale stejně si s tím jako absolutní noob asi úplně sám rady vědět nebudu. Takové ty vyložené do očí bijící větvičky jsem ušmik, už odhodila i dost toho suchého listé po té mojí intervenci, ale dál už fakt nevim. Zase z ní nechci udělat mrzáka. Nebo jestli je to již takhle jakž-takž dobře, budu jenom rád :) Prosím omrknětě někdo přiložené foto, děkuji.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Už jsem se přemohl a alespoň to světlo jsem nad ní provizorně zavěsil. :D Ale pořád mi je jí líto, že je tam tak samotinká :think:
Obrázek
OFFtopic - věřili by jste, že tohle byl schopen někdo vyhodit? Dneska jsem se k tomu dostal a pro mě je to skvost. Malinko restauratérské práce a je jako nová... fakt ty lidi nechápu :)
Obrázek
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: strihanie

Příspěvekod Jarda Marek » 28 pro 2009, 20:00

Teť už ji nech v klidu růst prosvětlená je dost a ta váza je pěkná :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: strihanie

Příspěvekod Milan Vohnout » 28 pro 2009, 21:06

Jak radí Jarda, fakt času je dost. Jo váza je zajímavá. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: strihanie

Příspěvekod miriam6 » 02 dub 2010, 13:26

ahojky všem, tohle je moje první bonsaika, koupená v Obi skoro uschlá na zkoušku, povedlo se jí zachránit a hezky obrazila, teď bych ale potřebovala poradit co s ní dál, po zmrzlých jí chci dát na zahradu, prý jí to svědčí, ale než začne pořádně bujet asi by jí to chtělo nějak prostříhnout, moje představa je nechat jí spodní větve a trochu je ohnout dolu a pustit jí trochu do výšky a tvarovat další patra, a to je právě ten problém, je to vlastně špalíček na kterým nahoře obrazila korunka z mnoha větviček, proto bych se chtěla zeptat co by jste s tímhle stromkem dělali vy
25022010130a.JPG
25022010130a.JPG (71.37 KiB) Zobrazeno 2792 krát
Uživatelský avatar
miriam6
 
Příspěvky: 26
Registrován: 02 dub 2010, 11:59
Bydliště: Kladno

Re: strihanie

Příspěvekod Ladislav Kotál » 02 dub 2010, 13:39

Vítám tě na fóru. Pokud se ti podařilo, že tak pěkně roste,a můžeš jí dát na zahradu, věnuj se střihem rozvětvení korunky. Všechno křížící odstřihni,nové výhony nech narůst na 6-8 listů a pak odstřihni a nech 2-3. střihem dosáhni zploštění větví- co jde nahoru a dolů odstřihni. Cílem je, aby do stromku bylo vidět a byla jasná a patrná jednotlivá patra. Hodně úspěchů a když nebudeš vědět, ozvi se . :clap: :clap:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: strihanie

Příspěvekod Petr Syrový » 02 dub 2010, 15:09

A nebo jí vem do Třebíze a hledej Greenhorňáky.Ostříháš si ji sama podle rad na místě a nabereš zkušenosti. :jedna:
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

Re: strihanie

Příspěvekod Martin Iša » 02 dub 2010, 19:09

Též tě tu vítám, a ať se ti tu líbí. :jedna: To se teď bude Kladenská buňka naparovat, že maj mezi sebou děvče. :)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Ulmus (Jilm Čínský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron