Jilm Drobnolistý, druhý pokus.

Jilm Drobnolistý, druhý pokus.

Příspěvekod Gerox » 25 srp 2011, 01:01

Ahoj, nedávno jsem si koupil tuto bonsai, tak doufám že mi vydrží déle než moje první, která odešla před několika lety v zimě. Bonsai má bez misky 31cm. Fotky (časem dodám kvalitnější fotky za světla):

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tak 3 týdny po koupi (včera) jsem ho přesadil do střední AKADAMY (jako drenážní vrstu jsem použil keramzit):

Obrázek

A pak jsem koupil hnojivo, přírodní japonské. Počkám jak zareaguje bonsai na prěsazování, protože stříhání kořenů se nekonalo, v podstatě nebylo co. Tady budu mít ovšem dotaz, jak dávkovat toto hnojivo? Učit japonsky se mi vážně nechce, ale slečna říkala že 8 kousků po obvodu, účinnost by měla být 2 měsíce.

Obrázek

Po zimě bych ho chtěl ostříhat. Jak, to ukážu příště, ale myslím, že každěmu bude jasné jak. Jen bych se chtěl zeptat jak s korunou? Je dost hustá, bude potřebovat větší zásah, podle mě. (jdu si dočíst čĺanek o tvarováni a stříháni)

Všem předem díky za rady a doufám že sem na forum zapadnu. Dan :]
Gerox
 
Příspěvky: 33
Registrován: 11 srp 2011, 11:19
Bydliště: Prague

Re: Jilm Drobnolistý, druhý pokus.

Příspěvekod pájaombre » 25 srp 2011, 06:36

Čauky Dane,pro začátek sis vybral ten správný druh,je to nenáročná rostlina,ochotně obráží ze starého dřeva,na slunci při správném zalévání a hnojení jede jako blázen.Na pěstitelovu chybu reaguje opadem lístí(bez obav,do několika dnů je nahradí)pracovat s ním můžeš již po vyrašení nových listů.Jen snad pro č.j. je lepší zimní odpočinek,chladná místnost,méně svetla,stromek shodí listy a nabere sílu až do jara kde se ti bohatě odmění.....
Ať se daří... :twisted:
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Jilm Drobnolistý, druhý pokus.

Příspěvekod Gerox » 26 srp 2011, 00:07

Díky moc, dám si na to pozor :]
Gerox
 
Příspěvky: 33
Registrován: 11 srp 2011, 11:19
Bydliště: Prague

Re: Jilm Drobnolistý, druhý pokus.

Příspěvekod vopat » 26 srp 2011, 09:08

Píšeš, že ten návod na hnojivu neumíš přečíst. Asi by to šlo líp, kdybys ten sáček otočil :lol: :lol: :lol:
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Jilm Drobnolistý, druhý pokus.

Příspěvekod Compel Lubomír » 26 srp 2011, 21:54

Gerox, toto hnojivo mám v kytkách taky. Mám kytky do 25cm, hnojivo v nich od jara. Nikoli však po obvodu na vrchu ale přihrnutý substrátem. Co 14 dní ještě přihnojuji kristalonem start. Bobky tam jsou ještě stále vidět, měly by se rozložit kompletně. Tak to vypadá že nejsou jen na 2 měsíce. Slečna asi ještě nemá velké zkušenosti. Podle bydliště tuším o kom píšeš. Jde zřejmně o stejného prodejce. Mě bobky prodávala slečny maminka a dobu účinnosti mi cca 2x natahla. Ale doba ukáže. Těch 8 bobků bych do misky asi nedostal.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Jilm Drobnolistý, druhý pokus.

Příspěvekod Gerox » 27 srp 2011, 19:02

@Vopat: Díky za upozornění, ale z obou stran stejně - japonsky, pošlu klidně fotku, nejsem tak natvrdlej : D
@Compel Lubomír: Aha, kupoval jsem v Třebízi totiž a slečna říkala že tohle je lepší a právě že 8 kousků bych taky nenarval, takže tak 3-4 budou stačit? Říkala že zatlačit, blbě jsem to asi popsal.
Gerox
 
Příspěvky: 33
Registrován: 11 srp 2011, 11:19
Bydliště: Prague

Re: Jilm Drobnolistý, druhý pokus.

Příspěvekod Compel Lubomír » 27 srp 2011, 23:42

JJ asi tak ty 4ks. Jo a Vopat si jen tak rejpnul, tu rozházenou rejži určitě taky nepřečte.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Jilm Drobnolistý, druhý pokus.

Příspěvekod Gerox » 28 srp 2011, 01:43

Ok díky, 4 už by neměl být problém. Nejsem doma, takže nevím jak na tom bonsai je, uvidím po tom přesazení a pak časem přihnojím. Samozřejmě to od Vopata beru jako srandu :]
Gerox
 
Příspěvky: 33
Registrován: 11 srp 2011, 11:19
Bydliště: Prague

Re: Jilm Drobnolistý, druhý pokus.

Příspěvekod Gerox » 20 zář 2011, 09:00

Tak pohnojeno, jilm roste, ovšem problém by tu byl na povrchu akadamy se tvoří plíseň, vypadá jako pavučinky. Nevíte, čím to může být? Já zalývám až když je akadama úplně suchá i ve spod. Pak přihodím fotky jak Jilm postupuje, a jak tak koukám, nebudu je dávat na žádný upload (protože v prvním příspěvku se už neozbrazí). Předem díky za rady, Dan :]
Gerox
 
Příspěvky: 33
Registrován: 11 srp 2011, 11:19
Bydliště: Prague


Zpět na Ulmus (Jilm Čínský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron