Listky

Listky

Příspěvekod stork » 01 lis 2009, 11:54

Tak mám nějaký problém, mrkněte na foto jestli nevíte kde dělám chybu. Zálivka je stále stejná ,zasazena v akadamě (velmi si ji chválím), sice se doma začalo topit, no panelák :naughty: .Poslední dobou dochází k velkému opadu listů, sice stále nové lístky přibývají, ale abych za chvíli nebyljakopo depilaci :lol: :lol: Díky
Přílohy
_MG_3346.jpg
_MG_3346.jpg (62.96 KiB) Zobrazeno 2022 krát
stork
 
Příspěvky: 53
Registrován: 06 kvě 2009, 18:50

Re: Listky

Příspěvekod Milan Vohnout » 01 lis 2009, 12:42

Sageretie tohle dělají, že si vyměňují velice často listy, ale nemělo by to být zas tak ve velké míře. Reagují na změnu prostředí a i na vlhkost vzduchu tak i na nedostatek sluníčka nebo i vody. Nikdy by neměli být blízko u radiátorů nebo jedině, že je pod nimi velká miska s keramzitem a s vodou ale ta se nesmí dotýkat misky. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Listky

Příspěvekod Kllarka17 » 18 pro 2010, 11:45

Zdravím :( ...já mám taky problém se sagrécii. Byla jsem jen tak okukovat v obchodech a z vyprodeje jsem chtela dve zachranit. Jeden jilm a jednu sagrecii. Obe rostlinky jsem přesadila do čisté akadamy ve stejny den. Po přesazení začaly obě rostlinky usychat ale jilm byl už před koupením v hrozném stavu. Neměl už skoro žádné lístky a substrát úplně mokrý a tvrdý. Ale dnes krásně obrůstají všude nové a nové lístečky :). Z něj mám radost. Ale sagrecie uschla a už se nechce vzpamatovat. Je to už měsíc a týden a žádné nové lístečky se neobjevují. Pod kůrou je zelená ale nevím jak dlouho to ještě vydrží. Mám ji na parapetu a pod ní je miska s vodou. Prosím poradte mi co mám dělat. :(
Kllarka17
 
Příspěvky: 50
Registrován: 25 led 2010, 21:42

Re: Listky

Příspěvekod jajozh » 18 pro 2010, 11:57

Ahoj.Hlavne ju zbytocne neprelievaj,kedze nema listy.Mozno by ti pomohol igelitovy sacok cez rastlinu(take male mikroklima) s otvormi,kvoli vetraniu.Umiestni ju na najsvetlejsie miesto,aj ked toho slnka je teraz strasne malo...Drzim palce... :jedna: Pozor na zalievku,aby ti nezacali odhnivat korene... :naughty:
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika


Zpět na Sageretia (Sagrécie čajová)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník