Záchrana jilmu

Re: Záchrana jilmu

Příspěvekod Alja » 21 úno 2011, 19:08

Předtím byl narašený daleko víc, dvě třetiny toho zaschly...
Alja
 
Příspěvky: 76
Registrován: 17 úno 2011, 17:12
Bydliště: Klepačov, Blansko

Re: Záchrana jilmu

Příspěvekod Alja » 21 úno 2011, 19:15

No a pokud ho teda mám přesadit do směsi substrátu se štěrkem, mám vydlabat všechen původní substrát? A navrch ty kořeny propláchnout?
Alja
 
Příspěvky: 76
Registrován: 17 úno 2011, 17:12
Bydliště: Klepačov, Blansko

Re: Záchrana jilmu

Příspěvekod Qvíč » 21 úno 2011, 19:32

Určitě bych to tak udělal, podle toho co sem zde za tu chvíli pochytil a dostal radou :jedna: Propláchnout kořenový bal vlažnou vodou a třeba si jemně pomoct špejlí. Truhlík samozřejmě taky vyčistit a menší vrstvu štěrku na dno :)

Ještě sem zapoměl, že se musí substrát opatrně, ale pečlivě zapracovat mezi kořeny.
Uživatelský avatar
Qvíč
 
Příspěvky: 114
Registrován: 08 led 2011, 18:21
Bydliště: Sušice

Re: Záchrana jilmu

Příspěvekod Alja » 21 úno 2011, 19:38

Truhlík..nechutná zlatá příšera je to, kdybych měla něco lepšího, zasadím ho tam, tohle je původní obal... Ale mám tetu keramičku a já taky něco zvládnu, takže jestli přežije, dostane hezčí ;) Teď mu to musím nechat přečíst, aby měl motivaci se vzchopit :D
Naposledy upravil Alja dne 23 úno 2011, 16:55, celkově upraveno 2
Alja
 
Příspěvky: 76
Registrován: 17 úno 2011, 17:12
Bydliště: Klepačov, Blansko

Re: Záchrana jilmu

Příspěvekod Milan Vohnout » 22 úno 2011, 18:54

Lacike, velice trefně jsi to napsal :clap: , jen souhlas. A kouknul na fota a už vidím, velká zálivka a schnutí listů je díky tomu. Protože Jilm příliš zaliješ, ale nejhorší je, že dlouho vysychá a na povrchu je zemina suchá ale dole je ještě vlhká a když následuje další zálivka hned tak kořenový systém začne uhnívat. Opravdu omezit vydatnou zálivku, ta je dobrá přes léto. A jestli nevíš, kdy zalívat, použij špejli, kterou před zálivkou zapíchni kousek od kmene a co nejhlouběji, nech ji tam tak 15 minut a pak vyndej. Jestli je špejle vlhká nezalévat a jestli je suchá tak zalít. Ano jak píše Qvič jen by bylo dobré, ještě rostlinu připevnit drátem k misce, jeto z toho důvodu aby se rostlina dobře usadila a nepřetrhávali jemné kořínky a nevyvrátila.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Záchrana jilmu

Příspěvekod Alja » 22 úno 2011, 21:21

No jo, to já teď už taky vím, ale když jsem ji dostala, byla tak vyschlá, že jsem ji mohla lehce vytáhnout s celým balem. Tak jsem ji dala nacucat na půl hodiny do vody... Ale vzhledem k tomu, že už neměla listy, bylo to na ni možná moc - nebo jsem ji přelila až potom, uvědomila jsem si to, když to strašně dlouho vysychalo, jsem zvyklá zalévat jen rostliny s listy a většinou v normálním substrátu. Teď už myslím zalévám přiměřeně, aspoň se snažím. No a rozhodla jsem se, že si tu akadamu objednám, jen teď nevím, jestli mám čekat, než to dojde - může to pěknou chvíli trvat. Nebo jestli to přesadit teď do něčeho lepšího a třeba za týden přesazovat znova do akadamy? Přijde mi to jako příliš mnoho přesazování pro oslabenou rostlinku...
Alja
 
Příspěvky: 76
Registrován: 17 úno 2011, 17:12
Bydliště: Klepačov, Blansko

Re: Záchrana jilmu

Příspěvekod Alja » 22 úno 2011, 21:36

Teď jsem se dívala na ten Terramol - máte s tím někdo zkušenost? Je to o něco levnějsí a dodání je rychlejší... Dá se pěstovat v čistém Terramolu? Přijde mi to dost podobné akadamě, ale já o tom moc nevím...
Naposledy upravil Alja dne 23 úno 2011, 16:57, celkově upraveno 1
Alja
 
Příspěvky: 76
Registrován: 17 úno 2011, 17:12
Bydliště: Klepačov, Blansko

Re: Záchrana jilmu

Příspěvekod Vláďa Boudný » 22 úno 2011, 22:20

Nazdárek
Tady je o teramolu dost informací a hlavně zkušeností různých greenhornů.
viewtopic.php?f=51&t=1746
Klacky v kýblu svázaný drátama???
Uživatelský avatar
Vláďa Boudný
 
Příspěvky: 558
Registrován: 04 čer 2010, 12:52
Bydliště: Plzeň

Re: Záchrana jilmu

Příspěvekod Ondra Šrámek » 23 úno 2011, 08:06

Ahoj,mám taky čínský jilm,dostal jsem ho minulý rok.Substrát byl hrozný,tak jsem ho(bohužel až po dvou měsících-vědět to,udělal bych to dřív) přesadil do čistého Teramolu.Jede naprosto bezproblémově,to že na zimu opadá část listí,je přirozené,jak říká expert na pokojovky Milan Vohnout.Pokud váháš,jestli do čistého Teramolu,opravdu bych se nebál.
světlu vstříc
Uživatelský avatar
Ondra Šrámek
 
Příspěvky: 86
Registrován: 25 bře 2010, 18:34
Bydliště: kousek od Vsetína

Re: Záchrana jilmu

Příspěvekod Alja » 23 úno 2011, 17:30

No, třeba ten můj má ještě šanci, zdá se, že další listy snad neschnou a dokonce jsem objevila dva nové, nezaschlé pupeny. Ale i kdyby přežil, přijde o většinu větví...
Alja
 
Příspěvky: 76
Registrován: 17 úno 2011, 17:12
Bydliště: Klepačov, Blansko

PředchozíDalší

Zpět na Ulmus (Jilm Čínský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků