Jilm "OBI"

Re: Jilm "OBI"

Příspěvekod Milan Vohnout » 24 kvě 2011, 17:58

Ano, po celý růstový rok na 2 – 4 listy.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Jilm "OBI"

Příspěvekod Bass.Boi » 05 čer 2011, 15:15

Ahoj, tak mam asi problem. Jilm mi zacina opadavat (zezloutnou listy a spadnou)
Je venku na parapetu, polostin, rano vlhcim listy, vecer zaleju akadamu, hnojim co 14dni akadamu (na listy ne)
Co delam spatne ??? :cry:

Tady foto pred asi tydnem
P5250021.JPG
P5250021.JPG (111.27 KiB) Zobrazeno 1657 krát


Tady foto ted :(
P6040027 schne.jpg
P6040027 schne.jpg (92.56 KiB) Zobrazeno 1660 krát
P6040029schne.jpg
P6040029schne.jpg (99.62 KiB) Zobrazeno 1662 krát
Petr Josef Pár
Uživatelský avatar
Bass.Boi
 
Příspěvky: 37
Registrován: 04 dub 2011, 15:40
Bydliště: Rosice

Re: Jilm "OBI"

Příspěvekod lacike » 05 čer 2011, 15:27

22. si presadil akadamy, uz hnojis a zda sa ti divne, ze strom zhadzuje listy? :-) Podla mna si iba prilis rychly.
Ten stromcek treba po presadeni tak 2-4 tyzdne nechat iba o vode, kym nenaskocia nove pupene a az potom hnojit. No a ze opadaju listky po presadeni je podla mna tiez normalne, kedze vsetko strom vraza do znovuzakorenenia. Ked nebude mat nove pupene po mesiaci a stale zhadzovat listy, tak potom je cas na paniku :-)
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: Jilm "OBI"

Příspěvekod Bass.Boi » 05 čer 2011, 17:05

Ok, prestavam hnojit, je me to jasny :(
Moje chyba :cry:
Petr Josef Pár
Uživatelský avatar
Bass.Boi
 
Příspěvky: 37
Registrován: 04 dub 2011, 15:40
Bydliště: Rosice

Re: Jilm "OBI"

Příspěvekod dan » 02 pro 2011, 00:54

toho hnojení bych se vůbec nebál. strom si to bude brát postupně, jak se bude rozjíždět. osobně s přesazováním žádné "divadla" nedělám, spíše mám pocit, že je okolo toho spousta mýtů. po přesazení hnojím okamžitě do první zálivky, nebo dávám pevná hnojiva rovnou na nový substrát a šup s ním rovnou na sluníčko, nebo na jeho původní místo. nižší teplota první týden je dobře, potom teplo na kořeny. vyvaruju se první týden teplému, suchému průvanu, který vysuší listy víc než by bylo potřeba. po operaci se taky člověk potřebuje co nejrychleji zotavit a potřebuje co nejrychleji dostat rychle přístupné živiny a vitamíny... nikdy jsem neměl problém, ale je možné, že některé choulostivé druhy to možná nesnesou. na to jsou ale zase "pomůcky" - antitranspiranty. podle mě je důležité první týden co nejvíce vysoké stabilní vzdušné vlhkosti (to rosení na list byť i párkrát denně nezachrání, spíše zadělává na problémy) a dostatek živin - základní voda, světlo, CO2 a minerály (já po prvním týdnu hnojím nadoraz, hlavně fosfor, vápník, draslík, stopové prvky,) pomáhají různé zakořeňovadla. v tomhle ohledu se mi nejvíc osvědčil čaj z vrbového listí a větviček do první zálivky. stromky mi rostou týden po přesazení. vlhkost substrátu udržuju první týden vysokou a dále potom začínám trochu substrát přisušovat, abych ho donutil táhnout se za vodou a tvořit kořeny... co se týče toho žloutnutí, tak bych řekl, že teprve teď se jilm přizpůsobuje svému novému prostředí a obměňuje přirozeně postupně listy, nebo mu nedělá dobře kolísání vlkosti vzduchu... aklimatizace na místo mu trvá tak měsíc... alespoň ten můj je na to háklivý - chce vysokou vzdušnou vhkost co to jde, přísušky mezi zálivkou, hodně vzdušný substrát, co nejvíce sluníčka (pokud je stálezelený tak v zimě dosvěcovat lampou), hodně živin, má rád noční klesání teplot, nemá rád různé postřiky na list...

při přesazování divokých stromů nebo při "havarijním" přesazení v průběhu vegetace stromy na první tři dny až týden postavím do lavoru s vodou (denně měním, mírně teplou, měkkou vodu), potom je vyndám (podle reakce stromu) a nechám přisušit do další zálivky a pak normálně... to se taky může zdát jako "šílený" postup :lol: ale funguje to...
Dan Hrdý


...Někdo tvrdí, že jsem flegmatik...ale mě je to jedno... ;)
Uživatelský avatar
dan
 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 úno 2010, 11:59
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Ulmus (Jilm Čínský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků