strihanie

strihanie

Příspěvekod jajozh » 02 kvě 2009, 13:16

Vie mi niekto poradit ako ho spravne prestrihat ,aby bola hustejsia koruna.Dakujem za kazdu radu!!!!
http://daypix.eu/img-2m5V6x3L4y.jpg
http://daypix.eu/img-FxMEV5FnkR.jpg
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: strihanie

Příspěvekod Milan Vohnout » 02 kvě 2009, 18:33

Úplně stejně jak jsem ti psal u Ligustrumu. :D Neboj stříhat a zase stříhat, jí to jen prospěje. Jo a máš strašně moc dlouhé větve, na kterých jsou listy až na konci, zkrať je. Dej ji na plné slunce Jilm Čínský to miluje a pozor na sucho když bude na sluníčku. ;) Jestli u vás teploty v noci neklesnou pod 5°C tak ji klidně dej ven na sluníčko a pravidelná zálivka a uvidíš, jak bude pěkně obrážet a bude se ti točit hlava ze samotného stříhání listů a větiček. :lol: Jo a k tomu obrázku, červená značí kde asi odstranit, projeď úplně celou rostlinu ať tam jde co nejvíce světla. ;)
Přílohy
FxMEV5FnkR.jpg
asi tak
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: strihanie

Příspěvekod jajozh » 03 kvě 2009, 16:01

Dakujem Ti velmi pekne!!!Toto je asi najlepsie forum,nikde mi tak neporadia... :jedna: :clap: :clap: :clap:
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: strihanie

Příspěvekod Milan Vohnout » 03 kvě 2009, 17:51

Protože, mi jsme greenhorni a na nic si tu nehrajeme a ani se nad nikým nepovyšujeme a proto jsme moc rádi, když můžeme si navzájem poradit. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: strihanie

Příspěvekod Jarda Marek » 03 kvě 2009, 18:09

Pro Milana :clap:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: strihanie

Příspěvekod Ladislav Kotál » 03 kvě 2009, 19:39

JO, JO, JE TO PŘESNĚ TAK JAK ŘÍKÁ MILAN :clap: :clap: :clap:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: strihanie

Příspěvekod jajozh » 03 kvě 2009, 22:14

Mozem Vam vsetkym len :jedna: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: strihanie

Příspěvekod stork » 06 kvě 2009, 19:18

Zdravím všechny na tomto foru, s velkým potěšením jsem ho opravdu přivítal. Zatím jsem pouze forum prošel, a musím říci ,že je zde spousta užitečných informací. Doufám,že se to bude ubírat tímto směrem. Děkuji všem, kteří se do tohoto fora pustili. A teď malá žádost o radu. Přikládám fotku ulmusu, a potřebuji trošku poradit jak dále postupovat. Mám jeden problém, přez zimu mi opadaly listy a některé větve uschly. Musel jsem provést odstranění . Hlavně mi jde o přírustek a zahuštění olistění u větví. Vyrůstají nové dlouhé tenké výhony. Zdá se mi , že má málo hustou korunu. Nevím, jak nejlépe postupovat. Poradí mi někdo? Moc děkuji a ať stále rostou naši miláčci.
Přílohy
ulmus II.jpg
ulmus II.jpg (140.17 KiB) Zobrazeno 5177 krát
stork
 
Příspěvky: 53
Registrován: 06 kvě 2009, 18:50

Re: strihanie

Příspěvekod Ladislav Kotál » 06 kvě 2009, 19:56

Tak tě tady u nás pěkně vítám,nevím jak ti říkat,.....Podle mého je propad listů u jilmů přirozená záležitost přes zimu. Nedostatek světla,vysoké teploty v bytě taky dělají své. Pokud máš možnost,vyhoď ho na zahradu, balkon,pohnoj třeba kristalonem start a nabruš si nůžky-nebudeš stačit stříhat :lol: :lol: Když se tak dívám na fotku,dole na kmeni je vysrážená sůl ze zálivky?.Pokud ano, ještě ho přesaď,neboj se vyprat kořeny vlažnou vodou ,a zasaď do propustného substrátu. V tomto případě začni hnojit až tak asi za měsíc po přesazení. :jedna: :P
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: strihanie

Příspěvekod stork » 06 kvě 2009, 20:50

Díky za odpověď, to bílé je zřejmě od tekutého hnojiva. Přihnojuji každých 14 dní. Stromek jsem přesazoval počátkem března do čisté akadamy. Kořeny jsem propral,tak myslím, že přesazovat snad není třeba, ale nechám si poradit. Myslíš, že bych měl ještě více stříhat? Mám pocit, že tam nezbydou žádné listy. To mám ostříhat všechny nové výhony? Nevím, zda to stromek zvládne?
stork
 
Příspěvky: 53
Registrován: 06 kvě 2009, 18:50

Další

Zpět na Ulmus (Jilm Čínský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron