Ulmus - nedari sa

Re: Ulmus - nedari sa

Příspěvekod Jurino » 23 úno 2011, 18:57

Ťažko povedať, môžu to byť ony "potvory" zasušené, ale môže to byť aj zbytok po postreku. Mne to Talstar urobil. Keď budeš rosiť tak postupne zmiznú. A dopraj mu čo najviac svetla. Ak máš foto daj sem.
Juraj
Jurino
 
Příspěvky: 112
Registrován: 02 čer 2010, 16:13
Bydliště: SK, Veľké Rovné

Re: Ulmus - nedari sa

Příspěvekod pigie » 11 bře 2011, 08:34

Nedari sa a nedari. Vzdy ked nieco vypuci, je to napadnute, ja to striekam ako blazon. Musi to byt nieco, na co Talstar nestaci. Tu je foto
Přílohy
IMG_4291.jpg
pigie
 
Příspěvky: 132
Registrován: 02 led 2010, 19:53

Re: Ulmus - nedari sa

Příspěvekod Ladislav Kotál » 11 bře 2011, 08:52

Myslím, že to nebudou svilušky, ty ny měly jemné pavučinky. Asi to jsou mšice . Je divné, že Talstar neúčinkuje.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Ulmus - nedari sa

Příspěvekod pigie » 11 bře 2011, 09:16

A je mozne to postriekat este niecim inym ako talstar? Vedia prezivat v zemi? Ja neviem kde sa beru, lebo som striekala aj rastlinu bez listov uplne a predsa sa zase objavili, a ziadne, ze najprv malicko, oni sa rozprasia okamzite :( Je mi tej rastlinky tak luto, lebo tak bojuje a ja jej neviem pomoct :? Inak, jemne pavucinky tam su tiez. Nie su tam len tieto bodky na listoch.
pigie
 
Příspěvky: 132
Registrován: 02 led 2010, 19:53

Re: Ulmus - nedari sa

Příspěvekod Ladislav Kotál » 11 bře 2011, 09:41

Pokud jsou tam pavučinky tak jsou to svilušky.Opakovat postřik lze, Je nutné tu kytku "umýt" zhora i ze spoda postřikem Talstaru a musíš je zabít. Hlavně udělat koncentraci podle letáku (na okrasné rostliny) a ten talstar nelze jako postřik skladovat, musíš si udělat čerstvý. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Ulmus - nedari sa

Příspěvekod pigie » 11 bře 2011, 10:53

A ked otvorim flasticku s talstarom a nespotrebujem celu, tak to neplati? To musim vyhodit, ci ako? Ja som prvy postrek robila s cerstvym, druhy s tym co mi zostalo, treti zase s cerstvym, stvrty s tym co mi zostalo... A rastlina bola uplne zmacana.
pigie
 
Příspěvky: 132
Registrován: 02 led 2010, 19:53

Re: Ulmus - nedari sa

Příspěvekod Vahada » 11 bře 2011, 11:54

Lahvička s koncentrovaným Talstarem ti samozřejmě vydrží i po otevření. Nestabilní je až roztok, ale podle mých zkušeností i namýchaný roztok mi vydrží a účinkuje i po deseti dnech. Stříkat je nutné minimálně dvakrát po sedmi až deseti dnech.
Někdy je problém s tím, že "potvory" jsou i na ostatních rostlinách, kde třeba nejsou tak vidět a v případě, že stříkáš pouze jednu rostlinu, která je nejvíc napadená, dochází k přenosu z nestříkaných rostlin.
Můj postup je ten že naředím Talstar, postříkám, zbytek ředěného Talstaru pužiji i při druhém stříkání a pokud by ještě nějaký zůstal tak ho pak vyleji.
Na případný další postřik připravuji roztok čerstvý. Není to sice předpisové. ale funguje mi to.
Ještě k míchání, doma je problém odměřit při malé spotřebě potřebný koncentrát. Již někdy dříve jsem si spočítal že na 150ml vody je potřeba 1kapka Talstaru. Pro malé množství roztoku se to takto snadno odměřuje.
Jinak Talstaru věřím, zatím jsem neregistroval že by proti němu byly nějaké potvory rezistentní i když všechno je možné.
Ať se podaří....
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Ulmus - nedari sa

Příspěvekod pigie » 11 bře 2011, 12:09

Aha, vdaka. K prenosu nedochadza. rastlina je izolovana v miestnosti, kde je len ona, vzdy po postreku umyjem aj jej okolie (parapetnu dosku a pretrem okno) Tak nic, budem striekat a striekat a striekat. Ja som zarabala do pol litrovej flasky a musela by som sa pozriet, kolko to bolo na odmerke, ale bolo to tusim pod prvu rysku. Pozriem sa a napisem, mozno neviem ratat :(
pigie
 
Příspěvky: 132
Registrován: 02 led 2010, 19:53

Re: Ulmus - nedari sa

Příspěvekod lacike » 11 bře 2011, 13:48

Ano, striekat, striekat, striekat :-)
Ja som to robil 2x do dna vyse tyzdna v kuse. Striekal som uplne do mokra, zo stromceka voda stekala. Aj tak sa potom este cosi po tyzdni objavilo, ale iba v malom mnozstve, tak som ztriekal znova a po mesiaci problem vyrieseny ;-)
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: Ulmus - nedari sa

Příspěvekod Pavel K. » 11 bře 2011, 14:39

No neviem, neviem… S tym striekanim by som bol trocha opatrnejsi. Talstar je vcelku ucinne svinstvo ktore podla mojej skusenosti zabije vsetko co lezie. Ja osobne by som ho priestoroch interieru vobec nepouzival. Ale to je vec nazoru. Zvysena opatrnost by bola na mieste, predsa len sa jedna o jed. Uvedomte si hlavne, ze to potom dychate a prichadzate s tym do styku. Jedy sa vstrebavaju dokonca aj pokozkou, nielen traviacim traktom a dychanim... A neberte to prosim ako strasenie, alebo pokus o sirenie paniky.
Pavel Kalivoda
Pavel K.
 
Příspěvky: 56
Registrován: 29 čer 2010, 17:07
Bydliště: Peruc

PředchozíDalší

Zpět na Ulmus (Jilm Čínský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron