Moje jilmy

Re: Moje jilmy

Příspěvekod Milan Vohnout » 11 dub 2011, 16:44

Přihnojit trochu jo ale spíš hnojivo rozředit, mám namyslit tekuté. Abys nepopálil mladé kořeny. A nenalévají se ani pupeny?
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Moje jilmy

Příspěvekod Verdi » 12 dub 2011, 09:09

No jak je pozoruju, tak se pupeny za měsíc moc nepohly. Dám jim čas dokonce týdne a pak přihnojím. Mám tekuté hnojivo pro bonsaje NPK 3-1-5 (dusík-fosfor-draslík) v %. Vyhovující hnojivo? Raději více naředit?
Verdi
 
Příspěvky: 36
Registrován: 20 říj 2010, 10:48

Re: Moje jilmy

Příspěvekod Ladislav Kotál » 12 dub 2011, 11:15

lepší je kristalon start v poloviční dávce :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Moje jilmy

Příspěvekod Milan Vohnout » 12 dub 2011, 17:32

Takhle slabé hnojivo je dobré pro pokojové bonsaje používat v období podzimu a pak přes zimní měsíce. Tohle hnojivo nemusíš ani ředit, jak jsem uváděl ale na první probuzení asi nebude stačit, lepší je kristalon start jak uvádí Láďa.
Složení: Krystalické, rychle účinné, 100% vodorozpustné hnojivo, dusík - fosfor – draslík: 19 - 6 - 20 + 3% hořčíku. Obsahuje mikroprvky B, Mo, Fe, Cu, Mn, Zn.
Určení: Pro hnojení na začátku vegetace a v období intenzivního růstu pokojových, balkónových i venkovních zahradních rostlin. Používejte pouze kvalitu originálního Kristalonu.
Doporučené dávkování: Do 10 l konve vody vsypte 1 odměrku hnojiva (1 odměrka = 10 ml, odpovídá 10 g hnojiva), krátce zamíchejte a po cca 30 sec. je roztok připraven k zálivce. Zálivku s hnojivem provádějte na mírně vlhký substrát, až do jeho nasycení roztokem. Hnojivo je velmi vhodné též k přihnojování na list formou postřiku nebo zálivky. Na list nepřihnojujte na přímém slunečním záření. Uvedené dávky vyjadřují orientační potřebu živin, při konkrétním stanovení dávky vycházejte z půdní zásoby živin a potřeby rostlin.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Moje jilmy

Příspěvekod Michal Němec » 12 dub 2011, 18:10

Kristalon je dobré ředit v teplé vodě, líp se rozpustí. Dělám to tak že odměřené množství rozpustim v troše teplé vody a potom vliju do normální dešťový a znovu promíchám. Když jsem ho ředíval rovnou ve studené tak i po pořádném promíchání mi v něm plavala drobounká bílá zrníčka která se nerozpustila, což se mi nelíbilo, ale s teplou vodou je po starostech. To je jen taková moje malá vychytávečka ;) :P
Michal Němec
 
Příspěvky: 60
Registrován: 11 led 2011, 22:31

Re: Moje jilmy

Příspěvekod Verdi » 19 dub 2011, 11:26

Kristalon start jsem koupil, nadávkoval a včera pohnojil.
Moc Vám děkuji za rady pánové :jedna: teď už jen doufat
Verdi
 
Příspěvky: 36
Registrován: 20 říj 2010, 10:48

Re: Moje jilmy

Příspěvekod Verdi » 06 kvě 2011, 10:28

Dobrý den,

takže myslím, že to můžu odpískat. Po 14dnech pečlivého letnění (jak měla přijít zima, tak jsem je umístil doma) + přihnojení a zalévání dešťovkou se nic neděje. Je mi to íto, ale navíc jsem i dost naštvaný na prodejce. Krásně jsem se nechal nachytat na špek... člověk přijde k pěstiteli v zimě, ten mu šoupne stromek v betonovém substrátu, řekne, že přesadit až na jaře a že jilm je pokojový. Po párminutovém převozu stromku domu to jen opadává. Pak se o to člověk začne pořádně zajímat a zjistí, že už měl být strom dávno v lepším substrátu, že zimu nejspíše nepřežije a že Jilm je ze severní oblasti, kdy doma přes zimu naprosto celý opadá a v létě je ideální ho letnit. Takže to vlatně není pravá pokojovka. Ano můžu si za to sám svojí neznalostí, ale přístup původního pěstitele také není zrovna fér.
Velice rád bych pokojovky pěstoval, ale po této zkušenosti je fakt lepší kupovat venkovní stromky ve školce a na zahrádce si je pěstovat.

I tak opět všem děkuji za rady a obětavost
Verdi
 
Příspěvky: 36
Registrován: 20 říj 2010, 10:48

Re: Moje jilmy

Příspěvekod Compel Lubomír » 06 kvě 2011, 21:22

No víš, ono to nemusí být ani tím prodejcem. Já osobně bych už na podzim nepřesazoval. Taky mám pár mrtvolek zasebou, to je daň za naši nedočkavost. Je už málo světla, začíná se topit, čili nízká vlhkost vzduchu, atd atd.
Pořád jsem chtěl retusu-fikus, tak jsem si ho pořídil začátkem března, ani doma sem nemohl říct za kolik. Byl taky v betonu a tak co nejdřív přesadit, to sem udělal dal do pěkný misky. Služebně jsem na týden odjel a nechal ho na starost paničce. Říkám jí, mamko trochu asi budou padat lístečky ale neboj to nic nebude. V pátek přijedu a fíkus holej.,,Už do baráku nic nechci mám, z toho akorát trauma a takovej nádhernej byl!"
Tak jsem mu udělal foliáček a chodil ho rosit a prosit a to se vyplatilo. Dnes už frčí jak o závod. Chci říct tolik, že i začátek března je dost brzy, pokud nemáme opravdu ideální podmínky s dostatkem světla a vlhka. Jinak se nevzdávej a ať se nám daří
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Moje jilmy

Příspěvekod Milan Vohnout » 09 kvě 2011, 17:34

Musím s Lubošem jen souhlasit, loni na podzim jsem taky přesazoval a bohužel mi odešli 3rostliny už nikdy na podzim jedině, když není zbytí a nejhorší, že mi odešla ta Sagrécie co jsem ukazoval na fóru, velká škoda ji. :cry:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Moje jilmy

Příspěvekod Verdi » 18 kvě 2011, 09:47

Dobrý den,

mohl by mi někdo doporučit prodejce pokojových ve Středočeském kraji (tak do 150km od Kladna na všechny směry)? Libčany? Rád bych začal znovu a udělal si o víkend výlet.

Děkuji
Verdi
 
Příspěvky: 36
Registrován: 20 říj 2010, 10:48

PředchozíDalší

Zpět na Ulmus (Jilm Čínský)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků