Ulmus - nedari sa

Re: Ulmus - nedari sa

Příspěvekod lacike » 11 bře 2011, 14:52

Samozrejme, zavisi, kde tu rastlinu mas, ci je to dnu, von, vo vyhradenej izbe, alebo priestoroch, kde ludia casto prechadzaju atd.
Pravda je, ze naozaj sa lahsie strieka v lete, kedze rastlinu mozes dat na napr. balkon, v zime to je uz horsie, lebo von ju dat nemozes (bud je bytova, alebo proste zazimovana)
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: Ulmus - nedari sa

Příspěvekod pigie » 11 bře 2011, 15:34

Ja moznost inde striakat nemam... Len v interieri a aj preto, ze to je jed som nestriekala bezhlavo, ale v dvoch obdobiach a 2x za sebou v rozpati 2-3 dni. A ked sa pise aky je Talstar uciny, preto sa mi nezda, ze "nezabera" :blednu:
pigie
 
Příspěvky: 132
Registrován: 02 led 2010, 19:53

Re: Ulmus - nedari sa

Příspěvekod Vahada » 11 bře 2011, 17:11

Stříkat častěji než za týden nemá smysl. Opakovaně se stříká jen proto, že přípravek nemusí zahubit všechna stadia hmyzu (třeba vajíčka), ale jinak buď potvory zničí nebo ne, ale denní stříkáni je nesmysl.
Problém je buď v nízké koncentraci (ale nepoužívat vyšší než je předepsáno) a nebo v rezistenci proti přípravku, pak jedině použít jiný.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Ulmus - nedari sa

Příspěvekod Pavel K. » 11 bře 2011, 17:20

Chcel som len upozornit, ze si treba davat pozor pri aplikacii insekticidov v bytovych priestoroch. Nuz a ked ti Talstar nezabera, tak by som skusil nejaky iny pripravok. Mozno nieco so systemovym ucinkom (mospilan...), dostane sa to do celej rastliny a tie potvorky to potom zjedia a nasledne snad konecne zhynu. Ale nejako mi neide do hlavy, ze tie potvory stale ziju a pritom konzumuju Talstarom okorenene listy. Teda ak tam nejake su, ja mam torcha horsi zrak a na fotkach vidim len biele miesta (ako keby ste mali tvrdu vodu a ta nasledne vykrystalizovala po zaschnuti) a nejake cierne bodky, ale trocha rozmazane...
Pavel Kalivoda
Pavel K.
 
Příspěvky: 56
Registrován: 29 čer 2010, 17:07
Bydliště: Peruc

Re: Ulmus - nedari sa

Příspěvekod Jurino » 11 bře 2011, 19:46

Mne Talstar zabral na všetko živé čo bolo treba zlikvidovať. Inak na okrasné rastliny sa dá postrek opakovať najskôr po 3 dňoch a ak si dobre pamätám je to tá najsilnejšia koncentrácia takže 2x za deň týždeň je zbytočnosť. Ten povlak môže byť podľa mňa aj z Talstaru. Tiež mi to spravil. Stopercentne som to nemal z vody. Ak zostala kvapka na liste a uschla môže spraviť také kryštáliky. Ak máš podozrenie, že škodca je v substráte tak vystriekaj aj ten.
Juraj
Jurino
 
Příspěvky: 112
Registrován: 02 čer 2010, 16:13
Bydliště: SK, Veľké Rovné

Re: Ulmus - nedari sa

Příspěvekod pigie » 11 bře 2011, 23:30

Tie bodky su len zospodu listov - preto som ich aj tak fotila, oni ako vyrastu, tak hned ich to zacne chytat. Proste akoby som nestriekala Talstarom ale obycajnou vodou, asi taky to ma ucinok. A flaska je teda pollitrova, ma sa davat 8ml na 10l, takze som tam dala nieco malo pod 0.5ml - najnizsi dielik na odmerke. Druhy krat som dala 0,5ml, keby som tych 0.4 minule netrafila. Zmacala som to vsetko tak, ze ta voda pretekala az dolu cez substrat - ale az druhy krat. Prvy krat som robila postrek, ked bol uplne bez listov a napriek tomu sa tie potvory objavili znova. Staci sa mi dotknut stromceka a opada 90% listov, takych ako na obrazku. Niektore su uz uplne suche.
pigie
 
Příspěvky: 132
Registrován: 02 led 2010, 19:53

Předchozí

Zpět na Ulmus (Jilm Čínský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron